Edukacja przedszkolna z diagnozą i terapią psychopedagogiczną – studia podyplomowe

Edukacja przedszkolna z diagnozą i terapią psychopedagogiczną – studia podyplomowe

Edukacja przedszkolna z diagnozą i terapią psychopedagogiczną – studia podyplomowe

 

Dla kogo ten kierunek

Studia podyplomowe na kierunku Edukacja przedszkolna z diagnozą i terapią psychopedagogiczną są skierowane do osób, które zamierzają podjąć pracę w przedszkolach i posiadają wiedzę i umiejętności w zakresie pedagogiki. Jeśli należysz do tego grona i szukasz możliwości zdobycia dodatkowych kwalifikacji, które pozwolą Ci zrealizować swoje cele to właśnie znalazłeś idealne rozwiązanie! Zapoznaj się koniecznie z opisem tego kierunku, a sam zrozumiesz, że to dla Ciebie świetna propozycja kształcenia.

 

Program studiów i przedmioty

Studia podyplomowe na kierunku Edukacja przedszkolna z diagnozą i terapią psychopedagogiczną trwają 3 semestry. Każdy z nich przeznaczony jest na inny obszar tematyczny. Pierwszy skupia się na zdobyciu ogólnej wiedzy z pedagogiki, psychologii, dietetyki oraz pediatrii. W związku z tym zapoznasz się z rozwojem psychofizycznym dziecka, metodami pracy oraz wczesnej edukacji. Drugi semestr poświęcony jest zgłębianiu szczegółów dotyczących nauczania dzieci na etapie przedszkola. Natomiast w ostatnim będziesz miał szansę poszerzyć swoją wiedzę w obszarze logopedii oraz dokładnie zapoznać się z procesem diagnozy i prowadzenia działań terapeutycznych.

 

Praca po studiach

Jeśli od dłuższego czasu zastanawiasz się nad zmianą miejsca zatrudnienia lub praca z dziećmi była Twoim celem zawodowym, nie zwlekaj dłużej i weź pod uwagę studia podyplomowe na kierunku Edukacja przedszkolna z diagnozą i terapią psychopedagogiczną przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia!

WAŻNE TEMATY

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EDUKACJA PRZEDSZKOLNA Z DIAGNOZĄ I TERAPIĄ PSYCHOPEDAGOGICZNĄ – STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE EDUKACJA PRZEDSZKOLNA Z DIAGNOZĄ I TERAPIĄ PSYCHOPEDAGOGICZNĄ – STUDIA PODYPLOMOWE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU EDUKACJA PRZEDSZKOLNA Z DIAGNOZĄ I TERAPIĄ PSYCHOPEDAGOGICZNĄ – STUDIA PODYPLOMOWE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Edukacja przedszkolna z diagnozą i terapią psychopedagogiczną

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • znajomości rozwoju psychofizycznego dziecka
  • dysponowania warsztatem pracy z dziećmi na etapie przedszkola
  • znajomości procesu diagnostycznego oraz terapeutycznego
  • rozumienia podstawowych zagadnień z obszaru logopedii

  Jak wyglądają studia na kierunku edukacja przedszkolna z diagnozą i terapią psychopedagogiczną – studia podyplomowe?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Studia podyplomowe na kierunku edukacja przedszkolna z diagnozą i terapią psychopedagogiczną można realizować tylko w trybie zaocznym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.

  Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół zagadnień związanych z naukami społecznymi i psychologicznymi.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Jako student kierunku edukacja przedszkolna z diagnozą i terapią psychopedagogiczną będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć dotychczasową wiedzę z obszaru nauk psychologicznych, społecznych i humanistycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

  • Psychologia społeczna dziecka
  • Organizacja i zarządzanie przedszkolem
  • Pedagogika przedszkolna
  • Metodyka wychowania przedszkolnego

   

  3. Nabywane umiejętności

  Osoby, które aplikują na studia podyplomowe na kierunku edukacja przedszkolna z diagnozą i terapią psychopedagogiczną wykształcą szereg cennych umiejętności praktycznych. W czasie licznych warsztatów rozwiniesz swoje kompetencje pedagogiczne i dydaktyczne, które wykorzystasz prowadząc zajęcia edukacyjne. Ponadto poznasz zaawansowane metody diagnostyczne i logopedyczne oraz dowiesz się jak w efektywny sposób prowadzić terapię z dziećmi oraz z młodzieżą. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Studia podyplomowe na kierunku edukacja przedszkolna z diagnozą i terapią psychopedagogiczną będą trwały rok, czyli dwa semestry.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Edukacja przedszkolna z diagnozą i terapią psychopedagogiczną

  Absolwent kierunku Edukacja przedszkolna z diagnozą i terapią psychopedagogiczną znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • wychowawca przedszkolny

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUKACJA PRZEDSZKOLNA Z DIAGNOZĄ I TERAPIĄ PSYCHOPEDAGOGICZNĄ – STUDIA PODYPLOMOWE

  Komentarze (0)