W trakcie studiowania zarządzania student uczy się podstawowych umiejętności, które w przyszłości pomóc mu mają rozwinąć własny biznes lub zarządzać istniejącą już działalnością. W trakcie nauki dowiaduje się, w jaki sposób prawidłowo prowadzić dokumentacje, a także tego, na co zwrócić uwagę przy stawianiu pierwszych kroków na polskim lub światowym rynku.
Absolwent zarządzania zna najefektywniejsze metody zarządzania firmą oraz potrafi posługiwać się narzędziami, z których korzystają doświadczeni przedsiębiorcy. Wiedza oraz zdolności, które student uzyskał w trakcie realizowania programu studiów, pozwalają mu na poszukiwanie sukcesu nie tylko a polskich systemie gospodarczym, ale również międzynarodowym.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku psychologia możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia jednolite magisterskie
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
-
online
Program studiów i przedmioty
Zarządzanie ma za zadanie wyszkolić szereg specjalistów, którzy sprawnie będą poruszać się na gospodarczym rynku. W trakcie nauki student będzie miał okazję zdobyć wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną z zakresu prawa, ekonomii, socjologii czy marketingu.
Absolwenci tego kierunku będą potrafili ustalać i zwalczać podstawowe problemy towarzyszące prowadzeniu własnej działalności, a także nauczą się zarządzania m.in. projektami, procesami w firmie czy zespołem. Metody projektowe zachęcą studentów do wybierania niekonwencjonalnych rozwiązań oraz rozwiną ich umiejętności miękkie – niezbędne do nawiązywania i utrzymywania kontaktów w świecie biznesu.
Ponadto studenci zarządzania zostaną zapoznani z nowoczesnymi technologiami, popularnymi na współczesnym rynku przedsiębiorców.
Przykładowe zajęcia na kierunku zarządzanie:
-
podstawy działalności biznesowej
-
podstawy zarządzania
-
systemy informatyczne zarządzania
-
wprowadzenie do finansów i rachunkowości
Zdobywana wiedza i umiejętności
Wiedza
W trakcie studiowania na kierunku zarządzanie student dowiaduje się tego, w jaki sposób rozpocząć lub rozwinąć własną firmę. Poznaje charakterystykę rynku polskiego i międzynarodowego, potrafi sprawnie działać w jego przestrzeni. Rozróżnia poszczególne podmioty gospodarcze i umiejętnie wskazuje zależności i różnice pomiędzy nimi. Ponadto absolwent zarządzania zna podstawowe zagadnienia socjologiczne, które umożliwią mu późniejszą pracę jako lider zespołu. Wiedza teoretyczna usprawni studentowi tworzenie biznesplanów, a także zapozna go z najważniejszymi elementami prawa i administracji.
Student zarządzania w trakcie studiów uczy się:
-
samodzielnego otworzenia własnej działalności
-
tworzenia biznesplanów
-
wykorzystywania podstawowej wiedzy z zakresu prawa, administracji, socjologii i marketingu w rozwijaniu firmy
-
rozpoznawania i rozwiązywania problemów natury gospodarczej
Umiejętności
Studenci zarządzania zdobywają liczne zdolności, które wykorzystać mogą w różnorodnych dziedzinach zawodowych. Uczelnie kształcą specjalistów, którzy dzięki kompleksowej wiedzy oraz praktycznemu doświadczeniu pewnie wejdą na polski, a nawet międzynarodowy rynek. W trakcie realizowania programu studiów uczą się oni analizowania zjawisk ekonomicznych, prawnych i kulturowych, a także wyciągania na ich podstawie wniosków niezbędnych do dalszego rozwijania firmy.
Zarządzanie przewiduje możliwość realizacji projektów, które mają na celu zapoznanie studentów z dynamiką wciąż zmieniającego się rynku – absolwenci tego kierunku trafnie przewidują zmiany zagrażające lub sprzyjające ich działalności i sprawnie na nie reagują. Dzięki specyfice dziedzin związanych z zarządzaniem, studenci mają okazję zbadać liczne wydarzenia ze świata biznesu, na podstawie których nauczą się, których błędów należy unikać przy rozwijaniu własnej działalności.
Najważniejsze umiejętności, które nabywa student zarządzania:
-
dokładna obserwacja, analiza i interpretacja zjawisk kulturowych, prawnych i ekonomicznych
-
umiejętne odniesienie zaobserwowanych zjawisk do poszczególnych obszarów działalności gospodarczej
-
sprawne komunikowanie się na rynku polskim lub światowym między różnymi grupami zawodowymi
-
wykorzystywanie narzędzi i metod przedsiębiorczych
-
zdolność zarządzania firmą lub firmami
Jak wyglądają studia stacjonarne
Studia stacjonarne umożliwiają studentom pracę bezpośrednio na terenie uczelni. Taki tryb zapewnia kształcącym się stały kontakt z osobami doświadczonymi, które chętnie dzielą się swoimi przeżyciami oraz wiedzą. W ten sposób studenci mogą uczyć się stale, nie tracąc motywacji do rozwijania swoich zdolności.
W trakcie studiów stacjonarnych poznajemy ludzi, z którymi nie tylko możemy dzielić ścieżkę edukacyjną, ale także projektową – stacjonarna nauka sprzyja nawiązywaniu kontaktów, które wykorzystać możemy w praktycznym realizowaniu kierunku.
Publiczne uczelnie oferują studentom podjęcie się nauki w trybie stacjonarnym za darmo. Dzięki temu studenci nie muszą martwić się dodatkowymi kosztami, które skutecznie mogłyby utrudnić im zawodowe kształcenie się. Uczelnie publiczne mają jednak ograniczoną liczbę miejsc – w przypadku, gdy student nie mieści się w limicie, może on podjąć się nauki na uczelni niepublicznej. W tym przypadku musi być jednak przygotowany na poniesienie finansowych kosztów – taka nauka jest płatna.
Stacjonarne studia charakteryzuje systematyczny plan. Najczęściej zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych. Studenci, którzy mają potrzebę pogodzenia nauki z pracą, mogą to robić poza zajęciami – wieczorami lub w weekendy.
zobacz wszystkie:
studia stacjonarne w Łodzi
studia niestacjonarne w Łodzi
Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne
Studenta zarządzania charakteryzuje ambicja oraz pracowitość. Decydując się na ten kierunek, kandydat powinien chcieć rozwijać się w wielu aspektach, które pomóc mu mogą w rozpoczęciu własnej działalności. Jako przyszły przedsiębiorca lub osoba odpowiedzialna za pracę zespołu, powinien być też odpowiedzialny, systematyczny i rzetelny.
Absolwent zarządzania powinien pewnie kroczyć ścieżkami gospodarczymi zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym. Istotne jest to, by sprawnie analizował i przewidywał poszczególne sytuacje. Mile widziane są predyspozycje charakterystyczne dla lidera – silna postawa, zdolność do podejmowania decyzji i sprawne reagowanie na sytuacje kryzysowe.
Student zarządzania powinien:
-
potrafić pracować w stresie
-
stale kształcić się i zdobywać doświadczenie
-
być dociekliwym
-
być odpowiedzialnym, systematycznym i rzetelnym
-
potrafić dowodzić zespołem i pracować w zespole
-
posiadać zdolności prezentacji
-
być wielozadaniowy
Gdzie studiować na kierunku zarządzanie w Łodzi
Uczelnie, na których można studiować kierunek zarządzanie stacjonarnie w Łodzi
czytaj dalej
uczelnie w Łodzi
zarządzania studia niestacjonarne w Łodzi