AKADEMIA ROZWOJU OSOBISTEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA ROZWOJU OSOBISTEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Akademia rozwoju osobistego - studia podyplomowe

Studia na kierunku akademia rozwoju osobistego to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku akademia rozwoju osobistego - studia podyplomowe
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności akademia rozwoju osobistego - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | akademia rozwoju osobistego - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia kierowane są do wszystkich, którzy dbają o rozwój osobisty i nie chcą stać w miejscu, a w szczególności osób, które przygotowują się do awansu, zmiany pracy czy podjęcia innych ważnych decyzji życiowych. Kierunek będzie także odpowiedni dla managerów, którzy rozpoczynają swoją ścieżkę kariery.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek akademia rozwoju osobistego zwykle wystarczy mieć ukończone studia I lub II stopnia i wysłać zgłoszenie oraz dostarczyć odpowiednie dokumenty. Na studiach mogą obowiązywać limity miejsc. Należy także pamiętać o uiszczeniu opłat za studia. O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń, więc nie warto czekać z rejestracją do ostatniej chwili.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKADEMIA ROZWOJU OSOBISTEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA ROZWOJU OSOBISTEGO?

Kierunek akademia rozwoju osobistego prowadzony jest w trybie niestacjonarnym. Podstawą realizacji programu są zajęcia praktyczne, które mogą mieć formę m.in. ćwiczeń, warsztatów, konwersatoriów czy case study. Na niektórych uczelniach mogą się także odbywać zjazdy wyjazdowe, których celem jest intensywny trening umiejętności. Wśród kadry kierunku mogą się znaleźć zarówno wykładowcy uczelni, jak i trenerzy biznesu, psychologowie i praktycy zarządzania. Podstawą programu może być pozytywna psychologia wspierająca rozwój osobisty i zawodowy uczestników.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku akademia rozwoju osobistego możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku akademia rozwoju osobistego otrzymują dużą dawkę wiedzy z zakresu pozytywnej psychologii. Poznają swoje mocne strony i uczą się pracować nad słabymi. Trenują kluczowe umiejętności managerskie m.in. komunikację wraz z perswazją czy technikami rozwiązywania konfliktów. Mogą także nauczyć się jak eliminować bariery powstałe w procesie wymiany informacji. Studenci trenują techniki negocjacyjne i poznają istotę negocjacji. W trakcie zajęć mogą także ćwiczyć umiejętność autoprezentacji, kreować swój wizerunek lidera czy przemawiać publicznie przed grupą studentów.

Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku akademia rozwoju osobistego, to np.:

  • elementy asertywności i komunikacji menedżerskiej
  • narzędzia analizy osobistych modeli biznesowych
  • mechanizmy psychologiczne wspierające i utrudniające osobistą efektywność
  • wiarygodność nadawcy przekazu
  • wykorzystanie mechanizmów psychologicznych w zarządzaniu  

W programie przewidziane mogą być zajęcia z zakresu psychologii. Studenci będą mieli okazje nauczyć się panować nad emocjami i wykorzystywać je w zarządzaniu, a także poznać zjawiska psychologiczne mające wpływ na ludzi i ich decyzje. Wykładowcy mogą podzielić się również wskazówkami jak rozwiązywać dylematy moralne czy działać zgodnie z etyką pracy. W trakcie zajęć słuchacze mogą także poznać techniki zarządzania stosowane przez mistrzów w swojej dziedzinie np. Philipa Zimbardo oraz nauczyć się stosować Macierz Eisenhowera.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA ROZWOJU OSOBISTEGO?

Studia na kierunku akademia rozwoju osobistego trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA ROZWOJU OSOBISTEGO?

Kierunek akademia rozwoju osobistego wspiera rozwój studentów na wielu płaszczyznach, dlatego absolwenci nie muszą podążać wyraźnie określoną ścieżką kariery, a dopasować ją pod siebie i swoje zainteresowania. Dzięki studiom mogą starać się o awans w dotychczasowym miejscu zatrudnienia albo postanowić o zmianie pracy i poszukiwaniu czegoś nowego. Kierunek może także przygotować do objęcia funkcji kierowniczych czy managerskich. Zwiększone umiejętności komunikacyjne dadzą także możliwość znalezienia zatrudnienia w pracy z klientem czy w zespołach.

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)