Psychologia społeczna
Warszawa
Pokaż
Dla kogo ten kierunek
Psychologia to nauka zajmująca się badaniem ludzkiej psychiki oraz mechanizmów rządzących ich zachowaniem. Ta niezwykle bogata i złożona dyscyplina dzieli się na wiele różnorodnych działów, które są odpowiedzialne za badanie konkretnych aspektów życia i rozwoju człowieka. Na przestrzeni lat zaszło w niej wiele zmian oraz innowacji związanych z diagnostyką czy metodami badawczymi. Współcześnie, psychologia zyskuje coraz większą popularność, a posiadanie własnego psychoterapeuty stało się czymś pożądanym, a nawet modnym.
Nic więc dziwnego, że studia związane z psychologią od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać szansę na atrakcyjną i rozwijającą pracę w prężnie rozwijającej się branży. Bogata oferta studiów i wiele ciekawych specjalizacji umożliwia wybór ścieżki kształcenia, dopasowanej do swoich potrzeb i zainteresowań. Jedną z ciekawszych, dostępnych specjalizacji jest psychologia społeczna, która zajmuje się badaniem ludzi w różnorodnych sytuacjach społecznych.
Czego nauczysz się na kierunku psychologia społeczna?
Psychologia społeczna to specjalizacja o niezwykle atrakcyjnym i interdyscyplinarnym programie nauczania. Studenci, którzy wybiorę tan kierunek kształcenia zdobędą bogatą wiedzę z zakresu badania interakcji międzyludzkich, szczególnie w różnorodnych sytuacjach społecznych.
W trakcie kursu będziesz miał szansę uczęszczać na liczne, interesujące wykłady oraz warsztaty, dzięki którym rozwiniesz i ugruntujesz swoją wiedzę teoretyczną oraz cenne umiejętności praktyczne. Dowiesz się więcej na temat psychologii reklamy i marketingu. Co więcej, zyskasz cenne kompetencje interpersonalne i komunikacyjne, które są niezwykle istotne szczególnie w pracy z ludźmi.
Jako student odbędziesz także obowiązkowe praktyki studenckie podczas, których wykorzystasz kwalifikacje zdobyte podczas zajęć akademickich. W programie studiów przewidziano także lektorat z wybranego języka obcego, co zdecydowanie zwiększy twoje możliwości zawodowe i szansę na międzynarodową karierę.
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tych niezwykle interesujących studiów będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i bogatą wiedzę z obszaru psychologii oraz wszystkich pokrewnych nauk i dyscyplin. Jako absolwent bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę w swoim zawodzie. Idealnie sprawdzisz się w działach marketingu i reklamy w małych firmach, jak i dużych międzynarodowych korporacjach.
Ponadto, odnajdziesz się w jako specjalista do spraw rekrutacji i zatrudnienia w sektorze HR. Równie ciekawym rozwiązaniem będzie związanie swojej przyszłości z organizacjami pozarządowymi czy centrami badań społecznych i marketingowych. Co więcej, możesz pracować w zawodzie pedagoga szkolnego na każdym szczeblu edukacji lub psychoterapeuty. Co więcej, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie kariery naukowej.
Aby zostać studentem psychologii społecznej powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język polski geografia, matematyka, hisotoia, wiedza o społeczeństwie, język obcy nowożytny.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Głównym przedmiotem zainteresowania psychologii społecznej, jak mogłaby wskazywać to sama nazwa, jest wpływ obecności innych ludzi na daną jednostkę. Psychologia społeczna jest nauką z pogranicza psychologii oraz socjologii. Dzięki kompleksowemu połączeniu tych dwóch pokrewnych dziedzin, studenci oraz absolwenci są w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące oddziaływań społecznych na psychikę, emocjonalność i zachowania pojedynczych osób. Czego się nauczysz, jeżeli wybierzesz właśnie ten kierunek kształcenia? Przede wszystkim rozszerzysz posiadane kompetencje interpersonalne i komunikacyjne, dzięki czemu zyskasz wprawę we wdrażaniu interwencji psychologicznych oraz przeprowadzania badań statystycznych na grupach ludzi. Ponadto zgłębisz istotę wpływu społecznego, zyskasz wiedzę na temat znaczenia sformułowania facylitacja społeczna, efekt aureoli, czy też negatywnego efektu Golema.
Studia na kierunku psychologia społeczna są dostępne w ramach trybu stacjonarnego oraz zaocznego, co niewątpliwie ułatwia zorganizowanie swojego życia podczas edukacji wielu studentom. Jeśli jesteś zainteresowany systematycznym, sukcesywnym poszerzaniem wiedzy i umiejętności podczas regularnych spotkań codziennie w tygodniu roboczym, wybierz tryb stacjonarny. Jeżeli natomiast z dowolnych powodów wolałbyś kształcić się głównie w weekendy, najprawdopodobniej studia niestacjonarne spełnią twoje oczekiwania. Tryb ten jest często wybierany przez studentów pracujących lub posiadających inne zobowiązania życiowe, pochłaniające wiele czasu w tygodniu. Niezależnie od wybranego trybu kształcenia, psychologia społeczna uposaży cię w szereg cennych kompetencji kierunkowych.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek psychologia społeczna możesz rozpocząć w ramach studiów pierwszego stopnia. Wówczas zmierzysz się z sześcioma semestrami, wypełnionymi po brzegi przedmiotami kierunkowymi. Zwieńczeniem tego etapu kształcenia będzie uzyskanie tytułu licencjata, a wraz z nim uprawnień do podjęcia pracy w zawodzie. Następnie możesz rozważyć dalsze kształcenie na niektórych kierunkach drugiego stopnia lub rozpocząć kształtowanie swojej kariery.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku PSYCHOLOGIA SPOŁECZNA
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
Ja robię kierunek psychologia społeczna na WSKZ-cie bo od dziecka interesuję się tematyką psychologii. Przekonało mnie to, że całość kształcenia odbywa się on-line, jest dobry kontakt z uczelnia, a materiały są na bardzo wysokim poziomie.