BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA CZŁOWIEKA W ŚRODOWISKU PRACY - STUDIA PODYPLOMOWE

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA CZŁOWIEKA W ŚRODOWISKU PRACY - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania
   Politechnika Warszawska

   Politechnika Warszawska

   Bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy - studia podyplomowe

   Studia na kierunku bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 1 do 1,5 roku.

   Studia na kierunku bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2023/2024
   Forma studiów zjazdy
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy - studia podyplomowe - uczelnie >

   Kierunek przeznaczony jest dla wszystkich absolwentów uczelni wyższych zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy chcą rozpocząć karierę w służbach BHP. Studia będą także odpowiednie dla osób, które mają już wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie, jednak chciałyby poszerzyć swoje kompetencje zawodowe.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   W rekrutacji na kierunek bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy przeważnie mogą wziąć udział wszyscy absolwenci studiów co najmniej I stopnia. Preferowane może być jednak wykształcenie techniczne lub przyrodnicze, ale nie jest ono konieczne. Kandydaci mogą być przyjmowani na podstawie kolejności zgłoszeń, a liczba miejsc na kierunku może być ograniczona. Warto więc wcześniej sprawdzić harmonogram rekrutacji. Studia wiążą się zwykle z dodatkowymi kosztami, takimi jak np. czesne. Uczelnie mogą oferować rozłożenie opłat na raty, dzięki czemu przyszli studenci nie muszą wpłacać od razu całej sumy.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA CZŁOWIEKA W ŚRODOWISKU PRACY?

   Kierunek bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Słuchacze mogą uczestniczyć w wykładach, podczas których zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną oraz ćwiczeniach, które odpowiadają za wyposażenie studentów w umiejętności praktyczne. Zajęcia prowadzone są przeważnie przez wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną. W zależności od uczelni i trybu studiów program może być rozłożony na 2 lub 3 semestry, różniące się ilością zjazdów w miesiącu.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy możemy podzielić na:

   1. Typ

    

   2. Tryb:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy zdobywają szeroką wiedzę z zakresu BHP. Mogą dowiedzieć się, jakie zagrożenia występują w miejscach zatrudnienia oraz w jaki sposób można im zapobiegać. Często mają również możliwość nauczyć się oceniać ryzyko zawodowe i identyfikować czynniki niebezpieczne. Słuchacze mogą zapoznać się z wyposażeniem różnych stanowisk i dowiedzieć się, jak odpowiednio zaprojektować miejsce pracy. W programie mogę się także znaleźć przedmioty omawiające wybrane aspekty ochrony środowiska. Studenci mogą zdobyć wiedzę na temat wpływu zakładów pracy na otoczenie oraz nauczyć się niwelować negatywne skutki związane z procesami pracy. Dodatkowo podczas zajęć słuchacze mogą zapoznać się z metodami prowadzenia szkoleń i kursów. Zwykle mają także możliwość rozwinąć swoje umiejętności w zakresie zarządzania.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA CZŁOWIEKA W ŚRODOWISKU PRACY?

   Studia na kierunku bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy trwają przeważnie od 1 do 1,5 roku (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA CZŁOWIEKA W ŚRODOWISKU PRACY?

   Absolwenci kierunku bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy są przygotowani do samodzielnego wykonywania zadań w służbach BHP. Mogą zostać zatrudnieni w firmach szkoleniowych, odpowiadających za edukację pracowników lub spróbować swoich sił prowadząc własną działalność. Absolwenci mają często także możliwość podjęcia pracy w przedsiębiorstwach świadczących usługi z zakresu BHP. Mogą pełnić funkcje doradcze i wspierać organizacje podczas tworzenia i wyposażania miejsc pracy. Wiedza zdobyta na studiach może również pomóc w zdobyciu awansu w dotychczasowym miejscu zatrudnienia.

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy to m.in.:

   • specjalista ds. BHP
   • szkoleniowiec
   • doradca

    

   Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)