Biżuteria

Biżuteria

Studia na kierunku biżuteria możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Biżuteria stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Biżuteria studia – kierunek studiów

Studia na kierunku biżuteria to studia licencjackie i magisterskie których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku biżuteria
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku biżuteria rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 16 czerwca 2024 r. | biżuteria - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku biżuteria możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | biżuteria - uczelnie >

Opis kierunku

Biżuteria to kierunek o profilu artystycznym, dzięki czemu studenci będą mieli szansę zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu tej tematyki. Program kształcenia zakłada realizacje zajęć z wzornictwa, na których studenci rozwiną zdolności projektowania biżuterii artystycznej. Co więcej, zdobędą umiejętności techniczne i informatyczne. Osoby, które aplikują na kierunek biżuteria dowiedzą się więcej na temat historii sztuki, sztuki współczesnej oraz historii jubilerstwa.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku biżuteria najczęściej podstawą kwalifikacji na studia jest wynik egzaminu wstępnego.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Absolwenci powyższego kierunku artystycznego znajdą zatrudnienie w branży jubilerskiej, jako projektanci biżuterii lub właściciele marki projektowej.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Wymagania rekrutacyjne są każdorazowo ustalane przez władze konkretnych uczelni, dlatego też studenci rozważający aplikacje na kierunek biżuteria, powinni odpowiednio wcześnie się z nimi zapoznać, w celu uniknięcia nieporozumień.

Najczęstsze wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku biżuteria to:

 • w przypadku studiów pierwszego stopnia to konieczność pozytywnego zaliczenia egzaminu wstępnego, składającego się z rozmowy kwalifikacyjnej, przedstawienia portfolio oraz zadania projektowego.

 • W przypadku studiów drugiego stopnia konieczne jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów licencjackich na kierunku biżuteria lub innym, pokrewnym kierunku. Ponadto, kandydaci muszą przedstawić swoje portfolio oraz przejść obowiązkową rozmowę kwalifikacyjną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biżuteria - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIŻUTERIA?

Biżuteria to element, który towarzyszy ludziom, a w szczególności kobietom, od wieków. Artystyczny wyrób jubilerski potrafi nadać charakteru każdej stylizacji, a dodatkowo kojarzy się z tak bardzo pożądanym luksusem. Jako że trendy nieustannie ewoluują i zmieniają się potrzeby oraz oczekiwania klientów, rośnie zapotrzebowanie na profesjonalnych projektantów, których kształceniem zajmuje się kierunek biżuteria. Osoby, które zdecyduje się na te studia artystyczne rozwiną wiedzę z zakresu historii sztuki i jubilerstwa, sztuki współczesnej oraz różnorodnych dyscyplin artystycznych, w tym także malarstwa. Ponadto zdobędą szereg umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.


 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku biżuteria możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku biżuteria zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w charakterze projektanta biżuterii artystycznej. W czasie studiów będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach o tematyce oscylujące wokół historii i teorii sztuki, historii jubilerstwa czy sztuki współczesnej. Ponadto dowiedzą się więcej na temat wzornictwa oraz nauk technicznych. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek skupią się także na doskonaleniu zdolności z obszaru zarządzania i marketingu, co w przyszłości umożliwi im założenie własnej działalności gospodarczej.

Ze względu na praktyczny wymiar studiów, studenci nauczą się projektowania artystycznego, przy pomocy nowoczesnych technologii informatycznych. Co więcej, zdobędą przygotowanie ogólnoplastyczne i poznają techniki malarskie, rzeźbiarskie i rysunkowe, które wykorzystają podczas prac projektowych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIŻUTERIA?

Studia na kierunku biżuteria trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIŻUTERIA?

Ukończenie kierunku biżuteria otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci studiów artystycznych nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia w firmach projektowych, gdzie będą zajmować się projektowaniem biżuterii i akcesoriów modowych. Równie ciekawą opcją może być praca w salonach jubilerskich lub założenie własnej marki modowej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku biżuteria:

 • firmy projektowe
 • salony jubilerskie
 • projektant biżuterii i dodatków modowych
 • własna marka modowa

Absolwenci studiów na kierunku biżuteria mają wiele możliwości budowania swojej kariery zawodowej, zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biżuteria studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biżuteria studia I stopnia

Biżuteria studia II stopnia

Zobacz inne kierunki artystyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki artystyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Biżuteria

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)