PSYCHOPROFILAKTYKA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Nauki psychologiczne w ostatnich latach są niezwykle popularne i wpływają niemal na każdy aspekt naszego życia. Psychoterapeuta czy coach to bez żadnej wątpliwości, zawody przyszłości, będące odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata oraz polskiego i międzynarodowego rynku pracy. Coraz więcej studentów decyduje się na wybór kierunków powiązanych z tą dyscypliną, a uczelnie rozwijają swoją ofertę o różnorodne, nowatorskie ścieżki kształcenia.

Jedną z bardziej interesujących jest psychoprofilaktyka, dzięki której studenci będą mogli zdobyć wszechstronną wiedzę, cenna kwalifikacje oraz szansę na ciekawą i atrakcyjną pracę w prężnie rozwijającej się branży. Jeżeli więc jesteś osobą empatyczną, która lubi pomagać innym ludziom oraz chciałbyś związać z tym swoją zawodową przyszłość, to studia na kierunku psychoprofilaktyka będą odpowiednim wyborem dla ciebie!

 

 

Czego nauczysz się na kierunku psychoprofilaktyka?

 

Ze względu na bogaty i złożony charakter tych innowacyjnych studiów, ugruntujesz i zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dyscyplin, bezpośrednio związanych z działalnością psychologiczną. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, dzięki którym dowiesz się więcej na temat pedagogiki, psychologii, filozofii, socjologii, a nawet ekonomii.

Nauczysz się technik i metod stosowanych w diagnostyce zaburzeń na tle emocjonalnym i osobowościowym oraz zrozumiesz w jaki sposób prawidłowo prowadzić psychoterapię oraz rozwiązywać problemy psychologiczne innych ludzi. Ponadto, rozwiniesz kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność oraz umiejętność pracy pod presją czasu oraz w zespole, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na twoją karierę.

Oprócz wiedzy teoretycznej, zdobędziesz umiejętności praktyczne oraz cenne kwalifikacje zawodowe, między innymi podczas obowiązkowych praktyk studenckich. W ofercie studiów przewidziano także liczne, niezwykle ciekawe warsztaty oraz wykłady fakultatywne, a także konferencje naukowe, dzięki którym poznasz najnowsze wyniki badań naukowych z dziedziny psychologii.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku psychoprofilaktyka będziesz miał wszechstronne wykształcenie i bogatą wiedzę z obszaru psychologii oraz innych pokrewnych nauk. Jako absolwent tego unikatowego kierunku bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę w swoim zawodzie. Idealnie sprawdzisz się jako pracownik poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz w zawodzie pedagoga szkolnego na wszystkich szczeblach edukacji. Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie swojej przyszłości z domami pomocy społecznej czy świetlicami socjoterapeutycznymi.

Ponadto, możesz pracować w punktach diagnostycznych, a także w ośrodkach pomocy rodzinie. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie we wszystkich instytucjach i organizacjach związanych z niesieniem pomocy psychologicznej. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje szansę na zdobycie ciekawej pracy.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku psychoprofilaktyka powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, geografii, matematyki, biologii lub chemii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOPROFILAKTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku pedagogika

Specjalności na kierunku psychologia

Specjalności na kierunku psychologia dla magistrów

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Psychologia  stopień: (Jednolite)

Filia w Bełchatowie  stopień: (Jednolite)

Psychologia  stopień: (Jednolite)

Specjalności na kierunku psychologia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PSYCHOPROFILAKTYKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOPROFILAKTYKA:

 • ogólna wiedza psychologiczna
 • umiejętności z zakresu diagnostyki zaburzeń psychologicznych
 • kompetencje miękkie
 • wiedza z zakresu socjologii, filozofii i pedagogiki
 • wiedza z zakresu ekonomii
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku psychoprofilaktyka?

Lepiej zapobiegać niż leczyć – jest to stwierdzenie, z którym zgodzi się bardzo wielu lekarzy, psychologów oraz psychoterapeutów. Jeśli uważasz, że istotne jest szerzenie świadomości na temat zdrowia psychicznego, zachowań mogących wspomóc dobre samopoczucie własne oraz osób z najbliższego otoczenia, a ponadto kształcenie społeczeństwa na temat zaburzeń emocjonalnych i psychologicznych wydaje ci się niezwykle ważne, to powinieneś rozważyć studia na kierunku psychoprofilaktyka. Kierunek ten ma charakter interdyscyplinarny, ponieważ obejmuje zagadnienia z różnych dziedzin, takich jak między innymi filozofia, psychologia, zdrowie publiczne, neurobiologia, socjologia, pedagogika oraz ekonomia. Jako student psychoprofilaktyki zgłębisz istotę skutecznej komunikacji interpersonalnej, wykształcisz w sobie świadomość dbania o dobrostan psychofizyczny oraz zgłębisz techniki wpływania na samoświadomość psychiczną społeczeństwa poprzez pracę w różnorakich instytucjach.

Niektóre uczelnie starają się zwiększyć komfort przyszłych studentów poprzez zaoferowanie im możliwości podjęcia kierunków w trybie stacjonarnym oraz zaocznym. Warto zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz regulaminem danej uczelni na jej stronie internetowej. W ten sposób dowiesz się wielu istotnych kwestii i unikniesz nieprzyjemnych rozczarowań, wynikających z niedoinformowania.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PSYCHOPROFILAKTYKA STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku psychoprofilaktyka?

Studia pierwszego stopnia na kierunku psychoprofilaktyka zostają zwieńczone uzyskaniem przez absolwentów tytułu licencjata, potwierdzającego posiadanie nie tylko wyższego wykształcenia, ale przede wszystkim kompetencji do rozpoczęcia pracy w zawodzie o wybranej specyfice. Jeśli podejmiesz te studia i uporasz się ze wszystkimi zaliczeniami w terminie, edukacja zajmie ci trzy lata. Po upływie tego czasu pomyślisz o kształtowaniu zawodowej przyszłości lub dalszym kształceniu na studiach drugiego stopnia.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PSYCHOPROFILAKTYKA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOPROFILAKTYKA:

 • poradnie psychologiczne
 • centra psychoprofilaktyki
 • świetlice socjoterapeutyczne
 • domy pomocy społecznej
 • świetlice środowiskowe
 • domy samotnej matki
 • pedagog szkolny
 • punkty konsultacyjno-doradcze
 • biura pośrednictwa pracy

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOPROFILAKTYKA

Komentarze (0)