CREATIVE MANAGEMENT IN NEW MEDIA

CREATIVE MANAGEMENT IN NEW MEDIA

Studia na kierunku creative management in new media możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Creative management in new media stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

CREATIVE MANAGEMENT IN NEW MEDIA studia - kierunek studiów

Studia na kierunku creative management in new media to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku creative management in new media
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku creative management in new media możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | creative management in new media - uczelnie >

Opis kierunku

Współczesna reklama wygląda dziś zupełnie inaczej – aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców liczy się doskonała znajomość mediów społecznościowych oraz wiedza, jak wykorzystywać zdobycze cyfryzacji do promocji. Dlatego też studia na kierunku creative in new media stanowią aktywną odpowiedź na wyzwania współczesnego świata. W trakcie kształcenia studenci poznają między zagadnienia związane ze sztuką internetową oraz komunikacją.

 

Praca po studiach

Studia pozwalają również na rozwój kompetencji lingwistycznych i wzbogacenie angielskiego języka branżowego. Jaka kariera czeka absolwentów tego kierunku? Mogą oni ubiegać się o zatrudnienie w agencjach marketingowych i reklamowych. Czekać na nich będą także działy PR przedsiębiorstw o różnorodnych profilach działalności.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem creative management in new media musisz być absolwentem studiów wyższych z zakresu sztuk filmowych i teatralnych, nauk o komunikacji społecznej i mediach, nauk o zarządzaniu i jakości, nauk prawnych, nauk socjologicznych, nauk humanistycznych, psychologii, sztuk muzycznych, sztuk plastycznych lub pokrewnych. Ponadto, każdy kandydat musi posiadać portfolio dokumentujące ich działalność w przemyśle audiowizualnym.

CREATIVE MANAGEMENT IN NEW MEDIA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU CREATIVE MANAGEMENT IN NEW MEDIA:

Czego nauczysz się na kierunku creative management in new media?
 
W trakcie studiów, przede wszystkim skupisz się na zdobywaniu wiedzy z zakresu technologi informatycznych i mediów społecznościowych.
Dowiesz się więcej na temat ich funkcjonowania we współczesnym świecie oraz technikach i sposobach ich wykorzystywania w ramach różnych dziedzin.
Celem studiów jest kształcenie z obszaru cyfrowej sztuki filmowej i komunikacji internetowej, dlatego też większość zajęć będzie poświęcona tym zagadnieniom. 
Jako student będziesz uczestniczył w warsztatach, na których nauczysz się realizować własne projekty filmowe i reklamowe. Co więcej, kadra akademicka przekaże Ci teoretyczną wiedzę na temat technik wykorzystywanych w produkcji multimediów.
Zdobyte kompetencje będziesz mógł wykorzystać podczas realizacji zadania zaliczeniowego, jakim będzie wykonany samodzielnie projekt multimedialny. 
Niewątpliwą zaletą studiów jest fakt, iż wszystkie zajęcia prowadzone są przez artystów i praktyków, tworzących projekty przy użyciu mediów społecznościowych, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem. Nauka odbywa się w języku angielskim, dzięki czemu będziesz mógł poznać profesjonalną terminologię branżową i zdobyć nowe perspektywy zawodowe.
 
Absolwent powinien posiadać:
 • wiedzę z zakresu funkcjonowania nowych mediów
 • znajomość technik i sposobów wykorzystywania mediów społecznościowych
 • wiedzę o warsztacie filmowym
 • umiejętność tworzenia własnych projektów filmowych i reklamowych
 • umiejętność kierowania zespołem
 • znajomość języka angielskiego

Jak wyglądają studia na kierunku creative menagement in new media?

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku creative menagement in new media będą realizować program o tematyce oscylującej wokół nauk informatycznych i humanistycznych.

 

Studia na kierunku creative management in new media możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Pierwszy rok powyższych studiów będzie realizowany online poprzez przeznaczoną do tego platformę internetową. Natomiast w późniejszym etapie studenci będą musieli uczęszczać na zajęcia w sedzibie uczelni.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku creative menagement in new media zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu dyscplin artystycznych, nauk społecznych czy prawnych.

W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów związanych z powyższym obszarem tematycznym. Oto wybrane z nich:

 

 • technologia mediów społecznościowych
 • zarządzanie projektem medialnym
 • prawo autorskie
 • ochrona własności intelektualnej w sieci

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku creative menagement in new media wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Przede wszystkim poznasz zasady funkcjonowania e-marketingu oraz rozwiniesz swoje kompetencje z obszaru zarządzania i PR. Ponadto zdobędziesz zdolność pisania scenariusza czy podstaw grafiki projektowej.

Program kształcenia zakłada również realizacje lektoratu z języka obcego, dzięki któremu zyskasz zdolności językowe i zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych, niezwykle dynamicznych czasach, technologie informatyczne pełnią bardzo ważną funkcję w życiu codziennym większości ludzi.Internet stał się medium komunikacyjnym, za pomocą którego można wyrazić swoje opinie, zawierać nowe znajomości, czy rozmawiać ze znajomymi bez wychodzenia z domu.
Ze względu na jego popularność i dostępność w niemal każdym zakątku świata, coraz częściej jest on wykorzystywany do działań marketingowych.Firmy na całym świecie decydują się na reklamowanie swoich usług za pomocą nowych mediów, ze względu na szybkość i globalność przekazu oraz stosunkowo niskie koszty. 
W związku ze zmieniającą się rzeczywistością i nowymi potrzebami generowanymi przez dzisiejszy rynek pracy, powstały studia creative management in new media.
Ten niezwykle przyszłościowy i interesujący kierunek odbywa się w całości w języku angielskim i jest skierowany do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby się zawodowo zająć nowymi mediami, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych.
 
5. Gdzie studiować creative management in new media

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek creative management in new media:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku creative management in new media trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku creative menagement in new media będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przez tobą wiele zawodowych drzwi.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU CREATIVE MANAGEMENT IN NEW MEDIA :

Jaka praca po studiach?
Jako absolwent kierunku creative management in new media zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu funkcjonowania mediów społecznościowych oraz tworzenia projektów filmowych i reklamowych.
Zyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy we wszystkich przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tego obszaru. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w działach marketingu i reklamy. 
Co więcej, możesz objąć stanowisko specjalisty Social Media czy Communications Managera. Po ukończeniu studiów staniesz się specjalistą z zakresu kreowania treści w portalach społecznościowych oraz będziesz mógł pracować jako analityk z obszaru social media.
Równie ciekawym i niezwykle przyszłościowym rozwiązaniem jest założenie e-firmy i realizowanie własnych projektów. Doskonała znajomość języka angielskiego umożliwi Ci podjęcie pracy także poza granicami naszego kraju.
 
Absolwent kierunku creative management in new media znajdzie zatrudnienie jako:
 • działy marketingu i reklamy
 • Communications Manager
 • specjalista Social Media
 • analityk z obszaru Social Media
 • prowadzenie własnej e-firmy

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Creative management in new media studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Creative management in new media studia II stopnia

Zobacz inne kierunki informatyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki informatyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku CREATIVE MANAGEMENT IN NEW MEDIA

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)