Filologia - Warszawa

Filologia - Warszawa

Studia na kierunku filologia w Warszawie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Więcej filtrów

    Uczelnie, gdzie filologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

    Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

    Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

    Filologia angielska - studia online stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
    forma: online

    Specjalności na kierunku filologia angielska - studia online

    Pokaż więcej
    Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

    Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

    Filologia angielska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
    forma: stacjonarne, niestacjonarne

    Specjalności na kierunku filologia angielska

    Uniwersytet Warszawski

    Uniwersytet Warszawski

    Filologia polska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
    forma: stacjonarne

    Specjalności na kierunku filologia polska

    27.05.2024

    Filologia studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

    Filologia w Warszawie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 2 różne specjalności. Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

    Filologia - Warszawa
    Studia na kierunku filologia w Warszawie
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
    Poziom studiów studia I i II stopnia
    Czas trwania

    Opis kierunku

    Studia na kierunku filologia oferują jednotorową naukę wybranego języka z historią i kulturą wielu krajów świata. W trakcie zajęć studenci uczą się teorii języka połączonej z genezą powstawania m.in. mowy słowiańskiej. Uczestnicy zajęć na kierunku filologia mogą zdobywać także umiejętności praktyczne, dzięki ćwiczeniom poświęconym sztuce skutecznej negocjacji.

    Absolwenci kierunków filologicznych posiadają umiejętności niezbędne do posługiwania się językiem obcym w zakresie ogólnym i specjalistycznym. To otwiera przed nimi wiele możliwości, jeżeli chodzi o znalezienie miejsce potencjalnego zatrudnienia. Filologowie potrzebni są w biznesie, marketingu i branży handlowej. Absolwenci filologii poza umiejętnościami językowymi, posiadają też wiedzę kulturoznawczą, co może zapewnić im zatrudnienie w placówkach oświatowych.

    Gdzie studiować kierunek filologia w Warszawie

    W Warszawie filologię możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Polonistyki UW) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk Stosowwanych w Warszawie, Społecznej Akademii Nauk w Warszawie oraz Europejskiej Uczelni w Warszawie.

     

    Specjalność filologia - uczelnie w Warszawie

    Sprawdź

    Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia w Warszawie

    Żeby dostać się na studia filologiczne w Warszawie, należy być doskonale przygotowanym z przedmiotów wiodących oraz osiągnąć dobry wynik na egzaminie dojrzałości. Na większości uczelni w Warszawie w procesie rekrutacji będą brane pod uwagę język polski oraz język obcy nowożytny. Dla niektórych uczelni istotna będzie również wiedza historyczna oraz z zakresu wiedzy o społeczeństwie.

    Uczelnie w Warszawie stawiają na wykształcenie absolwentów o jak najlepszych kompetencjach, dlatego do egzaminu maturalnego warto podejść na poważnie oraz na bieżąco śledzić ustalenia rekrutacyjne na stronie internetowej wybranej uczelni.

    Uczelnie niepubliczne w Warszawie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    Jak wyglądają studia na filologii w Warszawie

    Studia na kierunku filologia w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

    Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

    Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

     

    Uczelnie w Warszawie - kierunek filologia:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    Nabywane umiejętności

    Znajomość języków obcych to ceniona zdolność w różnorodnych branżach zawodowych. Studenci filologii zdobywają obszerną wiedzę w zakresie np. kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i językoznawstwa w obszarze danego języka. Studia na filologii rozwijają także umiejętności m.in. komunikacyjne i zarządcze, cenione np. w pracach w zespołach wielokulturowych.

    Studenci filologii poznają m.in. podstawy fonetyki, historię i literaturę określonych krajów, zasady pisemnego i ustnego tłumaczenia języka polskiego na język obcy (lub odwrotnie) czy różnice kulturowe zauważalne w komunikacji. Ponadto filologia pozwala studentom poznać np. słownictwo branżowe oraz nowoczesne narzędzia i technologie informatyczne w komunikacji językowej.

    Absolwenci filologii mogą liczyć na zatrudnienie nie tylko na polskim, ale i zagranicznym rynku pracy. Filologowie są cenieni m.in. w środowisku edukacyjnym, kulturowym, medialnym czy biznesowym. Filologia przygotowuje absolwentów do pracy na stanowisku np. tłumacza lub nauczyciela. Kompetencje filologów cenione są m.in. w szkołach, nowoczesnych przedsiębiorstwach i korporacjach, biurach turystycznych czy w instytucjach kulturalnych.

    Polecane:

     

    Jakie są specjalności na filologii w Warszawie

    Współczesne studia z filologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

    Ile trwają studia na kierunku filologia w Warszawie

    Studia na kierunku Filologia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

    Sprawdź

    Jak wygląda rekrutacja na filologię w Warszawie

    Uwielbiasz języki obce? Interesujesz się literaturą, kulturą i sztuką wybranych kręgów kulturowych? Studia filologiczne w Warszawie czekają! To niepowtarzalna szansa, by nauczyć się biegłego posługiwania dowolnie wybranym językiem. Studenci swoje kompetencje lingwistyczne wzbogacą wiedzą, która powinna towarzyszyć każdemu filologowi.

    W siatce programowej kierunku odnaleźć można zajęcia poświęcone gramatyce, stylistyce, literaturze czy historii. Na studentów czekać będą także specjalności pozwalające na rozwinięcie wąskich kompetencji zawodowych – związanych z przyszłą pracą w oświacie, translatoryką czy współczesnym biznesem. Studenci mogą nauczyć się biegłego komunikowania nie tylko w języku angielskim. Studia filologiczne obejmują różnorodne kierunki.

    Ile kosztują studia na kierunku filologia w Warszawie

    Studia stacjonarne na specjalności filologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić.

    Sprawdź

    Poziom i tryb studiów

    Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

    Filologia Warszawa studia ii stopnia


    Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

    Filologia Warszawa studia stacjonarne

    Filologia Warszawa studia niestacjonarne

    Filologia w Warszawie

    Popularne kierunki filologiczne w Warszawie

    Pokaż wszystkie

    Jakie opinie mają studia na kierunku Filologia w Warszawie

    Wielu młodych ludzi, mimo nieuchronnie zbliżającej się matury, ciągle nie wie, jaki kierunek studiów chcieliby wybrać. Z pewnością pomocne okazałoby się zapoznanie z opiniami starszych kolegów, którzy ten jeden z trudniejszych życiowych wyborów mają już za sobą.

     

    Dominika, studentka trzeciego roku Filologii w Warszawie, mówi:

    „Od zawsze byłam zainteresowana naukami humanistycznymi. Studia na kierunku Filologia, ze względu na swoją wszechstronność, ułatwiły mi podjęcie bardziej szczegółowej decyzji na temat tego, co dokładnie chciałabym robić w przyszłości. Z całego serca mogę polecić te studia każdemu.”

    59 Uczelni w Warszawie

    Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

    Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

    Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

    Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie    #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

     

     

    Pozostałe uczelnie w Warszawie na których jest kierunek FILOLOGIA

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia