Energetyka - Poznań

Studia w Poznaniu 

energetyka

Odkryj energetykę w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Energetyka studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku Energetyka w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia na kierunku energetyka w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu energetykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki PP).

czytaj dalej wszystko o Energetyka - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek ENERGETYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Energetyka stopień: (I), czas trwania: 4,5 roku • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie energetyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Energetyka przemysłowa i odnawialna stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku energetyka przemysłowa i odnawialna

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek energetyka w Poznaniu?

Uczelnie w Poznaniu chętnie przyjmują studentów, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę i pasje. Jednak aby dostać się na wymarzony kierunek powinieneś spełnić kilka warunków. Najważniejszą kwestią jest zaliczenie egzaminu maturalnego z biologii, chemii, fizyki, geografii, informatyki, języka obcego, języka polskiego, matematyki.

Dużym atutem będą także punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych. W przypadku studiów drugiego stopnia powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Energetyka w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENERGETYKA?

Energetyka to dziedzina nauki, której działalność można opisać, jako przetwarzanie różnych form energii, które ostatecznie mogą być wykorzystane zarówno przy zasilaniu maszyn i urządzeń przemysłowych, jak i tych codziennego użytku. Współcześnie, w czasach rozwoju przemysłowego, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów posiadających gruntowną wiedzę z obszaru energetyki i sposobów jej zastosowania. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby i tendencje panujące w obecnym świecie, powstał kierunek energetyka w Poznaniu.

Studia inżynierskie będą odpowiednim wyborem dla osób o szerokich zainteresowaniach z zakresu nauk ścisłych i technicznych, które chciałyby realizować się w tym kierunku. Dodatkowym atutem będzie znajomość najnowszych osiągnięć branży energetycznej, a także wiedza związana z ekologicznymi i odnawialnymi źródłami energii. Jeżeli spełniasz te wymagania to koniecznie aplikuj na kierunek energetyka w Poznaniu.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku energetyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku energetyka w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym lub online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako że studia inżynierskie w Poznaniu wzbudzają duże zainteresowanie wśród studentów, to coraz więcej uczelni decyduje się na włączenie ich do swoich ofert kształcenia. Obecnie energetykę możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Ukończenie kierunku jest gwarancją przyszłościowego wykształcenia i przygotowania zawodowego. Kierunki studiów w Poznaniu wyróżniają się ciekawym i dopasowanym do realiów wymagającego rynku pracy, programem nauczania.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek energetyka w Poznaniu, ugruntują i rozwiną swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych oraz technicznych, a także zdobędą cenne kompetencje praktyczne dotyczące obsługi specjalistycznych maszyn czy przetwarzania energii elektrycznej. W siatce zajęć przewidziano między innymi, takie przedmioty jak:

 • termodynamika techniczna
 • maszyny elektryczne
 • ochrona środowiska w energetyce
 • odnawialne źródła w energetyce
 • oraz wiele innych

 

Jako student będziesz miał także możliwość wyboru specjalizacji, której program będzie dopasowany do twoich zainteresowań naukowych oraz planów zawodowych. Zadecydujesz między cieplną energetyką przemysłową, elektroenergetyką, energetyką jądrową, zrównoważonym rozwojem energetyki czy ekologicznymi źródłami energii elektrycznej. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje zawodowe wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ENERGETYKA?

Absolwenci kierunku kierunku energetyka w Poznaniu, dzięki wszechstronnemu wykształceniu i gruntownej wiedzy technicznej, mogą liczyć na wiele atrakcyjnych i rozwijających ofert pracy zawodowej. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz związać swoją przyszłość z elektrowniami i elektrociepłowniami, gdzie obejmiesz stanowisko inżyniera ruchu urządzeń i systemów energetycznych.

Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w zawodzie projektanta i konstruktora systemów energetycznych, a także specjalisty do spraw automatyki systemów energetycznych. Inną, równie ciekawą opcją może być praca w:

 • firmach doradczych
 • agencjach projektowych
 • instytucjach nadzoru energetycznego

 

Absolwenci spełniają się także w roli pracownika administracyjno-biurowego. Co więcej, możesz zdecydować się na rozpoczęcie kariery naukowej i podjęcia pracy w instytucjach naukowo-badawczych, uczeniach wyższych czy specjalistycznych wydawnictwach.

Gdzie studiować na kierunku energetyka w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższych: Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek energetyka w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek energetyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Poznańska (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki PP) stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Energetyka w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Energetyka Poznań studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Energetyka Poznań studia stacjonarne

Energetyka Poznań studia niestacjonarne

Kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

informatyka
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Drzwi Otwarte Wydziału Filologicznego https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • ul. Koszykowa 86 w Warszawie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpg Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu