PSYCHOLOGIA SPOŁECZNA studia – kierunek studiów

 

Psychologia to nauka zajmująca się badaniem ludzkiej psychiki oraz mechanizmów rządzących ich zachowaniem. Ta niezwykle bogata i złożona dyscyplina dzieli się na wiele różnorodnych działów, które są odpowiedzialne za badanie konkretnych aspektów życia i rozwoju człowieka. Na przestrzeni lat zaszło w niej wiele zmian oraz innowacji związanych z diagnostyką czy metodami badawczymi. Współcześnie, psychologia zyskuje coraz większą popularność, a posiadanie własnego psychoterapeuty stało się czymś pożądanym, a nawet modnym.

Nic więc dziwnego, że studia związane z psychologią od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać szansę na atrakcyjną i rozwijającą pracę w prężnie rozwijającej się branży. Bogata oferta studiów i wiele ciekawych specjalizacji umożliwia wybór ścieżki kształcenia, dopasowanej do swoich potrzeb i zainteresowań. Jedną z ciekawszych, dostępnych specjalizacji jest psychologia społeczna, która zajmuje się badaniem ludzi w różnorodnych sytuacjach społecznych.

 

Czego nauczysz się na kierunku psychologia społeczna?

 

Psychologia społeczna to specjalizacja o niezwykle atrakcyjnym i interdyscyplinarnym programie nauczania. Studenci, którzy wybiorę tan kierunek kształcenia zdobędą bogatą wiedzę z zakresu badania interakcji międzyludzkich, szczególnie w różnorodnych sytuacjach społecznych.

W trakcie kursu będziesz miał szansę uczęszczać na liczne, interesujące wykłady oraz warsztaty, dzięki którym rozwiniesz i ugruntujesz swoją wiedzę teoretyczną oraz cenne umiejętności praktyczne. Dowiesz się więcej na temat psychologii reklamy i marketingu. Co więcej, zyskasz cenne kompetencje interpersonalne i komunikacyjne, które są niezwykle istotne szczególnie w pracy z ludźmi.

Jako student odbędziesz także obowiązkowe praktyki studenckie podczas, których wykorzystasz kwalifikacje zdobyte podczas zajęć akademickich. W programie studiów przewidziano także lektorat z wybranego języka obcego, co zdecydowanie zwiększy twoje możliwości zawodowe i szansę na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu tych niezwykle interesujących studiów będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i bogatą wiedzę z obszaru psychologii oraz wszystkich pokrewnych nauk i dyscyplin. Jako absolwent bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę w swoim zawodzie. Idealnie sprawdzisz się w działach marketingu i reklamy w małych firmach, jak i dużych międzynarodowych korporacjach.

Ponadto, odnajdziesz się w jako specjalista do spraw rekrutacji i zatrudnienia w sektorze HR. Równie ciekawym rozwiązaniem będzie związanie swojej przyszłości z organizacjami pozarządowymi czy centrami badań społecznych i marketingowych. Co więcej, możesz pracować w zawodzie pedagoga szkolnego na każdym szczeblu edukacji lub psychoterapeuty. Co więcej, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie kariery naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem psychologii społecznej powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język polski, język obcy nowożytny, historia, WOS, geografia lub matematyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA SPOŁECZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA SPOŁECZNA:

 • wiedza z zakresu psychologii ogólnej
 • wiedza z zakresu psychologii reklamy
 • znajomość podstaw marketingu
 • umiejętności komunikacyjne
 • znajomość zasad negocjacji i mediacji
 • wiedza z zakresu socjologii
 • umiejętność diagnostyki
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA SPOŁECZNA:

 • agencje reklamowe
 • działy PR i reklamy
 • działy HR
 • międzynarodowe korporacje
 • centra badań społecznych i marketingowych
 • organizacje pozarządowe
 • psychoterapeuta
 • pedagog szkolny

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA SPOŁECZNA

Komentarze (0)