Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka to propozycja kształcenia, dzięki której można pozyskać wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne, które razem stanowią przygotowanie do pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju, dziećmi zagrożonymi niepełnosprawnością bądź dziećmi z niepełnosprawnościami. Studenci tej ścieżki kształcenia poznają metody diagnozowania i wspomagania rozwoju, zagadnienia z obszaru psychologii klinicznej, pedagogikę specjalną małego dziecka, patologię układu nerwowego, jak również metody terapii zabawą i sztuką.
Studenci Wczesnego wspomagania rozwoju dziecka poruszają się po zagadnieniach wspomagania rozwoju dziecka z zaburzeniami wzroku, zaburzeniami słuchu, zaburzeniami ze spektrum autyzmu czy opóźnieniem psychoruchowym. Nabywają umiejętności w zakresie: projektowania i realizowania indywidualnych programów zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z uwzględnieniem działań wspomagających rodzinę, przygotowywania kompleksowych programów terapeutycznych, prowadzenia oceny postępów dziecka i skuteczności realizowanej pomocy.
Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci Wczesnego wspomagania rozwoju dziecka mogą pracować w ośrodkach wczesnej interwencji, poradniach specjalistycznych, przedszkolach i szkołach, poradniach psychologiczno- pedagogicznych oraz specjalnych ośrodkach wychowawczych.