Inżynieria cyberprzestrzeni

Inżynieria cyberprzestrzeni

Inżynieria cyberprzestrzeni studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Dynamika rozwoju krążących w sieci internetowej informacji stawia nauce szereg nowych wyzwań, a co za tym idzie, rośnie zapotrzebowanie na pracowników wykwalifikowanych w zupełnie innych niż dotychczasowe obszarach nauki. Stały dostęp do mediów i Internetu posiada obecnie znaczna większość społeczeństwa. Łatwość wejścia w internetowy świat i często niedostateczna edukacja w obszarze bezpieczeństwa sieciowego bardzo ułatwia pracę hakerom. Powstałe niedawno interdyscyplinarne studia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni znajdują wspólny mianownik dla nauk, które pozornie ciężko byłoby ze sobą powiązać. Siatka studiów łączy w sobie informacje z dziedzin nauk o bezpieczeństwie w sieci, zagadnień społecznych oraz dającej najlepsze perspektywy samorozwojowe i zawodowe - branży IT. Jeśli od zawsze chciałeś połączyć tkwiącą w tobie pasję do nauk humanistycznych, interesowałeś się szeroko rozumianymi mediami, posiadasz ponadprzeciętny talent do nauk ścisłych, zawsze dążyłeś do oryginalności i chciałbyś studiować na kierunku, który nie jest jeszcze popularny w społeczeństwie oraz jesteś na tyle ambitny, żeby podołać trudnościom, jakie niewątpliwie będzie niosła za sobą nauka tak trudnych dziedzin - spróbuj swojego szczęścia i aplikuj!

 

Program studiów i przedmioty

Jakie umiejętności zdobędziesz podczas studiów na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni? W zależności od wybranej w toku studiów specjalności, student obierze nieco inną drogę kształcenia. Cyberbezpieczeństwo z elementami kryptografii i kryptologii przygotują cię do tworzenia zabezpieczeń i walki z zagrożeniami cybernetycznymi w lokalnych sieciach informatycznych. Staniesz się ekspertem w administrowaniu systemami informatycznymi oraz ochronie i zarządzaniu bezpieczeństwem cyberprzestrzeni przedsiębiorstw. Dowiesz się, w jaki sposób chroni się dane wrażliwe użytkowników, poznasz narzędzia do walki z cyberprzestępczością oraz zagłębisz tajniki uzyskiwania dowodów takich przestępstw w sieci. Druga ze specjalności - inżynieria cybermediów przeszkoli cię w dziedzinie funkcjonowania każdego rodzaju mediów. Zagłębisz skuteczne techniki autoprezentacji, a występy publiczne już nigdy nie będą powodem do stresu. Nauczysz się obsługi programów komputerowych do przetwarzania tekstu i obrazu, a pod kątem prawnym poznasz podstawy dziennikarstwa e - medialnego.

 

Praca po studiach

Gdzie zatrudnisz się po ukończeniu studiów na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni? Spektrum wyboru jest ogromne, a ograniczają je wyłącznie twoje zainteresowania i aspiracje na przyszłość - zgodnie z nimi wybierzesz swój przyszły zawód. Po specjalności inżynieria cybermediów staniesz się pracownikiem prasy, zostaniesz dziennikarzem radiowym, telewizyjnym lub internetowym. Umiejętności zdobyte w toku studiów pozwolą ci na rozpoczęcie kariery w instytucjach politycznych i biznesowych. Jeśli wybrałeś kształcenie w zakresie cyberbezpieczeństwa z elementami kryptografii i kryptologii, staniesz się swego rodzaju strażnikiem zapobiegającym działalności hakerów zasilając komórki odpowiedzialne za bezpieczeństwo cyberprzestrzeni.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni na Akademii Pomorskiej w Słupsku, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, informatyka, fizyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA CYBERPRZESTRZENI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Pomorska w Słupsku

Akademia Pomorska w Słupsku

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Specjalności na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA CYBERPRZESTRZENI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię cyberprzestrzeni

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • administrowania systemami informatycznymi
  • ochrony i zarządzania bezpieczeństwem cyberprzestrzeni przedsiębiorstw
  • narzędzi do walki z cyberprzestępczością
  • pozyskiwania dowodów popełniania cybeprzestępstw
  • technik autoprezentacji
  • przemówień publicznych
  • obsługi programów do przetwarzania tekstu i obrazu

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA CYBERPRZESTRZENI STUDIA NIESTACJONARNE

INŻYNIERIA CYBERPRZESTRZENI STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA CYBERPRZESTRZENI STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria cyberprzestrzeni?

Absolwent kierunku korozja znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • dziennikarz prasowy, telewizyjny, internetowy
  • instytucjach publicznych i biznesowych
  • komórkach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo cyberprzestrzeni

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA CYBERPRZESTRZENI

Komentarze (0)