Mechanika i projektowanie maszyn - Warszawa

Mechanika i projektowanie maszyn - Warszawa

Mechanika i projektowanie maszyn - Warszawa

Studia w Warszawie

mechanika i projektowanie maszyn

Odkryj kierunek mechanika i projektowanie maszyn w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Mechanika i projektowanie maszyn studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Mechanika i projektowanie maszyn w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku mechanika i projektowanie maszyn w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

W Warszawie mechanikę i projektowanie maszyn możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejPolitechnice Warszawskiej (Wydział Mechaniczny, Energetyki i Lotnictwa PW).
 

Opis kierunku

Mechanika i projektowanie maszyn to jeden z kierunków inżynieryjnych. Przyniesie on satysfakcję osobom, które nie boją się wyzwań stawianych przez dziedziny takie jak matematyka, fizyka czy informatyka. Podstawowa wiedza teoretyczna to baza, na której studenci zbudują swoje unikalne kwalifikacje zawodowe. W trakcie kształcenia poznawać oni będą materiały wykorzystywane do budowy maszyn, a także różnorodne metody i nowoczesne narzędzia służące do projektowania.

 

Praca po studiach

Ukończenie kształcenia na mechanice i projektowaniu maszyn pozwoli zadbać o wszechstronny rozwój zawodowy. Na absolwentów czekać będą przedsiębiorstwa przemysłowe o różnorodnych profilach działalności – w szczególności tych związanych z motoryzacją czy wytwarzaniem sprzętów RTV lub AGD.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i projektowanie maszyn - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek MECHANIKA I PROJEKTOWANIE MASZYN

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Mechanika i projektowanie maszyn stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechanika i projektowanie maszyn w Warszawie?

Studia na kierunku mechanika i projektowanie maszyn mają prestiżowy charakter ze względu na dyscyplinę naukową, którą reprezentują. Szansę na rozpoczęcie kształcenia w Warszawie mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich, którzy odpowiednio wcześnie zajmą się przygotowaniami do matury.

Jeżeli chcesz być jednym z nich, to już dziś powinieneś zastanowić się, jakie przedmioty zdawać podczas egzaminów. Powinny się wśród nich znaleźć przykładowo: matematyka, fizyka, i astronomia, czy informatyka. Nie zapominaj, że najwięcej korzyści przyniesie ci zdawanie wybranych przez siebie przedmiotów na poziomie rozszerzonym. 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechanika i projektowanie maszyn w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHANIKA I PROJEKTOWANIE MASZYN?

Jeszcze nawet kilka lat temu człowiek nie przypuszczał, że na Marsa zostanie łazik, który tropić będzie tam ślady życia. Ludzkość osiągnęła tak zawrotny poziom rozwoju, jaki nie śnił się naszym rodzicom. Dziś maszyn nie musimy szukać wyłącznie na odległych planetach, ponieważ zdominowały one także naszą rzeczywistość. Może nawet nie koniecznie zdajemy sobie z tego sprawę, gdy korzystamy z blenderów, elektrycznych maszynek, czy gdy siedzimy na fotelu dentystycznym. To maszyny sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze i zdecydowanie przyjemniejsze. Wszystko to dzieje się za sprawą dyscypliny jaką jest mechanika i projektowanie maszyn.

Studia na tym kierunku mają charakter ścisły i obejmują zagadnienia związane z projektowaniem mechanizmów maszyn. To profil kształcenia idealny dla osób, które od zawsze fascynował świat nowinek technologicznych. Same zainteresowania rozwojem techniki to jednak zbyt mało. Jeśli pomyślisz poważnie o tym kierunku kształcenia, powinieneś szczególną uwagę przykładać do nauki przedmiotów ścisłych, ponieważ to one stanowić będą fundament dla twojej wiedzy w przyszłości.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechanika i projektowanie maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i projektowanie maszyn w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak mechanika i projektowanie maszyn zaliczyć możemy do renomowanych profili ścisłych, które nie znajdą się w ofercie każdego ośrodka akademickiego. Tego typu propozycje kształcenia przygotowywane są przez uczelnie techniczne, które mają dostęp do profesjonalnego sprzętu, dzięki któremu wiedza studentów wzbogacana będzie o unikatowe kompetencje. Studia w Warszawie na kierunku mechanika i projektowanie maszyn rozpoczniesz na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. To uczelnia z długą tradycją akademicką, więc możesz mieć pewność, że twoje wykształcenie będzie w rękach profesjonalistów.

Jak zapewne się domyślasz, program dydaktyczny na studiach takich jak mechanika i projektowanie maszyn musi mieć bardzo przemyślaną formułę. Swoją technologiczną przygodę zaczniesz od zgłębiania podstawowych dziedzin ścisłych takich jak matematyka, fizyka, czy informatyka. Ich doskonałe opanowanie pozwoli ci na zgłębienie dużo bardziej skomplikowanych zagadnień, wśród których znajdą się przykładowo:

  • obliczenia i symulacje komputerowe
  • posługiwać się komputerowymi narzędziami, które pomagają wspomaganie części maszyn

 

Możesz mieć pewność, że kierunki studiów takie jak mechanika i projektowanie maszyn będą dla ciebie czasem wzmożonego rozwoju intelektualnego.

Ile trwają studia na kierunku mechanika i projektowanie maszyn w Warszawie?

Studia na kierunku Mechanika i projektowanie maszyn w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Mechanika i projektowanie maszyn w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHANIKA I PROJEKTOWANIE MASZYN?

Studia na politechnikach najczęściej wybierane są przez absolwentów szkół średnich właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Nikogo nie trzeba przekonywać, że to inżynierowie stanowią dziś jedną z najpotężniejszych grup zawodowych na aktualnym rynku pracy. Dzieje się tak dlatego, że żyjemy dziś w świecie nieustającego rozwoju technologicznego, więc wciąż potrzebni są specjaliści, którzy czuwać będą, by przebiegał on w sposób bezpieczny i zbilansowany.

Studia w Warszawie na kierunku mechanika i projektowanie maszyn przygotują cię do pracy w praktycznie każdym sektorze przemysłowym, gdzie wykorzystywane są systemy maszynowe. Czeka na ciebie także zatrudnienie w:

  • biurach projektowych
  • centrach technologicznych
  • ośrodkach badawczo-rozwojowych

 

Pamiętaj również o tym, że tego typu profile kształcenia przygotowują cię także do rozwijania kariery zawodowej na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku mechanika i projektowanie maszyn w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek mechanika i projektowanie maszyn w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek mechanika i projektowanie maszyn:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Mechanika i projektowanie maszyn w Warszawie?

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechanika i projektowanie maszyn w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
nanoinżynieria
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Warszawie

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia