STUDIA EURAZJATYCKIE studia – kierunek studiów
Studia na kierunku studia eurazjatyckie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku studia eurazjatyckie |
Rok akademicki |
2023/2024 |
Forma studiów |
stacjonarne |
Poziom studiów |
studia I i II stopnia |
Czas trwania |
3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku studia eurazjatyckie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | studia eurazjatyckie - uczelnie >
Opis kierunku
Osoby, które aplikują na kierunek studia eurazjatyckie zdobędą wiedzę humanistyczną, filologiczną, kulturoznawczą oraz historyczną. Przede wszystkim dowiedzą się więcej na temat historii, kultury oraz literatury krajów powstałych po upadku ZSRR. Studenci nauczą się także języka angielskiego i rosyjskiego.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku eurazjatyckie najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w branży turystycznej, instytucjach kultury, wydawnictwach, mediach, szkołach językowych oraz w instytucjach administracji publicznej. Dzięki znajomości języków obcych mogą podjąć pracę na arenie międzynarodowej.
WYMAGANIA REKRUTACYJNE
Studia eurazjatyckie skierowane są do osób zainteresowanych kulturą oraz historią Rosji i wszystkich państw powstałych po upadku ZSRR. Przed przystąpieniem do rekrutacji na powyższy kierunek należy zapoznać się ze wszystkimi informacjami zawartymi na oficjalnych stronach internetowych uczelni wyższych.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku studia eurazjatyckie to:
-
geografia/historia/matematyka/WOS
-
język obcy nowożytny,
-
język polski.
W przypadku studiów magisterskich należy przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych oraz przejść rozmowę kwalifikacyjną.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA EURAZJATYCKIE?
Studia eurazjatyckie wyróżniają się wszechstronnym programem nauczania. Studenci zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, politycznych, kulturowych i społecznych oraz rozwiną szereg umiejętności praktycznych. Ponadto będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat krajów powstałych po upadku ZSRR.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku studia eurazjatyckie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku studia eurazjatyckie zdobędą kompleksową wiedzę na temat historii, kultury oraz literatury krajów byłego ZSRR. Ponadto dowiedzą się więcej o kulturze współczesnej Rosji. Program nauczania zakłada także realizacje zajęć o tematyce związanej z systemami i życiem politycznym Europy Wschodniej oraz relacjami politycznymi, ekonomicznymi i gospodarczymi między poszczególnymi państwami.
Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności językowych. Studenci nauczą się języka rosyjskiego oraz angielskiego oraz rozwiną umiejętności z zakresu dokonywania tłumaczeń ustnych i pisemnych.
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU STUDIA EURAZJATYCKIE?
Absolwenci studiów eurazjatyckich znajdą zatrudnienie w wielu rozwijających się branżach. Przede wszystkim znajdą zatrudnienie w instytucjach kultury. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z branżą turystyczną, wydawnictwami, mediami oraz redakcjami czasopism. Równie ciekawą opcją może być praca w biurach tłumaczeniowych, szkołach językowych, czy w jednostkach administracji publicznej. Dobrym rozwiązaniem może być także założenie własnej działalności gospodarczej lub podjęcie pracy na arenie międzynarodowej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku studia eurazjatyckie:
-
instytucje kultury
-
wydawnictwa
-
redakcje czasopism
-
jednostki administracji publicznej
-
branża turystyczna
-
biura tłumaczeniowe
-
szkoły językowe
-
firmy i korporacje międzynarodowe
-
własna działalność gospodarcza.