Zarządzanie projektami społecznymi

Zarządzanie projektami społecznymi

Studia na kierunku zarządzanie projektami społecznymi możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Zarządzanie projektami społecznymi stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie projektami społecznymi

Zarządzanie projektami społecznymi studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Zarządzanie projektami społecznymi to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku zarządzanie projektami społecznymi
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku zarządzanie projektami społecznymi możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | zarządzanie projektami społecznymi - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z zarządzania projektami społecznymi charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku zarządzanie projektami społecznymi: analityk społeczny, komunikator w projektach społecznych, lider projektów społecznych.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku zarządzanie projektami społecznymi najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku zarządzanie projektami społecznymi:

 • historia,
 • język polski,
 • język obcy,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie projektami społecznymi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Ceny

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Zarządzanie projektami społecznymi

Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku zarządzanie projektami społecznymi: socjologia, filozofia społeczna, polityka społeczna i gospodarcza, sztuka wystąpień publicznych, etyka sfery publicznej.

Jakich zagadnień możesz się spodziewać uczęszczając na zajęcia? W ramach programu zrealizujesz treści związane z psychologią społeczną oraz komunikacją, prawem, polityką gospodarczą oraz społeczną. Oprócz tego nauczysz się technik mediacji i negocjacji oraz sposobów skutecznego rozwiązywania konfliktów.

Co jeszcze posiada w swojej ofercie ten kierunek studiów? Na zajęciach, które głównie mają charakter praktyczny, zdobędziesz wiedzę z obszaru aktywności społecznej, kierowania projektami oraz poznasz metody przeprowadzania badań, których wyniki są niezwykle ważne przy procesie planowania przedsięwzięć, ponieważ dostarczają informacji na temat potrzeb społeczeństwa.

Dużym atutem tego kierunku jest tzw. „semestr mobilności”, który możesz zrealizować na zagranicznej uczelni lub w innym mieście w Polsce.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • dysponowania specjalistycznymi wiadomościami z obszaru nauk społecznych
 • rozumienia i interpretowania zjawisk społecznych
 • budowania prawidłowych relacji interpersonalnych oraz dopasowywania sposobów komunikacji do odbiorcy
 • tworzenia i realizowania programów społecznych
 • identyfikowania zagrożeń i problemów natury społecznej

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie projektami społecznymi?

 

1. Typ i tryb studiów

Zarządzanie projektami społecznymi to kierunek, który możesz zrealizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na studia stacjonarne, będziesz uczęszczał na zajęcia w wybrane dni tygodnia. Natomiast, studia niestacjonarne przewidują realizacje programu w czasie zjazdów odbywających się w dane weekendy semestru.

Jeżeli zdecydujesz się aplikować na powyższe studia otrzymasz kompleksowe wykształcenie z obszaru nauk ekonomicznych, społecznych oraz nauk o zarządzaniu.

 

Studia na kierunku Zarządzanie projektami społecznymi możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku zarządzanie projektami społecznymi będzie oscylował głównie wokół kwestii związanych z ekonomią, zarządzaniem oraz marketingiem. Jako student będziesz mógł korzystać z bogatej oferty zajęć, w której znajdą się między innymi takie przedmioty jak:

 • Społeczeństwo i polityka
 • Społeczeństwo obywatelskie
 • Filozofia społeczna
 • Zamówienia publiczne

W czasie studiów zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na teamy zjawisk społecznych i politycznych, a także dowiesz się więcej o współczesnej sytuacji gospodarczej. Ponadto, poznasz regulacje prawa finansowego i gospodarczego i nauczysz się stosować je w swojej praktyce zawodowej.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku zarządzanie projektami społecznymi wykształcisz także wiele cennych umiejętności praktycznych. Jako student poznasz nowoczesne techniki marketingu i zarządzania. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób analizować procesy gospodarcze i społeczne oraz rozwiązywać zaistniałe na tym polu problemy.

Wszyscy studenci rozwiną także kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji czy prowadzenie negocjacji biznesowych. Program studiów zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, na którym będziesz miał możliwość poznania specjalistycznej terminologii branżowej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Dobrze opracowany i zrealizowany projekt społeczny potrafi znacząco wpłynąć na postawy i poglądy ludzi. Dlatego tak ważne jest posiadanie w zespołach wykwalifikowanych i kreatywnych ludzi, którzy posiadają praktyczne umiejętności dotarcia do jak największego grona odbiorców. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu wykształcenie, zostały utworzone studia na kierunku Zarządzanie projektami społecznymi.

Jeśli nadal szukasz pomysłu na swoją dalszą drogę edukacji, a zależy Ci na zdobyciu przydatnych kompetencji i zawodu, który nie wiąże się z rutyną, to koniecznie zapoznaj się z możliwościami jakie oferują te studia!

 

5. Gdzie studiować Zarządzanie projektami społecznymi

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie projektami społecznymi:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Zarządzanie projektami społeczymi trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia na kierunku zarządzanie projektami społecznymi można realizować na pierwszym i drugim stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry i kończą się nadaniem tytułu magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zarządzanie projektami społecznymi

Praca po studiach

Jesteś ciekaw gdzie można pracować po ukończeniu studiów na kierunku Zarządzanie projektami społecznymi? Jako absolwent nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w różnych instytucjach zarówno rządowych, jak i samorządowych, których zadaniem jest m.in. tworzenie kampanii społecznych.

Oprócz tego możesz pracować w mass mediach, organizacjach pozarządowych lub placówkach o charakterze kulturalno-edukacyjnym. Perspektywy zawodowe po tym kierunku są zróżnicowane, ze względu na wieloaspektowy program kształcenia. Zatem jeśli nie lubisz monotonii i chciałbyś mieć wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość, zdecyduj się na studia na kierunku Zarządzanie projektami społecznymi!

 
Absolwent kierunku Zarządzanie projektami społecznymi znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik instytucji administracji rządowej i samorządowej
 • pracownik placówek kulturalno – edukacyjnych
 • pracownik mass mediów
 • pracownik firm z sektora biznesu
 • pracownik organizacji pozarządowych

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie projektami społecznymi studia niestacjonarne

Zarządzanie projektami społecznymi studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie projektami społecznymi studia I stopnia

Zarządzanie projektami społecznymi studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie projektami społecznymi

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki psychologiczne i społeczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki psychologiczne i społeczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Zarządzanie projektami społecznymi

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)