Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia" (filia w Szczecinie) - wydziały i kierunki
×
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
Studia psychologiczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, a ich pozycja na liście najchętniej wybieranych kierunków jest niezmienna. Taki stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić, ponieważ psychologia jest niezwykle interesującą i bogatą dyscypliną, a specjaliści z tego obszaru wiedzy mogą liczyć na zdobycie atrakcyjnej i perspektywicznej pracy zgodnej ze swoim wykształceniem.
Jednak ukończenie psychologi wiąże się z dużym wysiłkiem i przede wszystkim długim czasem nauki, który wynosi aż pięć lat. Na szczęście powstał kierunek, który umożliwia zdobycie równoważnego wykształcenia w przeciągu zaledwie dwóch, maksymalnie trzech lat. Psychologia dla licencjatów i magistrów, bo o nim tu mowa, skierowany jest do wszystkich absolwentów studiów wyższych o profilu humanistycznym lub społecznym, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.
Czego nauczysz się na kierunku psychologia dla licencjatów i magistrów?
Ze względu na interdyscyplinarny i unikatowy charakter studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu nauk psychologicznych i pokrewnych dziedzin naukowych. Program studiów zostanie dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu będziesz mógł zdobyć wszechstronne wykształcenie i cenne kwalifikacje oraz umiejętności praktyczne.
Jako student będziesz uczestniczył w niezwykle rozwijających zajęciach, na których dowiesz się więcej n temat poszczególnych działów psychologii oraz konkretnych szkół psychologicznych. Co więcej, zaznajomisz się z najnowszymi badaniami naukowymi z zakresu tej niezwykle bogatej dyscypliny naukowej. Uzyskaną wiedzę będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i rozwiniesz swoje kompetencje.
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tych niezwykle unikatowych i interesujących studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę oscylującą wokół nauk psychologicznych i ich konkretnych subdyscyplin. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i perspektywiczną pracę zgodną z twoimi oczekiwaniami. Po ukończeniu nauki znajdziesz zatrudnienie na stanowisku psychologa lub psychoterapeuty w ramach własnej działalności gospodarczej lub innych instytucjach.
Ponadto, możesz pracować w działach HR małych firm i dużych korporacjach, zajmujących się zatrudnieniem nowych pracowników i prowadzeniem rekrutacji. Równie ciekawym rozwiązaniem będzie związania swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami lub mediami. Co więcej, idealnie odnajdziesz się na stanowisku pedagoga szkolnego na wszystkich szczeblach edukacji. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.
Aby zostać studentem kierunku psychologia dla licencjatów i magistrów musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu nauk humanistycznych lub społecznych.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek psychologia dla licencjatów i magistrów na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku psychologia dla licencjatów i magistrów na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek psychologia dla licencjatów i magistrów na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW:WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW:
znajomość konkretnych dyscyplin psychologicznych
wiedza psychologiczna
umiejętność prowadzenia terapii psychologicznej
wiedza z zakresu leczenia uzależnień
znajomość specjalistycznej terminologii naukowej
znajomość najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu psychologii
umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
znajomość języka obcego
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak wyglądają studia na kierunku psychologia dla licencjatów i magistrów?
Posiadanie wyższego wykształcenia licencjackiego lub magisterskiego nie zamyka drogi do dalszej edukacji, czego potwierdzeniem są studia na kierunku psychologia dla licencjatów i magistrów. Jest to doskonała propozycja dla abiturientów kierunków innych, niż psychologia, do wykształcenia w sobie szeregu kompetencji, które otworzą furtkę do rozumienia ludzkich uczuć, emocji, zachowań, dzięki czemu absolwenci będą w stanie przeprowadzać profesjonalne interwencje psychologiczne i przyczyniać się do poprawy funkcjonowania psychospołecznego swoich klientów. Jeżeli wybierzesz kształcenie na kierunku psychologia dla licencjatów i magistrów, zyskasz szansę na wszechstronny rozwój w obszarze kilku podstawowych nauk społecznych, takich jak między innymi filozofia, etyka, socjologia, czy pedagogika, które kształtują najważniejsze zagadnienia psychologiczne.
Liczne zajęcia praktyczne, które napotkasz podczas swojej edukacyjnej przygody z tym kierunkiem, pozwolą ci na rozwój kompetencji komunikacyjnych i interpersonalnych, które są niezwykle cenne w perspektywie prowadzenia efektywnych rozmów z klientami. Studenci zyskują okazję do praktycznego przećwiczenia niektórych interwencji psychologicznych, aby wkroczyć na ścieżkę zawodową pewnym krokiem. Jako że psychologię dla licencjatów i magistrów możesz podjąć w ramach studiów stacjonarnych i zaocznych, zyskasz szansę na zorganizowanie swojego czasu podczas lat akademickich w najbardziej optymalny dla siebie sposób.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia na kierunku psychologia dla licencjatów i magistrów?
Psychologia dla licencjatów i magistrów ma charakter jednolity. Oznacza to, że studenci zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności podczas pięciu lat lub dwóch i pół roku edukacji. Następnie absolwenci mogą liczyć na uzyskanie dyplomu magistra, a wraz z nim uprawnień do rozpoczęcia pracy w zawodzie. Czas trwania, jakim wyróżniają się studia na kierunku psychologia dla licencjatów i magistrów może się różnić w zależności od wybranej uczelni wyższej, dlatego przed aplikacją postaraj się zapoznać z aktualnie obowiązującą ofertą danej placówki edukacyjnej.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW:
psychoterapeuta
psycholog
własna działalność gospodarcza
pedagog szkolny
działy HR
media
specjalistyczne wydawnictwa
międzynarodowa kariera
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
ul. Koszykowa 86; ,
02-008 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpgPolsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa,
tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfshttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpgSzkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
ul. Marcina Kasprzaka 49, ,
01-234 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBEhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c5f18-amnsh.jpgAkademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych
ul. Fredry 10,
61-701 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpgUniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu