1. Typ i tryb studiów
Kierunek inżynieria techniczno – informatyczna można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych i informatycznych.
Studia na kierunku inżynieria techniczno - informatyczna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Program studiów i przedmioty
W czasie studiów na powyższym kierunku zdobędziesz wszechstronne wykształcenie techniczne, ścisłe oraz informatyczne. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów. Oto wybrane z nich:
-
Nauka o materiałach i inżynieria wytwarzania
-
Metrologia techniczna
-
Innowacyjne materiały i technologie
-
Konstrukcja i eksploatacja maszyn
3. Nabywane umiejętności
Jako student kierunku inżynieria techniczno – informatyczna zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.
Przede wszystkim skupisz się na rozwijaniu zdolności z zakresu sporządzania rysunku technicznego czy wytwarzania i badania właściwości materiałów inżynierskich.
Studenci poznają także podstawy zarządzania, przedsiębiorczości i marketingu. W planie zajęć przewidziano także lektorat z języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności językowe i tym samym zwiększysz szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
4. Dla kogo ten kierunek
Znaczna większość ludzi zapytana o pierwsze skojarzenie z przyszłościową pracą i wysokimi zarobkami z pewnością odpowiedziałaby „informatyka i branża techniczna”.
Nie bez powodu, bowiem nie od dziś wiadomo, że zapotrzebowanie rynku pracy na wykwalifikowanych techników, dysponujących konkretnym, praktycznym fachem oraz programistów będących w stanie stworzyć dowolną aplikację i program komputerowy mogący ułatwić codzienne funkcjonowanie zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych, od lat nie maleje.
Dla najbardziej zainteresowanych wykształceniem się w opisywanym kierunku powstały studia inżynieria techniczno – informatyczna. Posiadasz tak zwany umysł ścisły? Chciałbyś rozwijać się w najbardziej pragmatycznej ze wszystkich branży?
Podczas seansu „Dziewczyny z tatuażem” wyobrażałeś sobie siebie samego na miejscu specjalisty od łamania niemożliwych do ominięcia zabezpieczeń? Jeśli tak, to studia na kierunku inżynieria techniczno – informatyczna z pewnością okażą się najlepszym z możliwych wyborów.
5. Gdzie studiować inżynierię techniczno - informatyczną
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek inżynieria techniczno - informatyczna: