Inżynieria internetu rzeczy - Warszawa

Inżynieria internetu rzeczy - Warszawa

Studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Inżynieria internetu rzeczy stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

15.01.2024

Inżynieria internetu rzeczy studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia trwa zazwyczaj 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Inżynieria internetu rzeczy - Warszawa
Studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy w Warszawie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 28 sierpnia 2024 r. | Inżynieria internetu rzeczy Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku inżynieria internetu rzeczy możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW).
 

Opis kierunku

Inżynieria Internetu rzeczy to studia stworzone z myślą o osobach, które chciałyby otrzymać interdyscyplinarne wykształcenie. Pierwsze semestry kształcenia oscylować będą wokół podstawowych zagadnień ścisłych poświęconych matematyce czy informatyce. Studenci w trakcie kształcenia nauczą się między innymi tworzenia inteligentnych sieci i systemów opartych na koncepcji Internetu Rzeczy. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak m.in. mikrokontrolery i układy programowalne, inteligentne urządzenie internetu rzeczy, techniki chmur obliczeniowych, komunikacja bezprzewodowa i przewodowa czy techniki chmur obliczeniowych.

 

Praca po studiach

Absolwenci będą posiadali umiejętność projektowania i budowania urządzeń loT, przesyłania i gromadzenia informacji i efektywnego tworzenia aplikacji. Po zakończeniu kształcenia znajdują zatrudnienie przede wszystkim w przedsiębiorstwach sektora IT, bankowego czy ubezpieczeniowego. Pracują również w międzynarodowych korporacjach i firmach konsultingowych, instytucjach publicznych i administracyjnych, a także w małych i średnich przedsiębiorstwach. Wiedza i umiejętności nabyte podczas studiów umożliwią absolwentom rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria internetu rzeczy?

Przyszli studenci, którzy chcą rozpocząć studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy powinni na początku zorientować się, jak wyglądają wymagania rekrutacyjne i jakie przedmioty zdawać na maturze. Warto podkreślić, że kierunek taki jak ten powinien być wybierany przez osoby, którym problemów nie sprawia nauka zagadnień ścisłych. To bowiem przedmioty takie jak matematyka, informatyka czy fizyka będą miały największe znaczenie podczas procedury rekrutacyjnej!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy?

Głośnik lub słuchawki połączone z telefonem, system bezpieczeństwa domu sterowany aplikacją czy zdalne prowadzenie samochodu – dziś takie rozwiązania przestają dziwić kogokolwiek, a jeszcze kilkanaście lat temu były szczytem marzeń technologicznych. Obecnie kwestie związane z internetem rzeczy są coraz powszechnej wykorzystywane.

Uczelnie w Warszawie bacznie przyglądają się tym tendencjom i przygotowują propozycje kształcenia, które stanowić będą aktywną odpowiedź na aktualne zmiany technologiczne. Jedną z nich są właśnie studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy!

Ten profil kształcenia obejmuje kwestie związane z informatyką, telekomunikacją i elektroniką. Studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia uczestniczyć będą w szeregu wykładów, zajęć czy ćwiczeń projektowych, których celem będzie nabycie ścisłych kwalifikacji związanych z projektowaniem i realizowaniem systemów internetu rzeczy.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia I stopnia (inżynierskie).

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

Studia w Warszawie na kierunku inżynieria internetu rzeczy można rozpocząć w ramach kształcenia I stopnia. Studenci otrzymują wtedy najważniejszą wiedzę oraz kwalifikacje, które umożliwiają rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych. Studia I stopnia to również czas przygotowań do obrony pierwszej pracy dyplomowej, w tym przypadku – inżynierskiej.

Uczelnie w Warszawie oferują naukę wyłącznie w trybie stacjonarnym. Ma to związek z dużą ilością zajęć i ćwiczeń praktycznych, które ciężko byłoby zrealizować podczas weekendowych zjazdów. Nauka w trybie stacjonarnym, czyli dziennym, ma oczywiście wiele plusów – studenci zdobywają wiedzę regularnie i w przypadku kształcenia na państwowej uczelni nie muszą obawiać się opłat za czesne!

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy mają przede wszystkim praktyczny charakter. Warto podkreślić jednak, że kwalifikacje studentów muszą być oparte na doskonałej znajomości przedmiotów ścisłych, a w tym w szczególności matematyki, fizyki czy informatyki.

Czego jednak nauczą się studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia? Wyposażania urządzeń w inteligentne sensory, projektować infrastrukturę sieciową czy opracowywać i uruchamiać systemy informatyczne, które umożliwiają gromadzenie danych. To oczywiście tylko przykłady wielu rozmaitych kwalifikacji, jakie otrzymają studenci podczas kształcenia na kierunku inżynieria internetu rzeczy.

Uczelnie w Warszawie - kierunek inżynieria internetu rzeczy:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy w Warszawie?

Studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy trwają 3,5 roku i kończą się otrzymaniem tytułu inżynieria.

Inżynieria internetu rzeczy w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria internetu rzeczy w Warszawie?

Studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy cieszą się coraz większą popularnością. Ma to związek z możliwością otrzymania kwalifikacji, które otwierają drzwi do satysfakcjonujących propozycji zatrudnienia. Absolwenci warszawskich uczelni, jeśli tylko odpowiednio wykorzystają czas na naukę, otrzymają rzetelne wykształcenie, które może być docenione przez pracodawców nie tylko na rodzimym rynku, lecz także w przedsiębiorstwach o międzynarodowych profilach działalności.

Możliwości zatrudnienia dla absolwentów kierunku inżynieria internetu rzeczy:

  • firmy informatyczne;
  • korporacje konsultingowe;
  • przedsiębiorstwa produkcyjne;
  • firmy wykorzystujące najnowsze technologie;
  • ośrodki badawcze i instytucje naukowe itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria internetu rzeczy w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria internetu rzeczy Warszawa studia i stopnia

Inżynieria internetu rzeczy Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria internetu rzeczy Warszawa studia stacjonarne

Inżynieria internetu rzeczy w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia