LOGOPEDIA OGÓLNA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Zawsze zwracałeś uwagę na sposób i poprawność wypowiedzi innych ludzi. Uważasz, że jest to niezwykle ważny element komunikacji międzyludzkiej i autoprezentacji. Chciałbyś przekazywać swoją wiedzę i pasję innym? Uważasz, że masz zdolności pedagogiczne i potrafiłbyś nauczyć innych zasad poprawnej wymowy?

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania to powstał kierunek idealnie dopasowany do twoich potrzeb. Logopedia ogólna to studia skierowane do wszystkich tych, którzy zawodowo chcieliby zająć się prowadzeniem terapii zaburzeń wymowy. Ich interdyscyplinarny charakter sprawia, że studenci zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu kilku dziedzin i mogą rozwijać się na wielu płaszczyznach jednocześnie. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która lubi uczyć się nowych rzeczy i jednocześnie pomagać innym, to powinieneś zdecydować się na wybór tego kierunku.

 

Czego nauczysz się na kierunku logopedia ogólna?

 

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku aspektów składających się na dyscyplinę, jaką jest logopedia. W trakcie studiów będziesz kompleksowo przygotowywany do zawodu logopedy, który wiąże się z prowadzeniem terapii dużych zaburzeń mowy na tle różnych niepełnosprawności.

Jako student będziesz uczęszczał na wiele zajeć, które przybliżą Ci specyfikę tej branży i umożliwią zatrudnienie na podobnym stanowisku. Już na początku swojej drogi naukowej dowiesz się więcej na temat nauki, jaką jest logopedia i poznasz jej podstawy psychologiczne, pedagogiczne i lingwistyczne. Jako, że głównym narzędziem twojej pracy będzie język to zagłębisz się w meandry gramatyki języka polskiego, szczególnie ze składnią i morfologią.

Ponadto, skupisz się na poznaniu różnych zaburzeń mowy, często mających podłoże psychiczne takich jak: jąkanie, afazja, dyslalia czy dysatria. Zrozumiesz także jakie znaczenie mają technologie informatyczne w pracy logopedy i jak wpływają na skuteczność terapii. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku logopedia ogólna będziesz miał gruntowne i wszechstronne wykształcenie ze wszystkich aspektów składających się na wielopoziomową i różnorodną dyscyplinę, jaką jest logopedia. Uzyskane kompetencje i umiejętności sprawią, że bez problemu znajdziesz prace w swoim zawodzie. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pełnienia zawodu logopedy, który zajmuje się specjalistyczną terapią wszystkich zaburzeń mowy.

W związku z tym znajdziesz zatrudnienie w poradniach foniatryczno-logopedycznych i poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz wszędzie tam gdzie potrzebna jest pomoc logopedy, w żłobkach, przedszkolach i placówkach integracyjnych. Co więcej możesz rozpocząć karierę w specjalistycznych wydawnictwach, a nawet w mediach.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Wszyscy kandydaci, którzy ubiegają się o przyjęcie na kierunek logopedia ogólna muszą przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych o profilu humanistycznym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LOGOPEDIA OGÓLNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU LOGOPEDIA OGÓLNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LOGOPEDIA OGÓLNA:

 • znajomość składni i morfologi języka polskiego
 • znajomość medycznych, psychologicznych i pedagogicznych podstaw logopedii
 • znajomość wszystkich zaburzeń mowy
 • umiejętność dokonywania diagnozy zaburzeń mowy i skutecznego prowadzenia terapii
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LOGOPEDIA OGÓLNA STUDIA NIESTACJONARNE

LOGOPEDIA OGÓLNA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

LOGOPEDIA OGÓLNA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LOGOPEDIA OGÓLNA:

 • poradnie foniatryczno-logopedyczne
 • poradnie psychologiczno-pedagogiczne
 • żłobki
 • przedszkola
 • placówki integracyjne
 • wydawnictwa
 • media

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGOPEDIA OGÓLNA

Komentarze (0)