Uczelnie

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Gotowe

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania?

Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne). Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj

Studia na kierunku taniec możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Taniec stopień: (I) (II) ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku taniec

Gotowe

Wyróżniony

Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.

Taniec studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Taniec to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku taniec
Rok akademicki 2025/2026
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku taniec możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | taniec - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia taneczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku taniec: aktor teatru tańca, pedagogika baletowa, pedagogika tańca, tancerz-choreograf, taniec współczesny, choreografia i teoria tańca, pedagogika baletowa.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku taniec najczęściej podstawą kwalifikacji są wyniki z egzaminów wstępnych.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Podstawą kwalifikacji są wyniki z egzaminów wstępnych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Taniec - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Dalsza część artykułu pod reklamą

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując taniec

Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku taniec: wiedza o tańcu i balecie, rehabilitacja po urazach narządu ruchu, choreografia i ruch sceniczny, wiedza o muzyczne i literatura muzyczna, kompozycja tańca.

Oprócz konkursu świadectw będziesz musiał także przejść pozytywnie egzamin wstępny, podczas których na większość uczelni sprawdzany jest Twój słuch muzyczny, umiejętności taneczne, a wszystko zakończone jest rozmową kwalifikacyjną.

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku taniec? Studia licencjackie trwają trzy lata, a uzyskane kwalifikacje są porównywalne z tymi uzyskanymi na uczelniach całej Europy.

Mają charakter interdyscyplinarny i składają się nie tylko z warsztatów oraz wykładów , ale także laboratoriów czy konwersatoriów. Dzięki temu zdobędziesz wszechstronne umiejętności taneczne oraz solidne podstawy wiedzy teoretycznej w tym zakresie.

Na więkoszość uczelni oferowane są dwie specjalności: tancerz-choreograf oraz pedagog tańca. Każda z nich obejmuje wiedzę artystyczną, wiedzę o kulturze fizycznej, technik tanecznych oraz umiejętności komunikowania się oraz pracy w grupie.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • wiedzy artystycznej oraz wiedzy o tańcu,
  • wiedyz o kulturze fizycznej,
  • wiedzy z zakresu nauk humanistycznych dotyczącej wiedzy o teatrzu oraz formach artystycznych,
  • nauk społecznych,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak wyglądają studia na kierunku taniec?

 

1. Typ i tryb studiów

Osoby chcące zdobyć wyższe wykształcenie mogą wybierać pomiędzy studiami stacjonarnymi i niestacjonarnymi. Kierunek taniec można realizować w dwóch powyższych trybach. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Studenci, którzy chcieliby połączyć naukę z innymi aktywnościami, powinni zdecydować się na studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

Program studiów na powyższym kierunku będzie oscylował wokół nauk artystycznych.

 

Studia na kierunku Taniec możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci kierunku taniec będą mieli okazję korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich tematycznie związanych z naukami artystycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem dziedziny jaką jest taniec. W planie znajdą się między innym następujące przedmioty:

  • Techniki tańca współczesnego z teorią
  • Technika jazzowa z teorią
  • Rytmika
  • Kompozycja tańca

Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna oferta znajduje się na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Program nauczana na kierunku taniec będzie miał wymiar praktyczny, dzięki czemu studenci zdobędą cenne umiejętności. Przede wszystkim poznają różnorodne techniki taneczne oraz nauczą się zasad tworzenia profesjonalnej choreografii tanecznej.

Osoby, które aplikują na powyższy kierunek rozwiną także zdolności aktorskie, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. W planie zajęć znajdzie się także lektorat z wybranego języka obcego, dzięki czemu studenci zdobędą kompetencje językowe i tym samym zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Umiesz przekazać emocje ruchem? Jesteś osobą uzdolnioną tanecznie i od zawsze było to Twoją pasją? Dzięki studiom na kierunku taniec będziesz mógł przełożyć swoje zainteresowania na przyszłą karierę zawodową!

Studia skierowane są do absolwentów szkół baletowych, ale także do osób, które chciałyby zdobyć kwalifikacje zawodowe w tej dziedzinie. Jeżeli zatem masz świetny słuch muzyczny i lekkość ruchu to taniec może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

5. Gdzie studiować Taniec

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Taniec:

 

Dalsza część artykułu pod reklamą

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Taniec trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku taniec będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po obronie pracy dyplomowej otrzymasz tytuł magistra.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku taniec

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku taniec? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w pracowniach artystycznych w zakresie tańca lub jako choreograf w instytucjach taneczno-muzycznych. Co więcej, praca będzie na Ciebie czekać w redkacjach czasopism specjalistycznych.

Będzie mógł pracować także jako animator czasu wolnego w zakresie tańca, a Twoje umiejętności zdobyte podczas studiów na kierunku Taniec pozwolą Ci na zarządzanie instytucjami kultury o profilu tanecznym. Nic nie stoi także na przeszkodzie do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie działalności artystycznej.

Jeżeli zatem taniec to Twoja pasja chcesz przełożyć ją na karierę zawodową to taniec może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Absolwent kierunku taniec znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w pracowniach artystycznych w zakresie tańca,
  • choreograf w instytucjach taneczno-muzycznych,
  • pracownik w redkacjach czasopism specjalistycznych,
  • pracownik zarządzający instytucjami kultury o profilu tanecznym,
  • animator czasu wolnego w zakresie tańca.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Taniec studia niestacjonarne

Taniec studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Taniec studia I stopnia

Taniec studia II stopnia

Dalsza część artykułu pod reklamą

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki artystyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki artystyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Dalsza część artykułu pod reklamą

Miasta, które oferują studia na kierunku Taniec

Dalsza część artykułu pod reklamą

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Koszykowa 86; , 02-008 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpg Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
  • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • ul. Marcina Kasprzaka 49, , 01-234 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c5f18-amnsh.jpg Akademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych
  • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • ul. Fredry 10, 61-701 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Komentarze (0)