Inżynieria kosmiczna i satelitarna - Warszawa

Inżynieria kosmiczna i satelitarna - Warszawa

Inżynieria kosmiczna i satelitarna - Warszawa

Studia w Warszawie

inżynieria kosmiczna i satelitarna

Odkryj inżynierię kosmiczną i satelitarną w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Inżynieria kosmiczna i satelitarna studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Inżynieria kosmiczna i satelitarna w Warszawie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

 

Studia w Warszawie na kierunku inżynieria kosmiczna i satelitarna przygotowują studentów do podejmowania działań w zakresie nowoczesnych technik kosmicznych i satelitarnych. Najpierw zdobywają oni jednak wiedzę z podstawowych przedmiotów ścisłych – matematyki, fizyki czy informatyki. Uczą się również jak projektować, rozwijać czy testować systemy, które wykorzystywane są w technice kosmicznej.

Studentom nieobce będą także podstawy związane z planowaniem i nadzorowaniem misji kosmicznych! A jaka kariera może czekać absolwentów inżynierii kosmicznej i satelitarnej? Znajdą oni między innymi zatrudnienie w ośrodkach badawczo-rozwojowych czy przedsiębiorstwach kosmonautycznych lub zajmujących się budową elementów urządzeń satelitarnych.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria kosmiczna i satelitarna - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek inżynieria kosmiczna i satelitarna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Inżynieria kosmiczna i satelitarna stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria kosmiczna i satelitarna Warszawa?

Jeśli marzysz o rozpoczęciu studiów takich jak inżynieria kosmiczna i satelitarna, to musisz mieć świadomość, że dostają się na nie wyłącznie najbardziej ambitni absolwenci szkół średnich. Twoje cele muszą być zatem bardzo jasno sprecyzowane!

Przedmioty, dzięki którym znajdziesz się na listach osób przyjętych, to przykładowo: matematyka, fizyka, czy informatyka. To one powinny więc stanowić priorytet podczas twoich przygotowań.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria kosmiczna i satelitarna w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA KOSMICZNA I SATELITARNA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA KOSMICZNA I SATELITARNA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA KOSMICZNA I SATELITARNA?

Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci człowiek nie raz udowodnił, że nie istnieją dla niego żadne granice. Uwielbiamy zrywać ograniczenia, odkrywać nieznane lądy. Gdyby nie ta nieposkromiona ciekawość, dziś być może nie wiedzielibyśmy, czym jest elektryczność. Dzięki nieustającemu apetytowi na wiedzę możemy współcześnie badać nie tylko to, co dostępne dla nas na Ziemi, lecz także sięgać dużo dalej, bo w stronę fascynującego Kosmosu.

Inżynieria kosmiczna i satelitarna zajmuje się badaniem przestrzeni, która wykracza poza przestrzeń ciał niebieskich. Jeśli jesteś osobą, którą od zawsze fascynuje to, co można zobaczyć po uniesieniu głowy ku Niebu, może okazać się, że studia o tym profilu kształcenia przyniosą ci wiele satysfakcji. Dzięki nim będziesz mógł rozwijać swoje pasje i poszukiwać odpowiedzi na pytania, które nurtują wielu inżynierów. Pamiętaj jednak, że studia na tym kierunku wymagać będą od ciebie także bardzo dużej wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych. Jesteś gotowy, by temu podołać?

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria kosmiczna i satelitarna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria kosmiczna i satelitarna w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak inżynieria kosmiczna i satelitarna nie znajdują się w ofercie każdego dowolnie wybranego ośrodka akademickiego. Na taką propozycję kształcenia mogą pozwolić sobie jedynie najlepsze uczelnie, które dysponują bardzo dobrym wyposażeniem technicznym. Jeśli jesteś zainteresowany nauką pod tym kątem, warto, byś rozważył oferty, przygotowane przez uczelnie w Warszawie. Inżynierię kosmiczną i satelitarną będziesz mieć szansę studiować w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Pasjonaci kosmosu i nauk ścisłych będą zachwyceni zagadnieniami, jakie znalazły się w programie kształcenia na tym kierunku. Może on jednak wydawać się bardzo wymagający dla osób, które w szkole nie przepadały za fizyką i matematyką. Te dwie nauki stanowić będą bowiem podstawę dydaktyczną. Doskonałe opanowanie tych zagadnień sprawi, że przyszli inżynierowie będą mogli zapoznać się z zagadnieniami takimi jak:

 • nadzorowanie orbitalnych misji kosmicznych
 • projektowanie systemów elektronicznych
 • analiza danych obserwacyjnych

Ile trwają studia na kierunku Inżynieria kosmiczna i satelitarna w Warszawie?

Studia na kierunku Inżynieria kosmiczna i satelitarna w Warszawie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

 

Gdzie studiować na kierunku inżynieria kosmiczna i satelitarna w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria kosmiczna i satelitarna w Warszawie

 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA KOSMICZNA I SATELITARNA?

Dziś to inżynierowie stanowią jedną z grup zawodowych, które wyjątkowo mocno doceniane są na rynku pracy. Jeśli wybierzesz studia o tym profilu będziesz mógł zadbać nie tylko o rozwój swoich pasji, lecz także o przyszłe zatrudnienie. Kto bowiem nie chciałby mieć poczucia, że lata jego edukacji zaowocują wieloma kuszącymi propozycjami zawodowego rozwoju? Uczelnie w Warszawie dbają o swoich studentów i proponują takie oferty, kształcenia, które pomogą spełnić oczekiwania absolwentów na ich początku zawodowej drogi.

Studia na kierunku inżynieria kosmiczna i satelitarna przygotują cię do pracy przede wszystkim w sektorze, który ścisłe związany jest z kosmonautyką i astronomią. Europejska Agencja Kosmiczna pozwoli ci na uczestnictwo w wielu różnorodnych projektach. Swoją karierę będziesz mógł także rozwijać dzięki temu na arenie międzynarodowej. Czekają na ciebie także:

 • różnego rodzaju ośrodki badawcze
 • instytucje naukowe
 • przemysł kosmonautyczny
 • przedsiębiorstwa, gdzie zajmować się będziesz projektowaniem, konstruowaniem i programowaniem urządzeń, będących częścią układów satelitarnych

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)