Filologia - Warszawa
Dodaj do ulubionych

30.05.2023

Filologia studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Filologia w Warszawie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 2 różne specjalności. Studia można podjąć na 5 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na filologii w Warszawie w 2023 r. zaczynają się od 5640 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku filologia w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia w Warszawie rozpocznie się 1 marca 2023 r. i potrwa do 30 października 2023 r. | Filologia Warszawa - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na kierunku filologia oferują połączenie nauki wybranego języka z historią i kulturą wielu krajów świata. W trakcie zajęć studenci uczą się teorii języka połączonej z genezą powstawania m.in. mowy słowiańskiej. Uczestnicy zajęć na filologii mogą zdobywać też umiejętności praktyczne, dzięki ćwiczeniom poświęconym sztuce skutecznej negocjacji.

Absolwenci kierunków filologicznych posiadają umiejętności niezbędne do posługiwania się językiem obcym w zakresie ogólnym i specjalistycznym. To otwiera wiele furtek, jeżeli chodzi o znalezienie miejsce potencjalnego zatrudnienia. Filologowie potrzebni są w biznesie, marketingu i branży handlowej. Absolwenci filologii poza umiejętnościami językowymi, posiadają też wiedzę kulturoznawczą, co może dać zatrudnienie w placówkach oświatowych.

 

Uczelnie

W Warszawie filologię możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Polonistyki UW) oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowwanych w Warszawie, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie, Europejska Uczelnia w Warszawie.
 
Specjalności
Współczesne studia z filologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 
Ceny
Studia stacjonarne na specjalności filologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Na kandydatów czekają miejsca na studiach płatnych na uczelni prywatnej. Ceny wahają się od 5640 zł do 6000 zł za pierwszy rok studiów.

czytaj dalej wszystko o Filologia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek FILOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Filologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie filologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Filologia hiszpańska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Filologia polska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia polska

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Filologia germańska stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online

Specjalności na kierunku filologia germańska

Pokaż więcej

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Filologia w Warszawie

Żeby dostać się na studia filologiczne w Warszawie, należy być doskonale przygotowanym z przedmiotów wiodących oraz osiągnąć dobry wynik na egzaminie dojrzałości. Na większości uczelni w Warszawie w procesie rekrutacji będą brane pod uwagę język polski oraz język obcy nowożytny. Dla niektórych uczelni istotna będzie również wiedza historyczna oraz z zakresu wiedzy o społeczeństwie.

Uczelnie w Warszawie stawiają na wykształcenie absolwentów o jak najlepszych kompetencjach, dlatego do egzaminu maturalnego warto podejść na poważnie oraz na bieżąco śledzić ustalenia rekrutacyjne na stronie internetowej wybranej uczelni.

Uczelnie niepubliczne w Warszawie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia w Warszawie

Opis kierunku

Uwielbiasz języki obce? Interesujesz się literaturą, kulturą i sztuką wybranych kręgów kulturowych? Studia filologiczne w Warszawie czekają! To niepowtarzalna szansa, by nauczyć się biegłego posługiwania dowolnie wybranym językiem. Studenci swoje kompetencje lingwistyczne wzbogacą wiedzą, która powinna towarzyszyć każdemu filologowi.
W siatce programowej kierunku odnaleźć można zajęcia poświęcone gramatyce, stylistyce, literaturze czy historii. Na studentów czekać będą także specjalności pozwalające na rozwinięcie wąskich kompetencji zawodowych – związanych z przyszłą pracą w oświacie, translatoryką czy współczesnym biznesem. Studenci mogą nauczyć się biegłego komunikowania nie tylko w języku angielskim. Studia filologiczne obejmują różnorodne kierunki.


Ogólne cele kształcenia

Znajomość języków obcych to ceniona zdolność w różnorodnych branżach zawodowych. Studenci filologii zdobywają obszerną wiedzę w zakresie np. kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i językoznawstwa w obszarze danego języka. Studia na filologii rozwijają także umiejętności m.in. komunikacyjne i zarządcze, cenione np. w pracach w zespołach wielokulturowych.

Studenci filologii poznają m.in. podstawy fonetyki, historię i literaturę określonych krajów, zasady pisemnego i ustnego tłumaczenia języka polskiego na język obcy (lub odwrotnie) czy różnice kulturowe zauważalne w komunikacji. Ponadto filologia pozwala studentom poznać np. słownictwo branżowe oraz nowoczesne narzędzia i technologie informatyczne w komunikacji językowej.

Absolwenci filologii mogą liczyć na zatrudnienie nie tylko na polskim, ale i zagranicznym rynku pracy. Filologowie są cenieni m.in. w środowisku edukacyjnym, kulturowym, medialnym czy biznesowym. Filologia przygotowuje absolwentów do pracy na stanowisku np. tłumacza lub nauczyciela. Kompetencje filologów cenione są m.in. w szkołach, nowoczesnych przedsiębiorstwach i korporacjach, biurach turystycznych czy w instytucjach kulturalnych.

 

Gdzie studiować na kierunku filologia w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Społecznej Akademii Nauk w Warszawie oraz Europejskiej Uczelni Inforamtyczno - Ekonomicznej w Warszawie.

 

Kierunek filologia - uczelnie w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek filologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne, online studia I stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Warszawski (Wydział Polonistyki UW) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Jakie opinie mają studia na kierunku Filologia w Warszawie

Wielu młodych ludzi, mimo nieuchronnie zbliżającej się matury, ciągle nie wie, jaki kierunek studiów chcieliby wybrać. Z pewnością pomocne okazałoby się zapoznanie z opiniami starszych kolegów, którzy ten jeden z trudniejszych życiowych wyborów mają już za sobą.

 

Dominika, studentka trzeciego roku Filologii w Warszawie, mówi:

„Od zawsze byłam zainteresowana naukami humanistycznymi. Studia na kierunku Filologia, ze względu na swoją wszechstronność, ułatwiły mi podjęcie bardziej szczegółowej decyzji na temat tego, co dokładnie chciałabym robić w przyszłości. Z całego serca mogę polecić te studia każdemu.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia Warszawa studia i stopnia

Filologia Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia Warszawa studia stacjonarne

Filologia Warszawa studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia w Warszawie

Popularne kierunki filologiczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Kierunki filologiczne w Warszawie

germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia