Polityka spraw publicznych

Polityka spraw publicznych

Polityka spraw publicznych studia

Polityka spraw publicznych studia - kierunek studiów

Polityka spraw publicznych to studia dla osób zainteresowanych współpracą z ludźmi oraz posiadających umiejętności interpersonalne. Niezwykle istotnym aspektem studiów jest zrozumienie pojęcia społeczeństwa obywatelskiego, którego podstawą jest świadomość potrzeby wspólnoty oraz zainteresowanie sprawami społeczeństwa. Dlatego też studentami studiów na kierunku polityka spraw publicznych powinny być osoby zainteresowaną sprawami społecznymi to polityka spraw publicznych może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polityka spraw publicznych? Studia kształcą w zakresie wiedzy pozwalającej na pełnienie obowiązków kadr urzędniczych. Przedmioty, które wpisują się w program studiów to wiedza z zakresu logiki, zarządzania, ekonomii, socjologii czy instytucji europejskich. Obce nie będą Ci przepisy prawa pracy w działalności zawodowej czy polityka rynku pracy oraz służby społeczne. Twoim zadaniem będzie także analiza życia publicznego oraz rozwiązywania problemów społecznych oraz ich zapobiegania. Co więcej, będziesz w stanie projektować instytucjonalnych przestrzeni publicznych. Kierunek jest skierowany do osób, których mocną stroną są nauki humanistyczne, a dodatkowo posiadają wysokie kompetencje interpersonalne i chciałby pracować w sektorze publicznym.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku polityka spraw publicznych? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w administracji rządowej oraz samorządowej. Co więcej, pracę znajdziesz w organizacjach politycznych, gospodarczych i społecznych, instytucjach i organizacjach Unii Europejskiej. Jak widzisz możliwości jest całkiem dużo, a pracę możesz podjąć nie tylko w sektorze publicznym, ale także szeroko pojętym biznesie czy organizacjach pozarządowych. Jednym zdaniem będziesz mógł szukać pracy wszędzie tam, gdzie potrzebni są specjaliści w zakresie polityki społecznej. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednym z powyższych zawodów to polityka spraw publicznych może być świetnym początkiek Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując politykę spraw publicznych

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • organizacji pracy w instytucjach, zarządzania rozwojem instytucji,
 • stosowania odpowiednich metod z zakresu psychologii społecznej,
 • korzystania ze źródeł o polityce społecznej,
 • stosowania prawa w pracy zawodowej,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku polityka spraw publicznych

Absolwent kierunku polityka spraw publicznych znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • doradca polityczny,
 • pracownik administracji państwowej,
 • pracownik organizacji pozarządowych,
 • pracownik firmy ubezpieczeniowej,
 • pracownik organizacji społecznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku polityka spraw publicznych, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK POLITYKA SPRAW PUBLICZNYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

   Typ studiów
   Województwo

   Komentarze (0)