Elektromobilność - Warszawa

Elektromobilność - Warszawa

Elektromobilność - Warszawa

Studia w Warszawie

elektromobilność

Odkryj elektromobilność w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Elektromobilność studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Elektromobilność w Warszawie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Elektromobilność to studia zadedykowane umysłom ścisłym. To kierunek, dzięki któremu można zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z pogranicza matematyki, fizyki czy informatyki. Stabilne podstawy teoretyczne będą bowiem niezbędne podczas rozwijania umiejętności kierunkowych. Kwalifikacje te będą związane z projektowaniem nowoczesnych rozwiązań motoryzacyjnych wykorzystujących między innymi napędy elektryczne.

Elektromobilność to studia, które przygotowują do pracy przede wszystkim w sektorze przedsiębiorstw motoryzacyjnych. Na absolwentów czekać będą stanowiska programistów, projektantów czy konstruktorów nowoczesnych urządzeń, mechanizmów czy pojazdów. Część absolwentów będzie mogła też rozwijać się zawodowo w ośrodkach badawczo-rozwojowych.

 

czytaj dalej wszystko o Elektromobilność - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek elektromobilność

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Elektromobilność stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunku elektromobilność w Warszawie?

Wszyscy absolwenci szkół średnich, którzy chcieliby rozpocząć kształcenie inżynierskie, muszą mieć świadomość, że ten profil dydaktyczny jest niezwykle wymagający. Szansę na studia otrzymują zatem wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich.

Nic nie stoi na przeszkodzie, byś i ty był jednym z nich. Po prostu odpowiednio wcześnie zacznij przygotowania do rekrutacji. Podczas nauki uwzględnij szczególnie przedmioty takie jak: matematyka oraz fizyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektromobilność w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ELEKTROMOBILNOŚĆ WARSZAWA STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ELEKTROMOBILNOŚĆ WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTROMOBILNOŚĆ?

Współcześnie stykamy się z wieloma wyzwaniami, które związane są z eksploatacją środowiska. Nieustannie czerpiemy z zasobów naturalnych, co skutkuje pogorszeniem kondycji życia na naszej plancie. Jesteśmy świadkami druzgoczących zmian klimatycznych, zmagamy się ze smogiem, powiększającą czarną dziurą, intensywnymi promieniami UV. Sami przyczyniamy się do rozszerzania skutków ubocznych naszego skoku cywilizacyjnego. W praktyce oznacza to, że inżynierowie mają ręce pełne pracy. To oni muszą bowiem dbać o nieustanny rozwój technologiczny przy jednoczesnym dbaniu o zasoby naturalne ziemi.

Elektromobilność to stosunkowo nowa dziedzina inżynieryjna, która zajmuje się projektowaniem rozwiązań elektrycznych dla pojazdów mechanicznych. Dzięki tym innowacyjnym działaniom można choć odrobinę ograniczyć negatywne działanie zmian klimatycznych. Jeśli czujesz, że masz duszę innowacyjnego konstruktora, nie boisz się intelektualnych wyzwań i jednocześnie dostrzegasz, jak ważna jest dbałość o zasoby naturalne ziemi, to studia na kierunku elektromobilność czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku elektromobilność możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku elektromobilność w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Warszawie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata i dostrzegają zagrożenia, jakie płyną ze zbyt znacznej eksploatacji środowiska. Dlatego też kierunki studiów takie jak elektromobilność stają się naturalną popozycją kształcenia na polskim rynku akademickim. Jeśli interesuje cię nauka wyższa w stolicy, to również otrzymasz taką możliwość, ponieważ ta innowacyjna propozycja znalazła się w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej.

Na studiach o tym profilu otrzymasz innowacyjne wykształcenie inżynierskie, które niesie ze sobą wyjątkowo dużo perspektyw. W programie kształcenia zostało ujętych wiele zróżnicowanych treści, dzięki którym będziesz wiedział, jak skutecznie wcielać w życie rozwiązania elektryczne w przemyśle motoryzacyjnym. Wśród przedmiotów znalazły się przykładowo:

 • systemy programowe i sensoryka pojazdowa
 • elektronika z techniką cyfrową
 • pojazdy autonomiczne

 

Możesz mieć pewność, że czeka cię czas wzmożonych aktywności intelektualnych.

Ile trwają studia na kierunku elektromobilność w Warszawie?

Studia na kierunku Elektromobilność w Warszawie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTROMOBILNOŚĆ?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że to właśnie inżynierowie stanowią jedną z najbardziej pożądanych grup na aktualnym rynku zatrudnienia. To oni tworzę tę grupę specjalistów, dzięki którym towarzyszy nam nieustanny rozwój technologiczny. Zależy nam bowiem na doskonaleniu rzeczywistości, coraz częściej dostrzegamy również jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne, dlatego też dziś zdobycze elektromobilności zaczną być wykorzystywane na masową skalę.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent tego kierunku? Czekają na ciebie przede wszystkim te sektory gospodarcze, które zajmują się motoryzacją. W swojej pracy zajmować się będziesz przede wszystkim:

 • projektowaniem
 • konstruowaniem
 • programowaniem 

 

Rozwiązań elektromobilnych dla pojazdów.

Możesz także pomyśleć o pracy w różnego rodzaju ośrodkach testowych czy instytucjach badawczych. Kierunki studiów takie jak elektromobilność przygotują cię również do pracy na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku elektromobilność w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek elektromobilność w Warszawie

 • Politechnika Warszawska

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Elektromobilność w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

ELEKTROMOBILNOŚĆ - ważne informacje

elektromobilność studia

studia inżynierskie i techniczne w Warszawie

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)