COGNITIVE SCIENCE

COGNITIVE SCIENCE

Dodaj do ulubionych

COGNITIVE SCIENCE studia - kierunek studiów

Studia na kierunku cognitive science to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku cognitive science
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności cognitive science możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) | cognitive science - uczelnie >

Opis kierunku

Cognitive science to studia, które pozwalają zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie z pogranicza nauk psychologicznych, społecznych i filozoficznych. Studenci tego kierunku zaznajamiają się z procesami poznawczymi człowieka, a także poznają uwarunkowania społeczno-kulturowe, które rzutują na jego codzienne zachowania.

 

Praca po studiach

Cognitive science są kierunkiem prowadzonym w języku angielskim. Studenci w trakcie wykładów i konwersatoriów mogą więc poszerzać swoje słownictwo branżowe oraz dbać o rozwój kompetencji lingwistycznych. Po zakończeniu kształcenia z kolei absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w ośrodkach badawczych, a także w agencjach reklamowych czy marketingowych. Część absolwentów po uzyskaniu dodatkowych uprawnień decyduje się na pełnienie zawodu terapeuty, mentora czy też coacha.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że cognitive science to studia drugiego stopnia, wszyscy kandydaci będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto, wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK COGNITIVE SCIENCE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Cognitive science stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Cognitive science stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

COGNITIVE SCIENCE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Cognitive science studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Cognitive science studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku cognitive science

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU COGNITIVE SCIENCE:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku cognitive science?
Ze względu na niezwykle interdyscyplinarny i złożony charakter studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę z zakresu kilku dziedzin, bezpośrednio powiązanych z bogatą dyscypliną naukową, jaką jest kognitywistka.
Jako student będziesz uczęszczał na liczne, interesujące zajęcia z obszaru psychologii, filozofii, informatyki, językoznawstwa, medycyny czy biologii.
W trakcie nauki zaznajomisz się dogłębnie z procesami poznawczymi człowieka i poznasz ich uwarunkowania psychologiczne oraz społeczno-kulturowe.
Ponadto, rozwiniesz swoje umiejętności informatyczne i nauczysz się korzystać z różnorodnych programów komputerowych, a także zdobędziesz kompetencje z obszaru programowania.
Jako że cognitive science to studia anglojęzyczne przez cały okres trwania kursu, twoje zdolności językowe i komunikacyjne będą ewoluować, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.
Zdobytą, podczas kursu, wiedzę będziesz mógł wykorzystać na obowiązkowych praktykach studenckich, dzieki, którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
 
Absolwent powinien posiadać:
 • wiedzę psychologiczną
 • wiedzę filozoficzną
 • wiedzę informatyczną
 • wiedzę z zakresu nauk biologicznych i medycznych
 • znajomość zasad programowania i projektowania stron internetowych
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • umiejętności komunikacyjne i interpersonalne

Jak wyglądają studia na kierunku cognitive science?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek cognitive science jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku cognitive science możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół zagadnień związanych z naukami psychologicznymi i społecznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku cognitive science będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu takich dyscyplin, jak: psychologia, filozofia, neurobiologia czy informatyka.

W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 

 • wstęp do informatyki
 • logika i teoria mnogości
 • lingwistyka
 • sztuczna inteligencja

 

Program kształcenia zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnej stronie wybranej uczelni wyższej.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku cognitive science wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się tworzenia i analizowania modeli obliczeniowych, wyjaśniających zjawiska poznawcze i społeczne

Ponadto zdobędziesz kompetencje z obszaru zarządzania i marketingu. Jako że studia będą w całości prowadzone w języku angielskim, to rozwiniesz zdolności językowe, co zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Kognitywistka to niezwykle interdyscyplinarna i ciekawa dyscyplina naukowa, która łączy w sobie zagadnienia z obszaru psychologii, filozofii, lingwistyki, a nawet logiki.
Obszarem jej badań jest głównie ludzki umysł oraz zmysły ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień, jak: uczenie się, inteligencja, myślenie, percepcja czy świadomość. Kognitywistka, choć ma stosunkowo krótką historię, sięgającą 1975 roku, przez ten czas zyskała dużą popularność i zainteresowanie wielu badaczy na całym świecie.
Jako że dziedzina ta daje szerokie możliwości rozwoju na kilku polach jednocześnie i skupia się wokół różnorodnych zagadnień, to z roku na rok studia związane z tym tematem cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania oraz zdobyć stabilne wykształcenie. 
Jednak na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy, równie ważne, jak wiedza kierunkowa są zdolności językowe, które często decydują o powodzeniu zawodowym. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest prestiżowy i rozwijający kierunek, cognitive science.
Jeżeli więc zależy Ci na zyskaniu szerokich możliwości zawodowych i interesującej ofercie kształcenia, to koniecznie weź udział w rekrutacji!
 
5. Gdzie studiować cognitive science

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek cognitive science:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku cognitive science trwają 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek cognitive science można realizować tylko na drugim stopniu kształcenia. W tym przypadku na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie uzyskasz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU COGNITIVE SCIENCE:

Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tych niezwykle interdyscyplinarnych studiów będziesz miał wszechstronną wiedzę z zakresu kilku dziedzin naukowych, dzięki czemu bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu dynamicznych i prężnie rozwijających się branżach.
Uzyskane zdolności informatyczne umożliwią Ci podjęcie pracy w zawodzie programisty, projektanta stron internetowych czy programów informatycznych.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik agencji marketingowych i reklamowych czy copywriter. Równie ciekawą opcją może okazać się związanie swojej przyszłości z zawodem psychologa lub psychoterapeuty, zarówno w specjalistycznych ośrodkach, jak i we własnej działalności gospodarczej.

Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery w każdym zakątku świata. Co więcej, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć działalność naukową.

 

Absolwent kierunku cognitive science znajdzie zatrudnienie jako/w:

 • agencjach reklamowych
 • agencjach marketingowych
 • działach HR
 • międzynarodowych firmach i korporacjach
 • psycholog
 • psychoterapeuta
 • programista
 • project manager
 • projektant stron internetowych

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU COGNITIVE SCIENCE

Komentarze (0)