SZTUKA MEDIÓW I ANIMACJA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Sztuka towarzyszy człowiekowi od początków jego istnienia, przez lata ewoluując i przybierając różne formy. Choć niewątpliwie jej kształt zmienił się na przestrzeni epok, to nadał pełni tę samą rolę, którą jest dostarczanie wrażeń estetycznych.

Znakiem czasów jest fakt, że pojawiły się zupełnie nowe, innowacyjne rodzaje sztuki, takie jak animacja, czy formy multimedialne, które zyskują coraz większą popularność i są stosowane w celach komercyjnych. Zdolności artystyczne są wysoko cenione w przemyśle medialnym i reklamowym, dlatego też coraz więcej ludzi decyduje się na podjęcie studiów o tego typu tematyce. Jednym z ciekawszych kierunków jest sztuka mediów i animacja, których program skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych sztuką nowoczesną i użytkową, szczególnie grafiką komputerową i nowoczesnymi formami multimedialnymi.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku sztuka mediów i animacja?

 

 

Ze względu na złożony i interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał okazję ugruntować swoją dotychczasową wiedzę oraz wzbogacić ją o nowe informacje i cenne kompetencje. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające wykłady i warsztaty praktyczne, dzięki którym nauczysz się podstaw grafiki komputerowej i poznasz specyfikę zawodu grafika.

Ponadto, dowiesz się więcej na temat animacji i różnorodnych technik multimedialnych, a także zaznajomisz się ze złożoną historią sztuki, różnymi przejawami form artystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem ich najnowocześniejszych przejawów. Co więcej, w trakcie kursu skupisz się na tworzeniu projektów artystycznych i nauczysz się pracy zespołowej i poznasz jej największe korzyści. Uzyskaną w trakcie zajęć akademickich, wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent tego niezwykle interesującego i unikatowego kierunku studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i wielopłaszczyznową wiedzę z obszaru sztuki dawnej i współczesnej, nowych mediów, animacji oraz innych form multimedialnych. Zdobyte kompetencje i kwalifikacje umożliwią Ci znalezienie atrakcyjnej pracy w prężnie rozwijającej się branży.

Przede wszystkim, idealnie sprawdzisz się jako pracownik agencji marketingowych i reklamowych, w których będziesz mógł pracować w charakterze grafika komputerowego. Ponadto, możesz rozważyć zatrudnienie w mediach lub firmach zajmujących się tworzeniem animacji i nowoczesnych form multimedialnych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z różnorodnymi instytucjami kultury. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem sztuki mediów i animacji powinieneś zdać maturę z wybranych przez siebie przedmiotów. Dodatkowo, każdy kandydat przechodzi przez egzamin wstępny oraz rozmowę kwalifikacyjną.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SZTUKA MEDIÓW I ANIMACJA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku sztuka mediów i animacja

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Artystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SZTUKA MEDIÓW I ANIMACJA:

   • znajomość specyfiki nowych mediów
   • umiejętność tworzenia animacji
   • znajomość metod i technik stosowanych w grafice komputerowej
   • wiedza z zakresu malarstwa i rysunku
   • umiejętność organizacji pracy zespołowej
   • znajomość nowoczesnych narzędzi informatycznych
   • znajomość specjalistycznej terminologii
   • znajomość języka obcego
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

   Jak wyglądają studia na kierunku sztuka mediów i animacja?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek sztuka mediów i animacja zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne.

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci kierunku sztuka mediów i animacja będą mieli okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu nauk artystycznych oraz medioznawstwa, marketingu i reklamy. Ponadto poznają zagadnienia związane z historią i teorią sztuki. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów z tego obszaru tematycznego, między innymi takich jak:

   • Metody upowszechniania kultury
   • Rejestracja i edycja dźwięku
   • Filozofia sztuki, estetyka i socjologia sztuki
   • Historia i teoria fotografii i multimediów

    

   3. Nabywane umiejętności

   Program nauczania na kierunku sztuka mediów i animacja będzie miał w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci wykształcą umiejętności praktyczne, które znajdą zastosowanie w ich przyszłej pracy zawodowej. W ramach licznych warsztatów rozwiną oni swoje zdolności artystyczne i nauczą się podstaw malarstwa, rzeźby i rysunku. Ponadto poznają zasady wykonywania projektów z zakresy animacji czy multimediów. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek artystyczny dowiedzą się także, w jaki sposób rejestrować dźwięk czy edytować obraz w postprodukcji.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku sztuka mediów i animacja będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata. Osoby, które zdecydują się kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, na naukę poświęcą dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędą tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku sztuka mediów i animacja na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SZTUKA MEDIÓW I ANIMACJA:

   • branża kreatywna
   • działy marketingu i reklamy
   • branża medialna
   • instytucje kultury
   • międzynarodowe firmy i korporacje

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SZTUKA MEDIÓW I ANIMACJA

   Komentarze (0)