ZARZĄDZANIE W TURYSTYCE studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, turystyka stała się niezwykle popularnym zjawiskiem Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie i zwiedzanie nawet najdalszych zakątków świata, co pozwala zdobyć cenne doświadczenie i poznać inne, niezwykłe kultury. Dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się we współczesnych trendach turystycznych i znających specyfikę tego rynku.

Aby zajmować się tym w możliwie jak najbardziej profesjonalny sposób konieczne jest zdobycie wszechstronnego wykształcenia i przygotowania zawodowego. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest innowacyjny i niezwykle interesujący kierunek, zarządzanie w turystyce. Jeżeli więc jesteś osobą, która lubi poznawać nowe kultury, a dodatkowo masz zdolności przywódcze i wiesz, że potrafiłbyś zarządzać biznesem i pracownikami, to studia na tym kierunku będą dla ciebie odpowiednim wyborem!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie w turystyce?

W trakcie studiów będziesz uczęszczał na wiele licznych i niezwykle rozwijających zajęć i warsztatów, dzięki którym rozwiniesz swoją wiedzę teoretyczną oraz zdobędziesz cenne kompetencje praktyczne. Jako student dowiesz się więcej na temat niezwykle złożonej i bogatej dyscypliny, jaką jest zarządzanie oraz poznasz różnorodne strategie zarządzania oraz nauczysz się nadzorować pracę innych ludzi oraz kierować biznesem.

Ponadto, zagłębisz się w meandry prawa, gospodarki i polityki międzynarodowej, a także rozwiniesz swoje zdolności językowe i osiągniesz wysoki poziom z języka angielskiego. Co więcej, kadra akademicka przekaże Ci informacje o prężnie rozwijającym się rynku turystycznym, hotelarskim i restauracyjnym oraz nowych trendach występujących w turystyce. W trakcie studiów nauczysz się także korzystać z nowoczesnych technologii i programów informatycznych, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną. Aby zaliczyć studia będziesz musiał odbyć obowiązkowe praktyki studenckie, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie oraz kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu zarządzania w turystyce będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w wielu interesujących i perspektywicznych, dynamicznie rozwijających się branżach. Jako absolwent, idealnie sprawdzisz się jako pracownik branży turystycznej, między innymi jako kierownik lub właściciel biura podróży, a także przewodnik, pilot wycieczek zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Równie dobrze możesz znaleźć zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich w różnorodnych firmach i korporacjach. Ponadto, odnajdziesz się w pracy w specjalistycznych wydawnictwach, mediach lub redakcjach czasopism. Jeszcze inną, równie ciekawą opcją jest związanie się z instytucjami kultury lub w zawodzie animatora kultury. Bardzo dobra znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich lub podyplomowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego i innowacyjnego kierunku powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE W TURYSTYCE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE ZARZĄDZANIE W TURYSTYCE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Jednostka prowadząca

Turystyka i rekreacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku turystyka i rekreacja

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne, online

Specjalności na kierunku zarządzanie

Pokaż więcej
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Akademia Pomorska w Słupsku

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie w turystyce

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE TURYSTYKĄ:

 • znajomość różnorodnych technik zarządzania
 • znajomość podstaw marketingu i reklamy
 • znajomość języka obcego
 • znajomość rynku hotelarskiego i turystycznego
 • znajomość nowoczesnych technologi oraz programów informatycznych
 • znajomość gospodarki międzynarodowej
 • umiejętność organizowania imprez plenerowych i artystycznych
 • wiedza z zakresu prawa turystycznego i międzynarodowego

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie w turystyce

Zarządzanie w turystyce to propozycja dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas i pragną dowiedzieć się w jaki sposób zarazić swoją pasją innych. Potrzebne są do tego liczne umiejętności, a także wiedza nie tylko z zakresu turystyki i rekreacji, ale również zarządzania, marketingu i psychologii. Zarządzanie w turystyce występuje w licznych ofertach edukacyjnych, przede wszystkim na uczelniach o profilu biznesowym, ale pomimo złożoności dyscypliny jest ono realizowane zazwyczaj na jednym stopniu studiów, pierwszym, bądź drugim.

Każdy, kto zastanawia się nad wyborem Zarządzania w turystyce stanie przed podjęciem decyzji odnośnie formy swojego kształcenia, ponieważ kierunek ten można studiować zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Jak wiadomo, studia stacjonarne polegają na uczestnictwie w zajęciach od poniedziałku do piątku, od godzin porannych, a studia niestacjonarne realizowane są zazwyczaj w ramach weekendowych zjazdów.

Jak sama nazwa kierunku wskazuje, studenci poznają zagadnienia z zakresu zarządzania oraz turystyki. Harmonogramy zajęć zawierają między innymi takie przedmioty jak: komunikacja marketingowa, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie strategiczne, czy gospodarka turystyczna i planowanie imprez turystycznych. Szeroki wachlarz tematów ma za zadanie przekazać studentom wiedzę na temat zasad funkcjonowania krajowego i międzynarodowego ruchu turystycznego, jak również promocji i zwiększania zasięgu własnych działań. Studia na kierunku Zarządzanie w turystyce polegają na zdobyciu ogólnej wiedzy menedżerskiej oraz wiedzy specjalistycznej, dzięki której możliwe jest zarządzanie przedsiębiorstwem turystycznym.

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie w turystyce

Zarządzanie w turystyce, podobnie jak inne kierunki z obszaru zarządzania, prowadzone są w podziale na pierwszy i drugi stopień. W zależności od wybranego stopnia nasza nauka może trwać 3 albo 2 lata. Wszystko zależy od wybranej uczelni. Zdarza się także tak, iż Zarządzanie w turystyce nie jest odrębnym kierunkiem kształcenia, a jedną ze specjalności.

Wtedy rozwijanie umiejętności w omawianym zakresie może potrwać nieco krócej. Ponadto, w katalogach dydaktycznych uczelni możemy odnaleźć kierunki stanowiące połączenie zarządzania, turystyki oraz dodatkowej dziedziny, na przykład sportu czy gastronomii, ale wtedy kształcenie również prowadzone jest na jednym ze stopni.

Czas trwania studiów na kierunku zarządzanie w turystyce na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite

Brak wyników

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE TURYSTYKĄ:

 • właściciel/kierownik biura podróży
 • przewodnik/pilot wycieczek
 • instytucje kulturowe
 • media
 • wydawnictwa
 • ośrodki informacji turystycznej
 • redakcje czasopism
 • kariera zagraniczna
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W TURYSTYCE

Komentarze (0)