ŻYCIE PUBLICZNE

ŻYCIE PUBLICZNE

Studia na kierunku życie publiczne możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
  Status uczelni
  Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
   Forma studiów
    Czas trwania

     Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

     ŻYCIE PUBLICZNE studia – kierunek studiów

     Studia na kierunku życie publiczne to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia)  i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

     Studia na kierunku życie publiczne
     Rok akademicki 2023/2024
     Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
     Poziom studiów studia I stopnia

     Uczelnie

     Studia na kierunku życie publiczne możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | życie publiczne - uczelnie >

     Opis kierunku

     Osoby, które aplikują na kierunek życie publiczne zyskają wszechstronną wiedzę z zakresu psychologii, socjologii oraz nauk politycznych i społecznych. W planie znajdą się zajęcia z mikrosocjologii, socjologii miast oraz myślenia kryzysowego. Ponadto studenci dowiedzą się więcej na temat funkcjonowania życia publicznego w Polsce i w Europie oraz poznają specyfikę relacji międzynarodowych, co z powodzeniem wykorzystają w swojej codziennej praktyce zawodowej.

      

     Praca po studiach

     Absolwenci znajdą zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej oraz w organizacjach społecznych. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z ośrodkami badawczo-naukowymi oraz objąć stanowiska menedżerskie.

     JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

     Kandydaci na kierunek życie publiczne powinni spełnić szereg wymagań określonych przez władze danej uczelni. Dzięki temu zwiększą swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji. W przypadku studiów realizowanych na uczelniach niepublicznych, konieczne jest zaliczenie egzaminu maturalnego, dostarczenie wymaganych dokumentów oraz wniesienie odpowiedniej opłaty.

     *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

      

     ŻYCIE PUBLICZNE - zasady rekrutacji

     • Terminy rekrutacji

     • Czas trwania

     • Przedmioty maturalne

     • Limity

     • Progi

     JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ŻYCIE PUBLICZNE?

     Życie publiczne to studia skierowane do osób interesujących się współczesną polityką oraz relacjami na arenie międzynarodowej. Program nauczania zakłada realizację treści o zróżnicowanej tematyce, dzięki czemu studenci będą mieli szansę zdobyć wszechstronną wiedzę i przygotowanie zawodowe. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu.

      

     1. Typ i tryb studiów:

     Studia na kierunku życie publiczne możemy podzielić na:

     1. Poziom:

     2. Forma:

      

     2. Zdobywana wiedza i umiejętności

     Wybierając studia na kierunku życie publiczne studenci będą mieli szansę rozwinąć wszechstronną wiedzę z wielu obszarów tematycznych. W planie znajdą się zajęcia z psychologii społecznej i politycznej, mikrosocjologii, socjologii życia osobistego oraz polityki samorządowej. Program nauczania zakłada również realizacje licznych warsztatów praktycznych.

     Studenci nauczą się analizowania i diagnozowania problemów w najbliższym otoczeniu oraz realizowania własnych projektów społecznych. Ponadto poznają wybrane zagrożenia klimatyczne, epidemiczne i polityczne. W ramach kształcenia zyskają również zdolność analizy danych tekstowych oraz prowadzenia badań ilościowych, co z powodzeniem wykorzystają w swojej codziennej praktyce zawodowej. Osoby, które aplikują na ten kierunek będą mieli szansę nauczyć się języka angielskiego i poznać specjalistyczną terminologię branżową. Uzyskaną wiedzę wykorzystają podczas obowiązkowych praktyk zawodowych.

     ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ŻYCIE PUBLICZNE?

     Studia na kierunku życie publiczne trwają 3 lata (studia I stopnia).

     JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ŻYCIE PUBLICZNE?

     Absolwenci kierunku życie publiczne nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Po ukończeniu studiów podejmą pracę w jednostkach administracji publicznej oraz w organizacjach społecznych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z instytucjami kultury, mediami oraz wydawnictwami. Absolwenci idealnie odnajdą się na stanowiskach menedżerskich, a także jako koordynatorzy projektów. Dobrym rozwiązaniem będzie również założenie własnej działalności.

     Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku życie publiczne:

     • jednostki administracji publicznej
     • media
     • organizacje społeczne
     • wydawnictwa
     • instytucje kultury
     • stanowiska menedżerskie
     • stanowisko koordynatora projektu
     • własna działalność gospodarcza

     Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo

     Filtrowanie
     Województwo
     Poziom studiów

     Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

     Filtrowanie
     Województwo
     Poziom studiów

     Miasta, które oferują studia na kierunku ŻYCIE PUBLICZNE

     Teraz najważniejsze

     matura 2024

     zmiany na maturze 2024

     arkusze maturalne

     wyniki matur 2023

     rekrutacja na studia

     studia

     kierunki studiów

     studia podyplomowe

      

     Ciekawe

      


     gdzie studiować

      

      

     Nadchodzące wydarzenia

     Komentarze (0)