STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE SZTUK TEATRALNYCH

STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE SZTUK TEATRALNYCH

Dodaj do ulubionych

STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE SZTUK TEATRALNYCH studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Teatr to jedna z najstarszych form sztuki, a jej początków należy upatrywać już w Starożytnej Grecji. Począwszy od tego okresu, tatr ewoluował i przeszedł wiele przemian, jednak nieustannie jest jedną z głównym atrakcji i rozrywek kojarzących się z wysokim poziomem i sztuką ambitną.

Wszyscy uważający się za ludzi wykształconych, humanistów powinni regularnie oddawać się tej rozrywce, aby dowiedzieć się więcej o otaczającej ich rzeczywistości i najnowszych trendach teatralnych. Ze względu na popularność sztuk teatralnych wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy zajmowaliby się różnymi aspektami związanymi z funkcjonowaniem tej dyscypliny. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstały studia doktoranckie w zakresie sztuk teatralnych, skierowane do wszystkich absolwentów pokrewnych kierunków, którzy chcieliby rozwijać swoją wiedzę i zyskać nowe cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która zawsze stawia sobie wysokie cele, to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji na ten niezwykle perspektywiczny kierunek!

 

 

Czego nauczysz się na kierunku studia doktoranckie w zakresie sztuk teatralnych?

 

 

W trakcie studiów doktoranckich będziesz miał szansę ugruntować swoją dotychczasową wiedzę z zakresu historii teatru i innych istotnych, powiązanych z tą dyscypliną aspektów oraz zdobyć wiele cennych kompetencji.

Dzięki temu, że kurs podzielony jest na dwa etapy, wszyscy studenci mogą jednocześnie zgłębiać tematykę związaną z filmem, teatrem oraz innymi sztukami audiowizualnymi oraz pracować nad swoją pracą dyplomową. Ponadto, dowiesz się więcej na temat najnowszych osiągnięć i dokonań teatralnych podczas specjalistycznych konferencji naukowych, na których będziesz mógł także przedstawić własne dokonania.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i liczne umiejętności. Dodatkowo, rozwiniesz swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego języka obcego, co niewątpliwie zwiększy twoje szansę na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych studiów doktoranckich będziesz miał gruntowną wiedzę z obszaru sztuk teatralnych oraz filmowych. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności praktyczne sprawią, że idealnie odnajdziesz się w wielu zawodach powiązanych z twoim wykształceniem. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia kariery naukowej i zawiązania swojej przyszłości z polskimi oraz międzynarodowymi uczelniami wyższymi.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się w zawodzie reżysera teatralnego czy dyrektowa artystycznego. Równie ciekawą opcją będzie praca w specjalistycznych wydawnictwach naukowych lub w mediach. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w różnorodnych instytucjach kulturalnych, a znajomość języka obcego umożliwi Ci podjęcie pracy w międzynarodowym środowisku.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na studia doktoranckie w zakresie sztuk teatralnych powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów magisterskich i przedstawić swoje dotychczasowe dokonania artystyczne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE SZTUK TEATRALNYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Jednostka prowadząca

STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE SZTUK TEATRALNYCH - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia doktoranckie w zakresie sztuk teatralnych

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE SZTUK TEATRALNYCH:

 • znajomość historii teatru
 • znajomość specyfiki sztuk teatralnych i filmowych
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • wiedza z zakresu reżyserii teatralnej

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE SZTUK TEATRALNYCH:

 • instytucje kulturalne
 • reżyser teatralny
 • dyrektor artystyczny
 • kariera międzynarodowa
 • polskie i zagraniczne uczelnie wyższe
 • wydawnictwa naukowe
 • media
 • wykładowca akademicki

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE SZTUK TEATRALNYCH

Komentarze (0)