1. Typ i tryb studiów
Osoby chcące zdobyć wyższe wykształcenie mogą wybierać pomiędzy studiami stacjonarnymi i niestacjonarnymi. Kierunek taniec można realizować w dwóch powyższych trybach. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Studenci, którzy chcieliby połączyć naukę z innymi aktywnościami, powinni zdecydować się na studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.
Program studiów na powyższym kierunku będzie oscylował wokół nauk artystycznych.
Studia na kierunku Taniec możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Studenci kierunku taniec będą mieli okazję korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich tematycznie związanych z naukami artystycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem dziedziny jaką jest taniec. W planie znajdą się między innym następujące przedmioty:
-
Techniki tańca współczesnego z teorią
-
Technika jazzowa z teorią
-
Rytmika
-
Kompozycja tańca
Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna oferta znajduje się na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Program nauczana na kierunku taniec będzie miał wymiar praktyczny, dzięki czemu studenci zdobędą cenne umiejętności. Przede wszystkim poznają różnorodne techniki taneczne oraz nauczą się zasad tworzenia profesjonalnej choreografii tanecznej.
Osoby, które aplikują na powyższy kierunek rozwiną także zdolności aktorskie, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. W planie zajęć znajdzie się także lektorat z wybranego języka obcego, dzięki czemu studenci zdobędą kompetencje językowe i tym samym zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
4. Dla kogo ten kierunek
Umiesz przekazać emocje ruchem? Jesteś osobą uzdolnioną tanecznie i od zawsze było to Twoją pasją? Dzięki studiom na kierunku taniec będziesz mógł przełożyć swoje zainteresowania na przyszłą karierę zawodową!
Studia skierowane są do absolwentów szkół baletowych, ale także do osób, które chciałyby zdobyć kwalifikacje zawodowe w tej dziedzinie. Jeżeli zatem masz świetny słuch muzyczny i lekkość ruchu to taniec może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
5. Gdzie studiować Taniec
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Taniec: