Meblarstwo - Warszawa

Studia w Warszawie

meblarstwo

Odkryj kierunek meblarstwo w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.02.2023

Meblarstwo studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Meblarstwo w Warszawie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku lub 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżynieraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku meblarstwo w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia)

Uczelnie

W Warszawie meblarstwo możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Technologii Drewna SGGW).
 

Opis kierunku

Studia meblarskie to interesująca propozycja kształcenia dla wszystkich osób, które chciałyby otrzymać praktyczne wykształcenie! Jego studenci otrzymują między innymi wiedzę o materiałach, które wykorzystywane są w meblarstwie. Nieobce będzie dla nich także poznawanie najnowszych trendów konstrukcyjnych i projektowych związanych z wykorzystywaniem roślin włóknistych.

 

Praca po studiach

Studenci meblarstwa poznają także nowoczesne programy służące do projektowania czy obsługi maszyn meblarskich. A co można robić po zakończeniu kształcenia? Na absolwentów czeka między innymi praca w zakładach branży meblarskich – czekają na nich sektory produkcyjne, działy handlowe, marketingowe i reklamowe!

czytaj dalej wszystko o Meblarstwo - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek MEBLARSTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Meblarstwo stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek meblarstwo w Warszawie?

Wiele przedmiotów może przyczynić się do tego, że rozpoczniesz swoją intelektualną przygodę na studiach na kierunku meblarstwo. Największe znaczenie będzie mieć jednak grupa przedmiotów ścisłych, do których będziesz można zaliczyć: matematyką, fizykę, czy nawet informatykę.

Pamiętaj, że szansę na rozpoczęcie kształcenia będą mieć najlepsi absolwenci szkół średnich, którzy nie boją się intelektualnych wyzwań. Część przedmiotów zdawaj zatem na poziomie rozszerzonym, to bowiem znacznie uatrakcyjni twoją kandydaturę.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Meblarstwo w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEBLARSTWO?

Większość z nas lubi, by przedmioty, którymi się otaczamy odzwierciedlały nasze charaktery, czy wręcz filozofię życia. Zaczynamy zwracać uwagę nie tylko na design, lecz także na jakość ich wykonania. Dlatego też na rynku gospodarczym zaczynają być doceniane te kierunki kształcenia, które jeszcze kilka lat temu odeszły w zapomnienie. Do tych profili dydaktycznych można zaliczyć chociażby meblarstwo. Czym ono właściwie się zajmuje? To jedna z dziedzin wytwórczych, która zajmuje się tworzeniem elementów wyposażenia wnętrz.

Studia o tym profilu mogą być fascynującą ścieżką kształcenia dla osób, które cenią sobie szczególnie walory estetyczne użytkowanych mebli. Pamiętaj jednak, że szansę na kształcenie na tym kierunku mają przede wszystkim osoby o wysoko rozwiniętym zmyśle artystycznym. Pewne formy meblarstwa można uznać bowiem za swoiste dzieła sztuki użytkowej. Jeśli zatem czujesz, że posiadasz predyspozycje, które pozwolą ci się rozwinąć w branży meblarskiej, to ten kierunek studiów czeka właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku meblarstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku meblarstwo w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku lub cztery lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Warszawie przygotowują każdego roku bardzo rozbudowaną propozycję kształcenia, która odzwierciedlać będzie aktualne zapotrzebowanie na rynku zatrudnienia. Odpowiednio wcześnie przeanalizuj swoje mocne strony i predyspozycje, by wybrać ten profil, który przyniesie ci najwięcej satysfakcji. Jeśli czujesz, że studia meblarskie spełnią twoje oczekiwania, to warto, byś zapoznał się bliżej z ofertą, która została przygotowana przez stołeczne ośrodki akademickie. O tym, które uczelnie w Warszawie kształcą na studiach meblarskich, dowiesz się z działu poniżej.

Przedmioty, z którymi zetkniesz się w trakcie studiów meblarskich, będą miały zarówno profil techniczny, jak i artystyczny. Musisz poznać bowiem tajniki:

  • ergonomii
  • materiałów wytrzymałościowych
  • technik, jakie wykorzystywane są w przemyśle meblarskim

 

Będziesz posiadać nie tylko rzetelną wiedzę, lecz także umiejętności, które pozwolą ci na tworzenie kreatywnych projektów, czy konstrukcji meblarskich.

Ile trwają studia na kierunku meblarstwo w Warszawie?

Studia na kierunku Meblarstwo w Warszawie trwają 3,5 roku lub 4 lata (studia I stopnia).

Meblarstwo w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MEBLARSTWO?

To, że studia meblarskie wróciły do łask, świadczy także o aktualnym zapotrzebowaniu na specjalistów właśnie w tej branży. Możesz mieć zatem pewność, że jeśli twojej nauce będzie towarzyszyć pasja i zaangażowanie, to przekuje się ona realnie na jakość twojego zatrudnienia. Zwłaszcza, że współcześnie konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na estetykę wykonanych mebli oraz na jakość, która się za nimi kryje.

Przede wszystkim możesz rozwijać się zawodowo w szeroko rozumianym przemyśle meblarskim. Czekać będzie na ciebie praca na stanowisku:

  • projektanta
  • konstruktora
  • wytwórcy

 

Jeśli czujesz, że masz dryg do handlu, to dużo satysfakcji przyniesie ci praca w działach marketingu i sprzedaży. Studia na kierunku meblarstwo wyposażą cię w bardzo konkretny fach, dzięki któremu będziesz mógł także pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej.

Gdzie studiować na kierunku meblarstwo w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek meblarstwo w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek meblarstwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Technologii Drewna SGGW) stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Meblarstwo w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Meblarstwo Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Meblarstwo Warszawa studia stacjonarne

Meblarstwo Warszawa studia niestacjonarne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
nanoinżynieria
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia