SZTUKA MEDIÓW I ANIMACJA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Sztuka towarzyszy człowiekowi od początków jego istnienia, przez lata ewoluując i przybierając różne formy. Choć niewątpliwie jej kształt zmienił się na przestrzeni epok, to nadał pełni tę samą rolę, którą jest dostarczanie wrażeń estetycznych.

Znakiem czasów jest fakt, że pojawiły się zupełnie nowe, innowacyjne rodzaje sztuki, takie jak animacja, czy formy multimedialne, które zyskują coraz większą popularność i są stosowane w celach komercyjnych. Zdolności artystyczne są wysoko cenione w przemyśle medialnym i reklamowym, dlatego też coraz więcej ludzi decyduje się na podjęcie studiów o tego typu tematyce. Jednym z ciekawszych kierunków jest sztuka mediów i animacja, których program skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych sztuką nowoczesną i użytkową, szczególnie grafiką komputerową i nowoczesnymi formami multimedialnymi.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku sztuka mediów i animacja?

 

 

Ze względu na złożony i interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał okazję ugruntować swoją dotychczasową wiedzę oraz wzbogacić ją o nowe informacje i cenne kompetencje. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające wykłady i warsztaty praktyczne, dzięki którym nauczysz się podstaw grafiki komputerowej i poznasz specyfikę zawodu grafika.

Ponadto, dowiesz się więcej na temat animacji i różnorodnych technik multimedialnych, a także zaznajomisz się ze złożoną historią sztuki, różnymi przejawami form artystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem ich najnowocześniejszych przejawów. Co więcej, w trakcie kursu skupisz się na tworzeniu projektów artystycznych i nauczysz się pracy zespołowej i poznasz jej największe korzyści. Uzyskaną w trakcie zajęć akademickich, wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent tego niezwykle interesującego i unikatowego kierunku studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i wielopłaszczyznową wiedzę z obszaru sztuki dawnej i współczesnej, nowych mediów, animacji oraz innych form multimedialnych. Zdobyte kompetencje i kwalifikacje umożliwią Ci znalezienie atrakcyjnej pracy w prężnie rozwijającej się branży.

Przede wszystkim, idealnie sprawdzisz się jako pracownik agencji marketingowych i reklamowych, w których będziesz mógł pracować w charakterze grafika komputerowego. Ponadto, możesz rozważyć zatrudnienie w mediach lub firmach zajmujących się tworzeniem animacji i nowoczesnych form multimedialnych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z różnorodnymi instytucjami kultury. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem sztuki mediów i animacji powinieneś zdać maturę z wybranych przez siebie przedmiotów. Dodatkowo, każdy kandydat przechodzi przez egzamin wstępny oraz rozmowę kwalifikacyjną.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SZTUKA MEDIÓW I ANIMACJA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
    typ studiów
    tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

      Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

      Nie znaleziono żadnej uczelni

      SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU SZTUKA MEDIÓW I ANIMACJA

      Tryb studiów
      Typ studiów
      Miasto
        Województwo
        SORTOWANIE:

        Nic nie znaleziono

        Zobacz inne kierunki Artystyczne

        Typ studiów
        Województwo
        SORTOWANIE:

        WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SZTUKA MEDIÓW I ANIMACJA:

        • znajomość specyfiki nowych mediów
        • umiejętność tworzenia animacji
        • znajomość metod i technik stosowanych w grafice komputerowej
        • wiedza z zakresu malarstwa i rysunku
        • umiejętność organizacji pracy zespołowej
        • znajomość nowoczesnych narzędzi informatycznych
        • znajomość specjalistycznej terminologii
        • znajomość języka obcego
        • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

        JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SZTUKA MEDIÓW I ANIMACJA:

        • branża kreatywna
        • działy marketingu i reklamy
        • branża medialna
        • instytucje kultury
        • międzynarodowe firmy i korporacje

        MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SZTUKA MEDIÓW I ANIMACJA

        Komentarze (0)