Design i komercjalizacja produktu

Design i komercjalizacja produktu

Studia na kierunku design i komercjalizacja produktu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Design i komercjalizacja produktu stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Design i komercjalizacja produktu – kierunek studiów

Studia na kierunku design i komercjalizacja produktu to studia magisterskie, których program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Studia na kierunku design i komercjalizacja produktu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku design i komercjalizacja produktu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | design i komercjalizacja produktu - uczelnie >

Opis kierunku

Podczas studiów na kierunku design i komercjalizacja produktu uczestnicy zdobywają umiejętności w zakresie kreatywnego projektowania produktów, uwzględniając zarówno ich funkcjonalność, jak i estetykę. Uczą się wykorzystywać różne narzędzia i techniki projektowe takie, jak rysunek techniczny, modelowanie 3D czy prototypowanie. Poznają też podstawy inżynierii związane z projektowaniem i produkcją produktów. Uczą się analizować wymagania techniczne, dobierać odpowiednie materiały i technologie produkcji, a także optymalizować projekty pod kątem wydajności i kosztów produkcji.

Praca po studiach

Studia na tym kierunku przygotowują absolwentów do pracy w roli projektantów produktu, tworzących innowacyjne i atrakcyjne projekty z uwzględnieniem zarówno ich funkcjonalności, jak i estetyki. Mogą to być produkty konsumenckie, urządzenia elektroniczne, meble czy produkty przemysłowe. Odnajdą pracę także jako menedżerowie produktu, zarządzając procesem jego rozwoju od etapu koncepcji do wprowadzenia na rynek.

Wymagania rekrutacyjne

Rekrutacja na studia na kierunku design i komercjalizacja produktu skierowana jest do absolwentów studiów pierwszego stopnia po pokrewnej ścieżce kształcenia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Design i komercjalizacja produktu - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku design i komercjalizacja produktu?

W trakcie studiów na tym kierunku studenci zdobywają wiedzę na temat kreatywnego projektowania, rozwoju i wprowadzania produktów na rynek. Poznają podstawy inżynierii związane z projektowaniem i produkcją. Uczą się analizować wymagania techniczne, dobierać odpowiednie materiały i technologie produkcji, a także optymalizować projekt pod kątem wydajności czy kosztów produkcji.

Zdobywają także wiedzę w zakresie procesu wprowadzania produktu na rynek, w tym analizy rynku, planowania marketingowego, opracowywania strategii sprzedaży i dystrybucji. Kierunki studiów związane z komercjalizacją różnych usług zwykle obejmują też aspekty prawne i regulacje obejmujące proces wprowadzania produktów na rynek. Nie inaczej jest w przypadku kształcenia w ramach kierunku design i komercjalizacja produktu.

Dodatkowo program zajęć kładzie duży nacisk na zrównoważony design, czyli projektowanie produktów z myślą o minimalizowaniu wpływu na środowisko naturalne i społeczność.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku design i komercjalizacja produktu możemy podzielić na:

1. Typ:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci wyróżniają się umiejętnością kreatywnego myślenia i generowania innowacyjnych pomysłów na produkty, co pozwala im na tworzenie unikalnych, atrakcyjnych rozwiązań. Potrafią projektować produkt od etapu koncepcji do finalnego prototypu, uwzględniając przy tym zarówno funkcjonalność, jak i estetykę.

Mają też podstawową wiedzę na temat inżynierii i technologii, co umożliwia im współpracę z zespołami inżynieryjnymi oraz efektywne komunikowanie się z nimi. Przeprowadzają w efekcie badania rynkowe i analizę potrzeb czy preferencji użytkowników. Potrafią także projektować produkty, które będą odpowiadać na potrzeby użytkowników.

Ile trwają studia na kierunku design i komercjalizacja produktu?

Studia na kierunku design i komercjalizacja produktu trwają 2 lata (studia II stopnia).

Jaka praca po studiach na kierunku design i komercjalizacja produktu?

Absolwenci są przygotowani do pracy w roli projektantów produktu, tworząc innowacyjne, atrakcyjne produkty z uwzględnieniem ich funkcjonalności oraz estetyki. Znajdą pracę również jako menedżerowie produktu, zarządzając jego procesem rozwoju – od etapu koncepcji aż po wprowadzenie na rynek. Zadania absolwenta na tym stanowisku mogą obejmować analizę rynku, planowanie strategii marketingowej czy koordynację pracy zespołów projektowych.

Osoby z wykształceniem po tych studiach odnajdą się też w roli specjalistów do spraw marketingu produktu, którzy są odpowiedzialni za promocję i sprzedaż produktów na rynku. Ich zadania mogą obejmować opracowywanie strategii marketingowej, kreację materiałów reklamowych i promocyjnych, prowadzenie kampanii marketingowych oraz analizę efektywności działań marketingowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku design i komercjalizacja produktu

  • projektant produktu,
  • menedżer produktu,
  • specjalista do spraw marketingu produktu,
  • konsultant do spraw innowacji i rozwoju produktu,
  • specjalista do spraw innowacji w firmach.

Dzięki wszechstronnym umiejętnościom absolwenci mogą podjąć pracę w różnych sektorach i pełnić istotną rolę w procesie rozwoju oraz wprowadzania produktów na rynek.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Design i komercjalizacja produktu studia niestacjonarne

Design i komercjalizacja produktu studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Design i komercjalizacja produktu studia II stopnia

Zobacz inne kierunki artystyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki artystyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Design i komercjalizacja produktu

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)