Coaching i doradztwo filozoficzne

Coaching i doradztwo filozoficzne

Dodaj do ulubionych

Coaching i doradztwo filozoficzne studia - kierunek studiów

Studia na kierunku coaching i doradztwo filozoficzne to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku coaching i doradztwo filozoficzne
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności coaching i doradztwo filozoficzne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | coaching i doradztwo filozoficzne - uczelnie >

Opis kierunku

Coaching i doradztwo filozoficzne to kierunek studiów, który został stworzony z myślą o osobach chcących otrzymać wiedzę ogólnohumanistyczną ze szczególnym uwzględnieniem psychologii i filozofii. W programie kształcenia znalazły się więc przedmioty, które pozwolą zapoznać się z nurtami filozofii praktycznej wspierającej rozwój człowieka i organizacji. Tego typu studia ukierunkowane są również na poszerzanie kompetencji miękkich.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku coaching i doradztwo filozoficzne najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, filozofia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia sztuki, informatyka, język obcy, język polski, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Czym mogą zajmować się absolwenci coachingu i doradztwa filozoficznego? Często zajmują się oni prowadzeniem różnorodnych szkoleń czy też działalnością mentoringową i występują w roli coachów kariery, którzy wspierają rozwój pracowników, a także motywują ich do efektywnego i świadomego rozwoju.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku coaching i doradztwo filozoficzne:

 • biologia,
 • chemia,
 • filozofia,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • historia,
 • historia sztuki,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • język łaciński i kultura antyczna,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK COACHING I DORADZTWO FILOZOFICZNE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Zielonogórski

Uniwersytet Zielonogórski

Coaching i doradztwo filozoficzne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Coaching i doradztwo filozoficzne - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Coaching i doradztwo filozoficzne studia niestacjonarne

Coaching i doradztwo filozoficzne studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Coaching i doradztwo filozoficzne studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku coaching i doradztwo filozoficzne

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Coaching i doradztwo filozoficzne

Program studiów i przedmioty

W ramach zajęć zapoznasz się z podstawami psychologii i najważniejszymi nurtami psychologicznymi, jak również zrozumiesz mechanizmy i zjawiska występujące w relacjach międzyludzkich. Program studiów obejmuje także takie przedmioty jak trening komunikacji i twórczości, podstawy doradztwa filozoficznego oraz etyka.

Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz umiejętności przydatne w procesie rozwoju osobistego i treningu interpersonalnego. Oprócz tego zagadnienia związane z historią filozofii na przestrzeni dziejów, nie będą dla Ciebie żadną tajemnicą. Dzięki zdobytej wiedzy i wszechstronnym kompetencjom staniesz się specjalistą w swojej dziedzinie!

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomości metodyki pracy coacha
 • dysponowania pogłębionymi wiadomościami z zakresy historii filozofii
 • znajomości podstawowej terminologii z obszaru psychologii
 • komunikacji interpersonalnej oraz dopasowania jej do rozmówcy
 • znajomości twórczych działań oraz wykorzystywania ich w codziennej pracy

Jak wyglądają studia na kierunku coaching i doradztwo filozoficzne?

 

1. Tryb i typ studiów

Oferta edukacyjna, dotycząca kierunków psychologicznych i społecznych, jest na tyle bogata, że najprawdopodobniej każdy student będzie miał szansę na odnalezienie korzystnej propozycji. Coaching i doradztwo filozoficzne jest kierunkiem, który możesz rozpocząć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym, co dodatkowo zwiększy twój komfort ze względu na możliwość zorganizowania swojej edukacji w najbardziej optymalny sposób. Studia dzienne są wyborem większej liczby przyszłych kandydatów, dlatego rekrutacja na coaching i doradztwo filozoficzne w tym trybie może okazać się trudniejsza.

Jeżeli z jakichś powodów wolałbyś uczęszczać na zajęcia i wykłady jedynie w weekendy, a całodzienna forma kształcenia co dwa lub trzy tygodnie wydaje się odpowiednia, to powinieneś zastanowić się nad wyborem studiów w trybie niestacjonarnym. Zanim weźmiesz udział w procesie rekrutacji, zapoznaj się z regulaminem danej uczelni. W ten sposób dowiesz się o obowiązujących opłatach, szczegółowych procedurach kwalifikacyjnych oraz siatce kształcenia.

 

Studia na kierunku coaching i doradztwo filozoficzne możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Nabywane umiejętności

Coaching i doradztwo filozoficzne to kierunek zaliczający się do szerokiego spektrum nauk psychologicznych i społecznych. Udzielanie fachowej pomocy doradczej osobom potrzebującym nakierowania zawodowego lub edukacyjnego, doskonała orientacja w podstawowych doktrynach filozoficznych, kształtujących współczesne pojmowanie świata, a także rozumienie natury ludzkich emocji i zachowań to niektóre z kwestii, które zgłębisz dzięki coachingowi i doradztwu filozoficznemu.

 

3. Dla kogo ten kierunek

W obecnych czasach możliwości kształcenia czy perspektywy zawodowe są praktycznie nieograniczone. Dlatego też czasami potrzebna jest profesjonalna pomoc, dzięki której człowiek zrozumie czego tak naprawdę pragnie i oczekuje od przyszłości.

Właśnie takimi zagadnieniami zajmuje się w swojej pracy coach, który wspiera swoich klientów w drodze do osiągnięcia wytyczonych celów.

Jeśli uwielbiasz pracę z ludźmi, uważasz, że potrafisz odczytywać i rozumiesz ich potrzeby oraz motywować do dalszego rozwoju to studia na kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne są dla Ciebie wprost idealne!

 

4. Gdzie studiować coaching i doradztwo filozoficzne

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek coaching i doradztwo filozoficzne:

Ile trwają studia na kierunku coaching i doradztwo filozoficzne?

Studia na kierunku coaching i doradztwo filozoficzne trwają 3 lata (studia I stopnia).

Czas trwania, jaki dotyczy przebiegu studiów na danym kierunku, jest kwestią, z którą powinien zaznajomić się każdy przyszły student. Coaching i doradztwo filozoficzne możesz rozpocząć w ramach studiów pierwszego stopnia, zdobywając dzięki temu wszechstronną wiedzę i umiejętności, odnoszące się głównie do szerokich zagadnień psychologicznych. Cykl kształcenia składa się z sześciu semestrów, co w praktyce oznacza, że jako student będziesz zdobywał kompetencje przez trzy lata. Następnie staniesz przed szansą ukształtowania kariery zawodowej lub kontynuowania nauki na wybranych kierunkach drugiego stopnia lub podyplomowych.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne

Praca po studiach

Zapotrzebowanie na profesjonalnych coachów w dalszym ciągu rośnie, dlatego jako absolwent tego kierunku nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia.

Zatem gdzie możesz pracować? Przede wszystkim stanowisko szkoleniowca w firmach oferujących tego typu usługi, jak również etat wewnętrznego coacha w przedsiębiorstwach jest przeznaczone dla absolwentów tych studiów.

Jeżeli lubisz wyzwania i cechuje Cię kreatywność to założenie własnej działalności gospodarczej jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Zatem jeśli chciałbyś zdobyć praktyczne umiejętności i wiedzę, którą będziesz mógł wykorzystać w przyszłości, wybierz studia na kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne!

 

Absolwent kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • coach rozwoju osobistego
 • pracownik firm szkoleniowych
 • coach biznesowy
 • doradca filozoficzny
 • pracownik działu HR

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Humanistyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU COACHING I DORADZTWO FILOZOFICZNE

Komentarze (2)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! Uczelnie Vistula ponownie otwierają Biuro Rekrutacji. Od 27 maja bieżącego roku możecie zapisać się na Wasze wymarzone studia. Jesteśmy dostępni dla Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących studiowania na naszej uczelni - jestem tu dla Was. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski