Coaching i doradztwo filozoficzne

Coaching i doradztwo filozoficzne

Coaching i doradztwo filozoficzne studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

W obecnych czasach możliwości kształcenia czy perspektywy zawodowe są praktycznie nieograniczone. Dlatego też czasami potrzebna jest profesjonalna pomoc, dzięki której człowiek zrozumie czego tak naprawdę pragnie i oczekuje od przyszłości. Właśnie takimi zagadnieniami zajmuje się w swojej pracy coach, który wspiera swoich klientów w drodze do osiągnięcia wytyczonych celów. Jeśli uwielbiasz pracę z ludźmi, uważasz, że potrafisz odczytywać i rozumiesz ich potrzeby oraz motywować do dalszego rozwoju to studia na kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne są dla Ciebie wprost idealne!

 

Program studiów i przedmioty

W ramach zajęć zapoznasz się z podstawami psychologii i najważniejszymi nurtami psychologicznymi, jak również zrozumiesz mechanizmy i zjawiska występujące w relacjach międzyludzkich. Program studiów obejmuje także takie przedmioty jak trening komunikacji i twórczości, podstawy doradztwa filozoficznego oraz etyka. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz umiejętności przydatne w procesie rozwoju osobistego i treningu interpersonalnego. Oprócz tego zagadnienia związane z historią filozofii na przestrzeni dziejów, nie będą dla Ciebie żadną tajemnicą. Dzięki zdobytej wiedzy i wszechstronnym kompetencjom staniesz się specjalistą w swojej dziedzinie!

 

Praca po studiach

Zapotrzebowanie na profesjonalnych coachów w dalszym ciągu rośnie, dlatego jako absolwent tego kierunku nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Zatem gdzie możesz pracować? Przede wszystkim stanowisko szkoleniowca w firmach oferujących tego typu usługi, jak również etat wewnętrznego coacha w przedsiębiorstwach jest przeznaczone dla absolwentów tych studiów. Jeżeli lubisz wyzwania i cechuje Cię kreatywność to założenie własnej działalności gospodarczej jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Zatem jeśli chciałbyś zdobyć praktyczne umiejętności i wiedzę, którą będziesz mógł wykorzystać w przyszłości, wybierz studia na kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek coaching i doradztwo filozoficzne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: dwa przedmioty spośród następujących: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, biologia, chemia, filozofia, historia, historia sztuki, geografia, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK COACHING I DORADZTWO FILOZOFICZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku filozofia

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU COACHING I DORADZTWO FILOZOFICZNE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Coaching i doradztwo filozoficzne

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • znajomości metodyki pracy coacha
  • dysponowania pogłębionymi wiadomościami z zakresy historii filozofii
  • znajomości podstawowej terminologii z obszaru psychologii
  • komunikacji interpersonalnej oraz dopasowania jej do rozmówcy
  • znajomości twórczych działań oraz wykorzystywania ich w codziennej pracy

Jak wyglądają studia na kierunku coaching i doradztwo filozoficzne?

Oferta edukacyjna, dotycząca kierunków psychologicznych i społecznych, jest na tyle bogata, że najprawdopodobniej każdy student będzie miał szansę na odnalezienie korzystnej propozycji. Coaching i doradztwo filozoficzne jest kierunkiem, który możesz rozpocząć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym, co dodatkowo zwiększy twój komfort ze względu na możliwość zorganizowania swojej edukacji w najbardziej optymalny sposób. Studia dzienne są wyborem większej liczby przyszłych kandydatów, dlatego rekrutacja na coaching i doradztwo filozoficzne w tym trybie może okazać się trudniejsza.

Jeżeli z jakichś powodów wolałbyś uczęszczać na zajęcia i wykłady jedynie w weekendy, a całodzienna forma kształcenia co dwa lub trzy tygodnie wydaje się odpowiednia, to powinieneś zastanowić się nad wyborem studiów w trybie niestacjonarnym. Zanim weźmiesz udział w procesie rekrutacji, zapoznaj się z regulaminem danej uczelni. W ten sposób dowiesz się o obowiązujących opłatach, szczegółowych procedurach kwalifikacyjnych oraz siatce kształcenia.

Coaching i doradztwo filozoficzne to kierunek zaliczający się do szerokiego spektrum nauk psychologicznych i społecznych. Udzielanie fachowej pomocy doradczej osobom potrzebującym nakierowania zawodowego lub edukacyjnego, doskonała orientacja w podstawowych doktrynach filozoficznych, kształtujących współczesne pojmowanie świata, a także rozumienie natury ludzkich emocji i zachowań to niektóre z kwestii, które zgłębisz dzięki coachingowi i doradztwu filozoficznemu.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

COACHING I DORADZTWO FILOZOFICZNE STUDIA NIESTACJONARNE

COACHING I DORADZTWO FILOZOFICZNE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku coaching i doradztwo filozoficzne?

Czas trwania, jaki dotyczy przebiegu studiów na danym kierunku, jest kwestią, z którą powinien zaznajomić się każdy przyszły student. Coaching i doradztwo filozoficzne możesz rozpocząć w ramach studiów pierwszego stopnia, zdobywając dzięki temu wszechstronną wiedzę i umiejętności, odnoszące się głównie do szerokich zagadnień psychologicznych. Cykl kształcenia składa się z sześciu semestrów, co w praktyce oznacza, że jako student będziesz zdobywał kompetencje przez trzy lata. Następnie staniesz przed szansą ukształtowania kariery zawodowej lub kontynuowania nauki na wybranych kierunkach drugiego stopnia lub podyplomowych.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

COACHING I DORADZTWO FILOZOFICZNE STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne

Absolwent kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • coach rozwoju osobistego
  • pracownik firm szkoleniowych
  • coach biznesowy
  • doradca filozoficzny
  • pracownik działu HR

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU COACHING I DORADZTWO FILOZOFICZNE

Komentarze (0)