Polityka społeczna studia

Polityka społeczna studia - kierunek studiów

Polityka społeczna to studia interdyscyplinarne łączące takie nauki jak: politologia, prawo, medioznawstwo czy socjologia. To na pewno studia dla ludzi, którzy chcą rozwiązywać praktyczne problemy społeczeństwa, a dodatkowo mają głowę pełną pomysłów oraz mnóstwo energii. Wpisujesz się w powyższy opis? Jeżeli zatem interesujesz się współczesną sytuacją kraju to polityka społeczna będzie świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polityka społeczna? Studia kształcą w zakresie społecznego aspektu politologii. Oznacza to, że nauczysz jak zapobiegać oraz zwalczać problemy wynikające z konfliktów społecznych. Co więcej, będziesz wiedzieć jak funkcjonują instytucje społeczne oraz jak zarządzana jest polityka społeczna pod względem finansowym czy prawnym. Przedmioty, które wpisują się w program studiów to wiedza z zakresu logiki, zarządzania, ekonomii, socjologii czy instytucji europejskich. Zdobędziesz zatem wszechstronne wykształcenie, które powoli Ci na podjęcie ciekawej pracy w zawodzie nie tylko w sektorze publicznym, ale także w biznesie czy organizacjach pozarządowych. Obecnie potrzebni są specjaliści posiadający interdyscyplinarną wiedzę, a jako absolwent studiów na kierunku polityka społeczna będziesz mógł dołączyć do tego grona. Ponadto, jest jest pewne – te studia nie pozwolą Ci się nudzić!

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku polityka społeczna? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w administracji państwowej, strukturach samorządowych czy organizacjach pozarządowych, ośrodkach opinii publicznej czy działach HR. Możliwości jest dużo, a pracę znajdziesz wszędzie, gdzie wymagana jest praca z ludźmi mająca na celu rozwój społeczny. Dzięki studiom na kierunku polityka społeczna staniesz się ekspertem w tym zakresie! Jeżeli zatem nie jest Ci obojętny człowiek, a dodatkowo masz zdolności interpersonalne i świetnie czujesz się w towarzystwie nawet obcych Ci ludzi to polityka społeczna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując politykę społeczną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • grupy treści podstawowych z zakresu takich dziedzin jak: logika,zarządzania, ekonomia socjologia czy instytucje europejskie,
  • finansów publicznych,
  • demografii, wykorzystywanie wiedzy do określania celów oraz zadań polityki społecznej,
  • służ społecznych, pracy socjalnej oraz polityki społecznej Unii Europejskiej,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku polityka społeczna

Absolwent kierunku polityka społeczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik organizacji pozarządowych,
  • pracownik administracji państwowej,
  • pracownik struktur samorządowych,
  • pracownik firmy zajmującej się zarządzaniem środkami unijnymi,
  • pracownik działu human resources.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku polityka społeczna, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, historia, wiedza o społeczeństwie, filozofia, geografia, informatyka, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK POLITYKA SPOŁECZNA

Typ studiów
Województwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Kierunek polityka społeczna prowadzony jest przez:

Wydział Ekonomii UE w Poznaniu

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU POLITYKA SPOŁECZNA

Komentarze (0)