ŻYCIE PUBLICZNE

ŻYCIE PUBLICZNE

Dodaj do ulubionych

ŻYCIE PUBLICZNE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku życie publiczne to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia)  i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia na kierunku życie publiczne
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności życie publiczne możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym (zaocznym) | życie publiczne - uczelnie >

Opis kierunku

Osoby, które aplikują na kierunek życie publiczne zyskają wszechstronną wiedzę z zakresu psychologii, socjologii oraz nauk politycznych i społecznych. W planie znajdą się zajęcia z mikrosocjologii, socjologii miast oraz myślenia kryzysowego. Ponadto studenci dowiedzą się więcej na temat funkcjonowania życia publicznego w Polsce i w Europie oraz poznają specyfikę relacji międzynarodowych, co z powodzeniem wykorzystają w swojej codziennej praktyce zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej oraz w organizacjach społecznych. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z ośrodkami badawczo-naukowymi oraz objąć stanowiska menedżerskie.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Kandydaci na kierunek życie publiczne powinni spełnić szereg wymagań określonych przez władze danej uczelni. Dzięki temu zwiększą swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji. W przypadku studiów realizowanych na uczelniach niepublicznych, konieczne jest zaliczenie egzaminu maturalnego, dostarczenie wymaganych dokumentów oraz wniesienie odpowiedniej opłaty.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ŻYCIE PUBLICZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   ŻYCIE PUBLICZNE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku życie publiczne

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ŻYCIE PUBLICZNE?

   Życie publiczne to studia skierowane do osób interesujących się współczesną polityką oraz relacjami na arenie międzynarodowej. Program nauczania zakłada realizację treści o zróżnicowanej tematyce, dzięki czemu studenci będą mieli szansę zdobyć wszechstronną wiedzę i przygotowanie zawodowe. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku życie publiczne możemy podzielić na:

   1. Typ

   • Studia I stopnia (licencjackie)

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

   • studia niestacjonarne

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Wybierając studia na kierunku życie publiczne studenci będą mieli szansę rozwinąć wszechstronną wiedzę z wielu obszarów tematycznych. W planie znajdą się zajęcia z psychologii społecznej i politycznej, mikrosocjologii, socjologii życia osobistego oraz polityki samorządowej. Program nauczania zakłada również realizacje licznych warsztatów praktycznych.

   Studenci nauczą się analizowania i diagnozowania problemów w najbliższym otoczeniu oraz realizowania własnych projektów społecznych. Ponadto poznają wybrane zagrożenia klimatyczne, epidemiczne i polityczne. W ramach kształcenia zyskają również zdolność analizy danych tekstowych oraz prowadzenia badań ilościowych, co z powodzeniem wykorzystają w swojej codziennej praktyce zawodowej. Osoby, które aplikują na ten kierunek będą mieli szansę nauczyć się języka angielskiego i poznać specjalistyczną terminologię branżową. Uzyskaną wiedzę wykorzystają podczas obowiązkowych praktyk zawodowych.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ŻYCIE PUBLICZNE?

   Studia na kierunku życie publiczne trwają 3 lata (studia I stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ŻYCIE PUBLICZNE?

   Absolwenci kierunku życie publiczne nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Po ukończeniu studiów podejmą pracę w jednostkach administracji publicznej oraz w organizacjach społecznych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z instytucjami kultury, mediami oraz wydawnictwami. Absolwenci idealnie odnajdą się na stanowiskach menedżerskich, a także jako koordynatorzy projektów. Dobrym rozwiązaniem będzie również założenie własnej działalności.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku życie publiczne:

   • jednostki administracji publicznej

   • media

   • organizacje społeczne

   • wydawnictwa

   • instytucje kultury

   • stanowiska menedżerskie

   • stanowisko koordynatora projektu

   • własna działalność gospodarcza

   Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ŻYCIE PUBLICZNE

   Komentarze (0)

   wsaib

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

   Teraz najważniejsze

   wyniki matur 2022

   matura poprawkowa 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia