Inżynieria cyberprzestrzeni

Inżynieria cyberprzestrzeni

Studia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Uniwersytet Pomorski w Słupsku

Inżynieria cyberprzestrzeni stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni

Inżynieria cyberprzestrzeni studia - kierunek studiów

Studia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | inżynieria cyberprzestrzeni - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z inżynierii cyberprzestrzeni charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni: cyberbezpieczeństwo z elementami kryptografii i kryptologii, inżynieria cybermediów.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni najczęściej przyjęcie kandydatów na studia następuje na podstawie złożonych wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Co zdawać na maturze?

Przyjęcie kandydatów na studia następuje na podstawie złożonych wymaganych dokumentów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria cyberprzestrzeni - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię cyberprzestrzeni

Program studiów i przedmioty

Jakie umiejętności zdobędziesz podczas studiów na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni? W zależności od wybranej w toku studiów specjalności, student obierze nieco inną drogę kształcenia. Cyberbezpieczeństwo z elementami kryptografii i kryptologii przygotują cię do tworzenia zabezpieczeń i walki z zagrożeniami cybernetycznymi w lokalnych sieciach informatycznych.

Staniesz się ekspertem w administrowaniu systemami informatycznymi oraz ochronie i zarządzaniu bezpieczeństwem cyberprzestrzeni przedsiębiorstw. Dowiesz się, w jaki sposób chroni się dane wrażliwe użytkowników, poznasz narzędzia do walki z cyberprzestępczością oraz zagłębisz tajniki uzyskiwania dowodów takich przestępstw w sieci.

Druga ze specjalności - inżynieria cybermediów przeszkoli cię w dziedzinie funkcjonowania każdego rodzaju mediów. Zagłębisz skuteczne techniki autoprezentacji, a występy publiczne już nigdy nie będą powodem do stresu. Nauczysz się obsługi programów komputerowych do przetwarzania tekstu i obrazu, a pod kątem prawnym poznasz podstawy dziennikarstwa e - medialnego.

 

W programie studiów na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Podstawy wiedzy o prawie
 • Analiza Matematyczna i Algebra Liniowa
 • Teoria bezpieczeństwa
 • Teoria systemów
 • Techniczny wymiar cyberprzestrzeni
 • Cybernetyka społeczna 
 • Grafika inżynierska
 • Podstawy ekonomii i przedsiębiorczości
 • Wstęp do metodologii badań cyberprzestrzeni
 • Programowanie urządzeń mobilnych i aplikacji

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • administrowania systemami informatycznymi
 • ochrony i zarządzania bezpieczeństwem cyberprzestrzeni przedsiębiorstw
 • narzędzi do walki z cyberprzestępczością
 • ochrony informacji niejawnych
 • pozyskiwania dowodów popełniania cybeprzestępstw
 • technik autoprezentacji
 • taktykI walki z atakami cybernetycznymi
 • przemówień publicznych
 • obsługi programów do przetwarzania tekstu i obrazu

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek inżynieria cyberprzestrzeni jest dostępny zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Studia niestacjonarne odbywać się bedą podczas weekendowych zjazdów.  

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk technicznych i informatycznych.

 

Studia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku inżynieria cyberprzestrzeni będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu nauk informatycznych, ścisłych oraz technicznych. Ponadto dowiesz się więcej na temat branży IT oraz e-administracji.

W planie zajęć znajdzie się wiele ciekaywch i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższymi zagadnieniami, między innymi takich jak:

 • Podstawy fizyki
 • Analiza matematyczna i algebra liniowa
 • Podstawy użytkowania IT – moduły ECDL BASE

Program nauczania zakłada równie realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się projektować zaawansowane systemy bezpieczeństwa przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych.

Studenci poznają także różnorodne języki programowania i sposoby przeciwdziałania atakom cybernetycznym. Co więcej, dowiesz się w jaki sposób zarządzać sieciami informatycznymi. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Dynamika rozwoju krążących w sieci internetowej informacji stawia nauce szereg nowych wyzwań, a co za tym idzie, rośnie zapotrzebowanie na pracowników wykwalifikowanych w zupełnie innych niż dotychczasowe obszarach nauki. Stały dostęp do mediów i Internetu posiada obecnie znaczna większość społeczeństwa.

Łatwość wejścia w internetowy świat i często niedostateczna edukacja w obszarze bezpieczeństwa sieciowego bardzo ułatwia pracę hakerom. Powstałe niedawno interdyscyplinarne studia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni znajdują wspólny mianownik dla nauk, które pozornie ciężko byłoby ze sobą powiązać.

Siatka studiów łączy w sobie informacje z dziedzin nauk o bezpieczeństwie w sieci, zagadnień społecznych oraz dającej najlepsze perspektywy samorozwojowe i zawodowe - branży IT.

Jeśli od zawsze chciałeś połączyć tkwiącą w tobie pasję do nauk humanistycznych, interesowałeś się szeroko rozumianymi mediami, posiadasz ponadprzeciętny talent do nauk ścisłych, zawsze dążyłeś do oryginalności i chciałbyś studiować na kierunku, który nie jest jeszcze popularny w społeczeństwie oraz jesteś na tyle ambitny, żeby podołać trudnościom, jakie niewątpliwie będzie niosła za sobą nauka tak trudnych dziedzin - spróbuj swojego szczęścia i aplikuj!

 

5. Gdzie studiować inżynierię cyberprzestrzeni

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria cyberprzestrzeni:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria cyberprzestrzeni?

Praca po studiach

Gdzie zatrudnisz się po ukończeniu studiów na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni? Spektrum wyboru jest ogromne, a ograniczają je wyłącznie twoje zainteresowania i aspiracje na przyszłość - zgodnie z nimi wybierzesz swój przyszły zawód. Po specjalności inżynieria cybermediów staniesz się pracownikiem prasy, zostaniesz dziennikarzem radiowym, telewizyjnym lub internetowym.

Umiejętności zdobyte w toku studiów pozwolą ci na rozpoczęcie kariery w instytucjach politycznych i biznesowych. Jeśli wybrałeś kształcenie w zakresie cyberbezpieczeństwa z elementami kryptografii i kryptologii, staniesz się swego rodzaju strażnikiem zapobiegającym działalności hakerów zasilając komórki odpowiedzialne za bezpieczeństwo cyberprzestrzeni.

 

Absolwent kierunku korozja znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • instytucjach publicznych i biznesowych
 • dziennikarz prasowy, telewizyjny, internetowy
 • komórkach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo cyberprzestrzeni

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria cyberprzestrzeni studia niestacjonarne

Inżynieria cyberprzestrzeni studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria cyberprzestrzeni studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki informatyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki informatyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Inżynieria cyberprzestrzeni

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)