Polityka społeczna studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Polityka społeczna to studia interdyscyplinarne łączące takie nauki jak: politologia, prawo, medioznawstwo czy socjologia. To na pewno studia dla ludzi, którzy chcą rozwiązywać praktyczne problemy społeczeństwa, a dodatkowo mają głowę pełną pomysłów oraz mnóstwo energii. Wpisujesz się w powyższy opis? Jeżeli zatem interesujesz się współczesną sytuacją kraju to polityka społeczna będzie świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polityka społeczna? Studia kształcą w zakresie społecznego aspektu politologii. Oznacza to, że nauczysz jak zapobiegać oraz zwalczać problemy wynikające z konfliktów społecznych. Co więcej, będziesz wiedzieć jak funkcjonują instytucje społeczne oraz jak zarządzana jest polityka społeczna pod względem finansowym czy prawnym. Przedmioty, które wpisują się w program studiów to wiedza z zakresu logiki, zarządzania, ekonomii, socjologii czy instytucji europejskich. Zdobędziesz zatem wszechstronne wykształcenie, które powoli Ci na podjęcie ciekawej pracy w zawodzie nie tylko w sektorze publicznym, ale także w biznesie czy organizacjach pozarządowych. Obecnie potrzebni są specjaliści posiadający interdyscyplinarną wiedzę, a jako absolwent studiów na kierunku polityka społeczna będziesz mógł dołączyć do tego grona. Ponadto, jest jest pewne – te studia nie pozwolą Ci się nudzić!

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku polityka społeczna? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w administracji państwowej, strukturach samorządowych czy organizacjach pozarządowych, ośrodkach opinii publicznej czy działach HR. Możliwości jest dużo, a pracę znajdziesz wszędzie, gdzie wymagana jest praca z ludźmi mająca na celu rozwój społeczny. Dzięki studiom na kierunku polityka społeczna staniesz się ekspertem w tym zakresie! Jeżeli zatem nie jest Ci obojętny człowiek, a dodatkowo masz zdolności interpersonalne i świetnie czujesz się w towarzystwie nawet obcych Ci ludzi to polityka społeczna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku polityka społeczna, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, historia, wiedza o społeczeństwie, filozofia, geografia, informatyka, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK POLITYKA SPOŁECZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku polityka społeczna

UCZELNIE, GDZIE POLITYKA SPOŁECZNA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku politologia

Specjalności na kierunku ekonomia

Specjalności na kierunku politologia

Politechnika Koszalińska

Politechnika Koszalińska

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Europeistyka  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku europeistyka

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU POLITYKA SPOŁECZNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując politykę społeczną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • grupy treści podstawowych z zakresu takich dziedzin jak: logika,zarządzania, ekonomia socjologia czy instytucje europejskie,
  • finansów publicznych,
  • demografii, wykorzystywanie wiedzy do określania celów oraz zadań polityki społecznej,
  • służ społecznych, pracy socjalnej oraz polityki społecznej Unii Europejskiej,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku polityka społeczna?

Nie ulega wątpliwości, że porządek obecnego świata jest w znacznej mierze wynikiem ustaleń regulowanych przez kodeksy prawne. Chcąc zgłębić w sposób szczegółowy proces powstawania ustaw i innych dokumentów rządowych, warto rozpocząć kształcenie na kierunku polityka społeczna. Czego nauczysz się dzięki tym studiom? Posiądziesz podstawową wiedzę odnoszącą się do zarządzania instrumentami finansowymi, poznasz przemiany demograficzne, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich czasów, dowiesz się w jaki sposób przygotowywać badania społeczne, analizować ich wyniki i wyciągać trafne, dalekobieżne wnioski, a ponadto zgłębisz podstawy psychologii i socjologii, dzięki czemu zrozumiesz wpływ aktywności człowieka na kształtowanie nowych ustaw, a także dowiesz się, w jaki sposób rząd stara się zaspokoić podstawowe potrzeby społeczności ludzkich.

Dzięki temu, że niektóre polskie uczelnie zdecydowały się na zaoferowanie polityki społecznej zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym, przyszli studenci staną przed możliwością ukształtowania swojej przyszłości w najbardziej dogodny sposób. Studia dzienne będą najbardziej odpowiednie dla tych, którzy cenią sobie regularność kształcenia – codzienne zajęcia i wykłady, odbywające się najczęściej w godzinach porannych, zapewnią ci systematyczne zdobywanie kompetencji. Jeśli natomiast z jakichś powodów wolałbyś uczyć się jedynie w weekendy, powinieneś rozważyć aplikację na studia niestacjonarne. Całodzienne zjazdy, odbywające się co kilka tygodni, pozwolą ci na przykład na podjęcie zobowiązań zawodowych lub dowolną aktywność wymagającą znacznych nakładów czasowych.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

POLITYKA SPOŁECZNA STUDIA NIESTACJONARNE

POLITYKA SPOŁECZNA STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku polityka społeczna?

Studia na kierunku polityka społeczna zawierają w sobie dwa oddzielne i jednocześnie komplementarne cykle kształcenia. Pierwszy z nich trwa trzy lata i oferuje studentom zgłębienie podstawowych kwalifikacji, niezbędnych do uzyskania dyplomu i uprawnień zawodowych. Na udoskonalenie i poszerzenie posiadanych kompetencji w ramach studiów drugiego stopnia, studenci będą musieli poświęcić kolejne dwa lata. Po upływie tego czasu, o ile wszystkie egzaminy zostaną zaliczone terminowo, będziesz mógł liczyć na zdobycie tytułu magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

POLITYKA SPOŁECZNA STUDIA I STOPNIA

POLITYKA SPOŁECZNA STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku polityka społeczna

Absolwent kierunku polityka społeczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik organizacji pozarządowych,
  • pracownik administracji państwowej,
  • pracownik struktur samorządowych,
  • pracownik firmy zajmującej się zarządzaniem środkami unijnymi,
  • pracownik działu human resources.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU POLITYKA SPOŁECZNA

Komentarze (0)