1. Typ i tryb studiów
Zarządzanie projektami społecznymi to kierunek, który możesz zrealizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na studia stacjonarne, będziesz uczęszczał na zajęcia w wybrane dni tygodnia. Natomiast, studia niestacjonarne przewidują realizacje programu w czasie zjazdów odbywających się w dane weekendy semestru.
Jeżeli zdecydujesz się aplikować na powyższe studia otrzymasz kompleksowe wykształcenie z obszaru nauk ekonomicznych, społecznych oraz nauk o zarządzaniu.
Studia na kierunku Zarządzanie projektami społecznymi możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Program nauczania na kierunku zarządzanie projektami społecznymi będzie oscylował głównie wokół kwestii związanych z ekonomią, zarządzaniem oraz marketingiem. Jako student będziesz mógł korzystać z bogatej oferty zajęć, w której znajdą się między innymi takie przedmioty jak:
-
Społeczeństwo i polityka
-
Społeczeństwo obywatelskie
-
Filozofia społeczna
-
Zamówienia publiczne
W czasie studiów zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na teamy zjawisk społecznych i politycznych, a także dowiesz się więcej o współczesnej sytuacji gospodarczej. Ponadto, poznasz regulacje prawa finansowego i gospodarczego i nauczysz się stosować je w swojej praktyce zawodowej.
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na kierunku zarządzanie projektami społecznymi wykształcisz także wiele cennych umiejętności praktycznych. Jako student poznasz nowoczesne techniki marketingu i zarządzania. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób analizować procesy gospodarcze i społeczne oraz rozwiązywać zaistniałe na tym polu problemy.
Wszyscy studenci rozwiną także kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji czy prowadzenie negocjacji biznesowych. Program studiów zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, na którym będziesz miał możliwość poznania specjalistycznej terminologii branżowej.
4. Dla kogo ten kierunek
Dobrze opracowany i zrealizowany projekt społeczny potrafi znacząco wpłynąć na postawy i poglądy ludzi. Dlatego tak ważne jest posiadanie w zespołach wykwalifikowanych i kreatywnych ludzi, którzy posiadają praktyczne umiejętności dotarcia do jak największego grona odbiorców. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu wykształcenie, zostały utworzone studia na kierunku Zarządzanie projektami społecznymi.
Jeśli nadal szukasz pomysłu na swoją dalszą drogę edukacji, a zależy Ci na zdobyciu przydatnych kompetencji i zawodu, który nie wiąże się z rutyną, to koniecznie zapoznaj się z możliwościami jakie oferują te studia!
5. Gdzie studiować Zarządzanie projektami społecznymi
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek Zarządzanie projektami społecznymi: