NEUROPSYCHOLOGIA I DIAGNOZA KLINICZNA

NEUROPSYCHOLOGIA I DIAGNOZA KLINICZNA

NEUROPSYCHOLOGIA I DIAGNOZA KLINICZNA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Psychologia to nauka zajmująca się badaniem ludzkiej psychiki oraz mechanizmów rządzących ich zachowaniem. Ta niezwykle bogata i złożona dyscyplina dzieli się na wiele różnorodnych działów, które są odpowiedzialne za badanie konkretnych aspektów życia i rozwoju człowieka. Jednym z nich jest neuropsychologia, dziedzina psychologi, której przedmiotem badań są związki zachodzące pomiędzy układem nerwowym, a procesami poznawczymi.
Początków tej dyscypliny z pogranicza medycyny i psychologii należy szukać już w XIX wieku, a na przestrzeni lat nauka ta ewoluowała. Obecnie zyskuje ona coraz większą popularność, a specjaliści z tego obszaru mogą liczyć na atrakcyjne i perspektywiczne oferty pracy. Jako odpowiedź na tego typu tendencje panujące we współczesnym świecie, powstał niezwykle przyszłościowy i zarazem interesujący kierunek studiów, neuropsychologia i diagnoza kliniczna. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która chce się nieustannie rozwijać i zdobyć wszechstronne wykształcenie, to studia te będą dla Ciebie odpowiednim wyborem!
 
Czego nauczysz się podczas studiów neuropsychologia i diagnoza kliniczna?
Neuropsychologia i diagnoza kliniczna to specjalizacja o niezwykle atrakcyjnym i interdyscyplinarnym programie nauczania. Jako jej student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia i warsztaty, dzięki którym ugruntujesz i rozwiniesz swoją wiedzę. W trakcie kursu zagłębisz się w meandry filozofii, socjologii czy psychiatrii.
W ofercie kształcenia przewidziano także realizacje zagadnień z obszaru neuropsychologii, neuroradiologii oraz diagnozy klinicznej. Ponadto, wykwalifikowana kadra akademicka przekaże Ci informacje o nowoczesnych technikach i metodach leczenia zaburzeń neuropsychologicznych, a także różnorodnych formach terapii. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i zdobędziesz kwalifikacje zawodowe.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tej niezwykle przyszłościowej i interesującej specjalizacji będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i bogatą wiedzę z obszaru psychologii oraz wszystkich pokrewnych nauk i dyscyplin, ze szczególnym uwzględnieniem neuropsychologii.
Jako absolwent bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę w swoim zawodzie. Idealnie sprawdzisz się jako pracownik publicznej i niepublicznej służby zdrowia, między innymi szpitali czy specjalistycznych poradni psychologicznych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z placówkami edukacyjnymi, klinikami czy domami opieki dla osób mających schorzenia neuropsychologiczne. Jako absolwent możesz pracować także w centrach badań społecznych i marketingowych. Co więcej, wszyscy studenci będą kompleksowo przygotowani do pracy we wszelkich fundacjach i stowarzyszeniach.
Znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w krajowych oddziałach światowych firm i instytucji, jak i poza granicami naszego kraju. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem neuropsychologii diagnozy klinicznej powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język polski, język obcy nowożytny, historia, WOS, geografia lub matematyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NEUROPSYCHOLOGIA I DIAGNOZA KLINICZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU NEUROPSYCHOLOGIA I DIAGNOZA KLINICZNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NEUROPSYCHOLOGIA I DIAGNOZA KLINICZNA:

 • wiedza psychologiczna
 • wiedza socjologiczna
 • znajomość nowoczesnych form diagnozy klinicznej i specjalistycznej terapii
 • wiedza z zakresu neuromarketingu
 • wiedza z zakresu psychosomatyki
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • znajomość języka obcego
 • znajomość budowy i funkcji mózgu
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

NEUROPSYCHOLOGIA I DIAGNOZA KLINICZNA STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NEUROPSYCHOLOGIA I DIAGNOZA KLINICZNA:

 • placówki edukacyjne
 • szpitale
 • przychodnie
 • domy opieki
 • prywatne kliniki, gabinety
 • fundacje i stowarzyszenia
 • poradnie pedagogiczno-psychologiczne
 • pedagog szkolny
 • organizacje pozarządowe
 • działy HR
 • firmy korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEUROPSYCHOLOGIA I DIAGNOZA KLINICZNA

Komentarze (0)