ZARZĄDZANIE W TURYSTYCE studia – kierunek studiów

Współcześnie, turystyka stała się niezwykle popularnym zjawiskiem Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie i zwiedzanie nawet najdalszych zakątków świata, co pozwala zdobyć cenne doświadczenie i poznać inne, niezwykłe kultury. Dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się we współczesnych trendach turystycznych i znających specyfikę tego rynku.

Aby zajmować się tym w możliwie jak najbardziej profesjonalny sposób konieczne jest zdobycie wszechstronnego wykształcenia i przygotowania zawodowego. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest innowacyjny i niezwykle interesujący kierunek, zarządzanie w turystyce. Jeżeli więc jesteś osobą, która lubi poznawać nowe kultury, a dodatkowo masz zdolności przywódcze i wiesz, że potrafiłbyś zarządzać biznesem i pracownikami, to studia na tym kierunku będą dla ciebie odpowiednim wyborem!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie w turystyce?

W trakcie studiów będziesz uczęszczał na wiele licznych i niezwykle rozwijających zajęć i warsztatów, dzięki którym rozwiniesz swoją wiedzę teoretyczną oraz zdobędziesz cenne kompetencje praktyczne. Jako student dowiesz się więcej na temat niezwykle złożonej i bogatej dyscypliny, jaką jest zarządzanie oraz poznasz różnorodne strategie zarządzania oraz nauczysz się nadzorować pracę innych ludzi oraz kierować biznesem.

Ponadto, zagłębisz się w meandry prawa, gospodarki i polityki międzynarodowej, a także rozwiniesz swoje zdolności językowe i osiągniesz wysoki poziom z języka angielskiego. Co więcej, kadra akademicka przekaże Ci informacje o prężnie rozwijającym się rynku turystycznym, hotelarskim i restauracyjnym oraz nowych trendach występujących w turystyce. W trakcie studiów nauczysz się także korzystać z nowoczesnych technologii i programów informatycznych, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną. Aby zaliczyć studia będziesz musiał odbyć obowiązkowe praktyki studenckie, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie oraz kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu zarządzania w turystyce będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w wielu interesujących i perspektywicznych, dynamicznie rozwijających się branżach. Jako absolwent, idealnie sprawdzisz się jako pracownik branży turystycznej, między innymi jako kierownik lub właściciel biura podróży, a także przewodnik, pilot wycieczek zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Równie dobrze możesz znaleźć zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich w różnorodnych firmach i korporacjach. Ponadto, odnajdziesz się w pracy w specjalistycznych wydawnictwach, mediach lub redakcjach czasopism. Jeszcze inną, równie ciekawą opcją jest związanie się z instytucjami kultury lub w zawodzie animatora kultury. Bardzo dobra znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich lub podyplomowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego i innowacyjnego kierunku powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE W TURYSTYCE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE TURYSTYKĄ:

 • znajomość różnorodnych technik zarządzania
 • znajomość podstaw marketingu i reklamy
 • znajomość języka obcego
 • znajomość rynku hotelarskiego i turystycznego
 • znajomość nowoczesnych technologi oraz programów informatycznych
 • znajomość gospodarki międzynarodowej
 • umiejętność organizowania imprez plenerowych i artystycznych
 • wiedza z zakresu prawa turystycznego i międzynarodowego

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE TURYSTYKĄ:

 • właściciel/kierownik biura podróży
 • przewodnik/pilot wycieczek
 • instytucje kulturowe
 • media
 • wydawnictwa
 • ośrodki informacji turystycznej
 • redakcje czasopism
 • kariera zagraniczna
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W TURYSTYCE

Komentarze (0)