COGNITIVE SCIENCE studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Kognitywistka to niezwykle interdyscyplinarna i ciekawa dyscyplina naukowa, która łączy w sobie zagadnienia z obszaru psychologii, filozofii, lingwistyki, a nawet logiki. Obszarem jej badań jest głównie ludzki umysł oraz zmysły ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień, jak: uczenie się, inteligencja, myślenie, percepcja czy świadomość. Kognitywistka, choć ma stosunkowo krótką historię, sięgającą 1975 roku, przez ten czas zyskała dużą popularność i zainteresowanie wielu badaczy na całym świecie.
Jako że dziedzina ta daje szerokie możliwości rozwoju na kilku polach jednocześnie i skupia się wokół różnorodnych zagadnień, to z roku na rok studia związane z tym tematem cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania oraz zdobyć stabilne wykształcenie. Jednak na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy, równie ważne, jak wiedza kierunkowa są zdolności językowe, które często decydują o powodzeniu zawodowym. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest prestiżowy i rozwijający kierunek, cognitive science. Jeżeli więc zależy Ci na zyskaniu szerokich możliwości zawodowych i interesującej ofercie kształcenia, to koniecznie weź udział w rekrutacji!
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku cognitive science?
 
Ze względu na niezwykle interdyscyplinarny i złożony charakter studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę z zakresu kilku dziedzin, bezpośrednio powiązanych z bogatą dyscypliną naukową, jaką jest kognitywistka. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, interesujące zajęcia z obszaru psychologii, filozofii, informatyki, językoznawstwa, medycyny czy biologii.
W trakcie nauki zaznajomisz się dogłębnie z procesami poznawczymi człowieka i poznasz ich uwarunkowania psychologiczne oraz społeczno-kulturowe. Ponadto, rozwiniesz swoje umiejętności informatyczne i nauczysz się korzystać z różnorodnych programów komputerowych, a także zdobędziesz kompetencje z obszaru programowania. Jako że cognitive science to studia anglojęzyczne przez cały okres trwania kursu, twoje zdolności językowe i komunikacyjne będą ewoluować, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. Zdobytą, podczas kursu, wiedzę będziesz mógł wykorzystać na obowiązkowych praktykach studenckich, dzieki, którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Jako absolwent tych niezwykle interdyscyplinarnych studiów będziesz miał wszechstronną wiedzę z zakresu kilku dziedzin naukowych, dzięki czemu bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu dynamicznych i prężnie rozwijających się branżach. Uzyskane zdolności informatyczne umożliwią Ci podjęcie pracy w zawodzie programisty, projektanta stron internetowych czy programów informatycznych.
Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik agencji marketingowych i reklamowych czy copywriter. Równie ciekawą opcją może okazać się związanie swojej przyszłości z zawodem psychologa lub psychoterapeuty, zarówno w specjalistycznych ośrodkach, jak i we własnej działalności gospodarczej. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery w każdym zakątku świata. Co więcej, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć działalność naukową.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że cognitive science to studia drugiego stopnia, wszyscy kandydaci będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto, wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK COGNITIVE SCIENCE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU COGNITIVE SCIENCE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU COGNITIVE SCIENCE:

 • wiedza psychologiczna
 • wiedza filozoficzna
 • wiedza informatyczna
 • wiedza z zakresu nauk biologicznych i medycznych
 • znajomość zasad programowania i projektowania stron internetowych
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • umiejętności komunikacyjne i interpersonalne

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

COGNITIVE SCIENCE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

COGNITIVE SCIENCE STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU COGNITIVE SCIENCE:

 • agencje reklamowe
 • agencje marketingowe
 • działy HR
 • międzynarodowe firmy i korporacje
 • psycholog
 • psychoterapeuta
 • programista
 • project manager
 • projektant stron internetowych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU COGNITIVE SCIENCE

Komentarze (0)