PSYCHOLOGIA DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW

PSYCHOLOGIA DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW

PSYCHOLOGIA DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW studia-kierunek studiów

 

Studia psychologiczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, a ich pozycja na liście najchętniej wybieranych kierunków jest niezmienna. Taki stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić, ponieważ psychologia jest niezwykle interesującą i bogatą dyscypliną, a specjaliści z tego obszaru wiedzy mogą liczyć na zdobycie atrakcyjnej i perspektywicznej pracy zgodnej ze swoim wykształceniem.

Jednak ukończenie psychologi wiąże się z dużym wysiłkiem i przede wszystkim długim czasem nauki, który wynosi aż pięć lat. Na szczęście powstał kierunek, który umożliwia zdobycie równoważnego wykształcenia w przeciągu zaledwie dwóch, maksymalnie trzech lat. Psychologia dla licencjatów i magistrów, bo o nim tu mowa, skierowany jest do wszystkich absolwentów studiów wyższych o profilu humanistycznym lub społecznym, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.

 

Czego nauczysz się na kierunku psychologia dla licencjatów i magistrów?

Ze względu na interdyscyplinarny i unikatowy charakter studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu nauk psychologicznych i pokrewnych dziedzin naukowych. Program studiów zostanie dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu będziesz mógł zdobyć wszechstronne wykształcenie i cenne kwalifikacje oraz umiejętności praktyczne.

Jako student będziesz uczestniczył w niezwykle rozwijających zajęciach, na których dowiesz się więcej n temat poszczególnych działów psychologii oraz konkretnych szkół psychologicznych. Co więcej, zaznajomisz się z najnowszymi badaniami naukowymi z zakresu tej niezwykle bogatej dyscypliny naukowej. Uzyskaną wiedzę będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i rozwiniesz swoje kompetencje.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tych niezwykle unikatowych i interesujących studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę oscylującą wokół nauk psychologicznych i ich konkretnych subdyscyplin. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i perspektywiczną pracę zgodną z twoimi oczekiwaniami. Po ukończeniu nauki znajdziesz zatrudnienie na stanowisku psychologa lub psychoterapeuty w ramach własnej działalności gospodarczej lub innych instytucjach.

Ponadto, możesz pracować w działach HR małych firm i dużych korporacjach, zajmujących się zatrudnieniem nowych pracowników i prowadzeniem rekrutacji. Równie ciekawym rozwiązaniem będzie związania swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami lub mediami. Co więcej, idealnie odnajdziesz się na stanowisku pedagoga szkolnego na wszystkich szczeblach edukacji. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku psychologia dla licencjatów i magistrów musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu nauk humanistycznych lub społecznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW:WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW:

 • znajomość konkretnych dyscyplin psychologicznych
 • wiedza psychologiczna
 • umiejętność prowadzenia terapii psychologicznej
 • wiedza z zakresu leczenia uzależnień
 • znajomość specjalistycznej terminologii naukowej
 • znajomość najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu psychologii
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW:

 • psychoterapeuta
 • psycholog
 • własna działalność gospodarcza
 • pedagog szkolny
 • działy HR
 • specjalistyczne wydawnictwa
 • media
 • międzynarodowa kariera

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW

Komentarze (0)