Drug discovery and development

Drug discovery and development

Studia na kierunku drug discovery and development możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Drug discovery and development stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

Drug discovery and development studia – kierunek studiów

Studia na kierunku drug discovery and development to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku drug discovery and development
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku drug discovery and development rozpocznie się 4 czerwca 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | drug discovery and development - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku drug discovery and development możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | drug discovery and development - uczelnie >

Opis kierunku

Drug discovery and development to studia prowadzone w języku angielskim stworzone z myślą o osobach z umysłami ścisłymi, które chciałby z bliska poznać wpływ substancji chemicznych (także tych psychoaktywnych) na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Kierunek ten ma więc charakter interdyscyplinarny i oscyluje wokół wielu dziedzin związanych z medycyną, farmacją czy chemią i toksykologią.

 

Praca po studiach

Studenci uczestniczą zarówno w wykładach, jak i ćwiczeniach praktycznych czy laboratoriach, by jak najlepiej poznać funkcjonowanie organizmu oraz zmiany w nim zachodzące po podaniu konkretnych substancji. Absolwenci tego kierunku swoją karierę mogą rozwijać na arenie międzynarodowej i podejmować współpracę z laboratoriami sądowymi oraz różnorodnymi instytucjami związanymi z ochroną zdrowia.

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku drug discovery and development, w procesie rekrutacji na Uniwersytecie Jagiellońskim należy posiadać dyplom ukończenia studiów I stopnia.

Drug discovery and development - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując drug discovery and development

Program studiów i przedmioty

W jaką wiedzę i umiejętności zostaniesz uposażony przez studia na kierunku drug discovery and development? Przygodę ze studiami na tym kierunku rozpoczniesz od przypomnienia sobie zagadnień biologicznych i chemicznych wyniesionych z poprzednich lat edukacji, co będzie stanowiło dobry fundament pod rozwój dalszych kompetencji w tych obszarach.

W związku z interdyscyplinarnością kierunku, wiedza którą będziesz musiał przyswoić, będzie dosyć szeroka i oscylująca wokół wielu nauk medycznych. Żeby rozumieć wpływ substancji chemicznych na ludzki organizm, najpierw będziesz musiał poznać podstawy fizjologii człowieka. Poznasz również metody badania składu analitycznego poszczególnych leków i suplementów diety.

Jako, że studia w całości prowadzone są w języku angielskim, poprzez kontakt z native speakerami tego języka wykształcisz w sobie wystarczające umiejętności do prowadzenia swobodnych rozmów z ludźmi z niemal całego świata oraz zostaniesz najbardziej uniwersalnym pracownikiem współczesnego rynku pracy.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • podstaw patofizjologii
 • fachowej terminologii obszaru zainteresowania kierunku studiów po angielsku 
 • bioetyki
 • testowania nowych medykamentów
 • podstaw fizjologii organizmu ludzkiego

Jak wyglądają studia na kierunku drug discovery and development?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek drug discovery and development jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku drug discovery and development możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami medycznymi i chemicznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek drug discovery and development będą mieli okazje zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, medycznych i chemicznych.

Ponadto dowiesz się więcej na temat dyscypliny, jaką jest farmacja. W planie zajęć przewidziano wiele ciekawych i rozwijających zajęć związanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Biology in pharmaceutical sciences
 • Chemistry in pharmaceutical sciences
 • Legal and scientific basics of DDD

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku drug discovery and development wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się metod opracowywania i wytwarzania nowych leków i środków medycznych.

Ponadto dowiesz się jak obsługiwać zaawansowane aparatury badawcze stosowane na co dzień w branży medycznej i farmaceutycznej.

Jako że zajęcia będą prowadzane w języku angielskim, to będziesz miał okazję poznać specjalistyczną terminologię branżową, co zwiększy twoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Rozwój cywilizacyjny współczesnych czasów nie dotyczy, jak zdawać by się mogło, jedynie techniki i szeroko rozumianej branży IT. Dzięki owocnej pracy całej rzeszy najzdolniejszych naukowców nieustannie powstają nowe substancje pozytywnie oddziałujące na ludzki organizm, sukcesywnie wdrażane na rynek.

W związku z coraz większym zapotrzebowaniem konsumentów na wymyślne suplementy diety, powstały studia na kierunku drug discovery and development, które przez swoją interdyscyplinarność mają szanse uposażyć przyszłych absolwentów w gruntowną wiedzę farmaceutyczną okraszoną najbardziej uniwersalnym językiem świata. 

Jak wiadomo, nie każdy odnajdzie się w pracy polegającej między innymi na skrupulatnym odmierzaniu odpowiedniej ilości określonych substancji chemicznych i obserwowaniu reakcji z innymi substancjami.

Do kogo wobec tego adresowane są te studia? Jeśli jesteś miłośnikiem nowych odkryć w branży farmaceutycznej, a chemia nigdy nie była dla ciebie problemem, to prawdopodobnie właśnie ty jesteś idealnym przyszłym aplikantem!

 

5. Gdzie studiować drug discovery and development

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek drug discovery and development:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku drug discovery and development trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku drug discovery and development będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie otrzymasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku drug discovery and development

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu studiów na kierunku drug discovery and development? Zdobyta podczas studiów ugruntowana wiedza farmaceutyczna umożliwi ci zatrudnienie się w aptekach i sklepach z suplementami dietyJeśli dodatkowo cenisz sobie codzienny kontakt z klientem i niestraszne ci kaprysy tych najtrudniejszych, to pewnie będzie to praca twoich marzeń. 

W laboratoriach badawczych będziesz miał wielkie pole do popisu, aby wykazać się praktycznymi umiejętnościami poprawnego obcowania z odczynnikami chemicznymi na drodze kontroli i badania składników analitycznych zawartych w substancjach medycznych oraz suplementach diety.

Ponadto z otwartymi ramionami przyjmą cię przedsiębiorstwa wytwarzające produkty lecznicze oraz firmy i instytucje z branży farmaceutycznej, gdzie zajmiesz się kontrolowaniem procesu produkcji medykamentów, ich wprowadzania na rynek, handlu oraz dystrybucji. Jak sam widzisz, wachlarz wyboru będzie dosyć szeroki, a któryś z dokonanych z pewnością zapewni wiele satysfakcji zawodowej.

 

Absolwent kierunku drug discovery and development znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • aptekach
 • przychodniach lekarskich
 • laboratoriach badawczych
 • przedsiębiorstwach wytwarzających produkty lecznicze
 • firmach i instytucjach z branży farmaceutycznej

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Drug discovery and development studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Drug discovery and development studia II stopnia

Zobacz inne kierunki chemiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki chemiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Drug discovery and development

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)