Drug discovery and development

Drug discovery and development

Drug discovery and development studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Rozwój cywilizacyjny współczesnych czasów nie dotyczy, jak zdawać by się mogło, jedynie techniki i szeroko rozumianej branży IT. Dzięki owocnej pracy całej rzeszy najzdolniejszych naukowców nieustannie powstają nowe substancje pozytywnie oddziałujące na ludzki organizm, sukcesywnie wdrażane na rynek. W związku z coraz większym zapotrzebowaniem konsumentów na wymyślne suplementy diety, powstały studia na kierunku discovery and development, które przez swoją interdyscyplinarność mają szanse uposażyć przyszłych absolwentów w gruntowną wiedzę farmaceutyczną okraszoną najbardziej uniwersalnym językiem świata. Jak wiadomo, nie każdy odnajdzie się w pracy polegającej między innymi na skrupulatnym odmierzaniu odpowiedniej ilości określonych substancji chemicznych i obserwowaniu reakcji z innymi substancjami. Do kogo wobec tego adresowane są te studia? Jeśli jesteś miłośnikiem nowych odkryć w branży farmaceutycznej, a chemia nigdy nie była dla ciebie problemem, to prawdopodobnie właśnie ty jesteś idealnym przyszłym aplikantem!

 

Program studiów i przedmioty

W jaką wiedzę i umiejętności zostaniesz uposażony przez studia na kierunku drug discovery and development? Przygodę ze studiami na tym kierunku rozpoczniesz od przypomnienia sobie zagadnień biologicznych i chemicznych wyniesionych z poprzednich lat edukacji, co będzie stanowiło dobry fundament pod rozwój dalszych kompetencji w tych obszarach. W związku z interdyscyplinarnością kierunku, wiedza którą będziesz musiał przyswoić, będzie dosyć szeroka i oscylująca wokół wielu nauk medycznych. Żeby rozumieć wpływ substancji chemicznych na ludzki organizm, najpierw będziesz musiał poznać podstawy fizjologii człowieka. Poznasz również metody badania składu analitycznego poszczególnych leków i suplementów diety. Jako, że studia w całości prowadzone są w języku angielskim, poprzez kontakt z native speakerami tego języka wykształcisz w sobie wystarczające umiejętności do prowadzenia swobodnych rozmów z ludźmi z niemal całego świata oraz zostaniesz najbardziej uniwersalnym pracownikiem współczesnego rynku pracy.

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu studiów na kierunku drug discovery and development? Zdobyta podczas studiów ugruntowana wiedza farmaceutyczna umożliwi ci zatrudnienie się w aptekach i sklepach z suplementami diety. Jeśli dodatkowo cenisz sobie codzienny kontakt z klientem i niestraszne ci kaprysy tych najtrudniejszych, to pewnie będzie to praca twoich marzeń. W laboratoriach badawczych będziesz miał wielkie pole do popisu, aby wykazać się praktycznymi umiejętnościami poprawnego obcowania z odczynnikami chemicznymi na drodze kontroli i badania składników analitycznych zawartych w substancjach medycznych oraz suplementach diety. Ponadto z otwartymi ramionami przyjmą cię przedsiębiorstwa wytwarzające produkty lecznicze oraz firmy i instytucje z branży farmaceutycznej, gdzie zajmiesz się kontrolowaniem procesu produkcji medykamentów, ich wprowadzania na rynek, handlu oraz dystrybucji. Jak sam widzisz, wachlarz wyboru będzie dosyć szeroki, a któryś z dokonanych z pewnością zapewni wiele satysfakcji zawodowej.

WAŻNE TEMATY

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku drug discovery and development, w procesie rekrutacji na Uniwersytecie Jagiellońskim należy posiadać dyplom ukończenia studiów I stopnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DRUG DISCOVERY AND DEVELOPMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DRUG DISCOVERY AND DEVELOPMENT

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Chemiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując drug discovery and development

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • podstaw patofizjologii
  • bioetyki
  • fachowej terminologii obszaru zainteresowania kierunku studiów po angielsku
  • testowania nowych medykamentów
  • podstaw fizjologii organizmu ludzkiego

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

DRUG DISCOVERY AND DEVELOPMENT STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DRUG DISCOVERY AND DEVELOPMENT STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku drug discovery and development

Absolwent kierunku drug discovery and development znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • aptekach
  • przychodniach lekarskich
  • laboratoriach badawczych
  • przedsiębiorstwach wytwarzających produkty lecznicze
  • firmach i instytucjach z branży farmaceutycznej

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DRUG DISCOVERY AND DEVELOPMENT

Komentarze (0)