Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych - Warszawa

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych - Warszawa

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych - Warszawa

Studia w Warszawie

mechatronika pojazdów i maszyn roboczych

Odkryj mechatronikę pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych to kierunek stworzony z myślą o osobach, które chciałyby otrzymać wszechstronne wykształcenie techniczne. Matematyka, fizyka czy informatyka – to zagadnienia z tych podstawowych dyscyplin studenci zgłębiać będą najpierw. Później czekać ich będą zajęcia, dzięki którym jak projektować i wdrażać nowoczesne rozwiązania mechatroniczne przemyśle motoryzacyjnym.

Jakich przedmiotów nie może zabraknąć w programie dydaktycznym? Laboratorium materiałów konstrukcyjnych, teoria maszyn i podstaw automatyki czy pomiary wielkości dynamicznych to jedynie przykładowe z nich! Absolwenci mechatroniki pojazdów i maszyn roboczych znajdą zatrudnienie w różnorodnych przedsiębiorstwach przemysłowych przykładowo sektora motoryzacyjnego, lotniczego czy kosmonautycznego.

czytaj dalej wszystko o Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek mechatronika pojazdów i maszyn roboczych

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie?

Musisz mieć świadomość, że jeśli chcesz znaleźć się na listach osób przyjętych na studia w Warszawie, to swoją naukę powinieneś zacząć możliwie szybko.

Przedmioty, dzięki którym będziesz mógł spełnić swoje marzenia, to: matematyka, chemia, fizyka, czy nawet informatyka. Pamiętaj, by część z nich zdawać na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHATRONIKA POJAZDÓW I MASZYN ROBOCZYCH?

Mechatronika uznawana jest dziś za jedną z najpopularniejszych dyscyplin kształcenia. Studenci chętnie decydują się na studia o tym profilu, bo wiedzą, że to właśnie w tej branży tkwi największy potencjał. Dziś bowiem mechanizmy elektryczne wykorzystywane są w niemal wszystkich dziedzinach życia, a tym najogólniej zajmuje się mechatronika. To dzięki niej możemy korzystać z wielu nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają nam funkcjonowanie we współczesnym świecie. Z mechanizmów elektrycznych korzystamy bowiem w kuchni, w trakcie przemieszczania się po mieście tramwajem, czy siedząc na fotelu dentystycznym.

Przykłady można by zliczać bez końca. Z racji tego, że mechatronika ma dominujący charakter na tle innych nauk inżynieryjnych, to obecnie zaczęto doprecyzowywać jej charakter. Dzięki temu wyodrębniły się dyscypliny takie jak mechatronika pojazdów i maszyn roboczych. Ten profil kształcenia mogą wybrać osoby, które od zawsze interesują się nowinkami technologicznymi, a do tego nie boją się wyzwań, jakie stawia współczesna nauka. Jeśli i ty zaliczasz się do grona tych pasjonatów, możesz śmiało wybrać studia na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn rolniczych w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia mechatroniczne biją obecnie rekordy popularności wśród absolwentów szkół średnich. Uczelnie w Warszawie podchwycają ten trend i przygotowują takie oferty kształcenia, które zadowolą nawet najbardziej wymagających studentów. O tym, gdzie odnajdziesz w Warszawie kierunki studiów takie jak mechatronika pojazdów i maszyn roboczych, dowiesz się w dziale poniżej. Pamiętaj, by przed rozpoczęciem do procesu rekrutacji dobrze przeanalizować swoje priorytety i wymagania względem studiów wyższych.

Jak zapewne się domyślasz program kształcenia studiów o tym profilu jest niezwykle wymagający. Jeśli w szkole przedmioty ścisłe nigdy nie sprawiały ci problemu, to możesz odetchnąć z ulgą. Swoją przygodę z tym kierunkiem rozpoczniesz od zgłębienia podstawowych nauk ścisłych. Gdy posiądziesz podstawy teoretyczne, będziesz mógł przejść do nauki dużo bardziej skomplikowanych zagadnień. W siatce programowej odnajdziesz przedmioty takie jak:

 • teoria maszyn
 • podstawy automatyki
 • drgania mechaniczne
 • laboratorium mechaniki płynów

Ile trwają studia na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie?

Studia na kierunku Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie

 • Politechnika Warszawska

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHATRONIKA POJAZDÓW I MASZYN ROBOCZYCH?

Dlaczego młodzi ludzie tak chętnie wybierają kierunki studiów, które znajdują się w ofercie politechnik? Statystyki pokazują, że to są wciąż te grupy kierunków, które dają najlepsze perspektywy zatrudnienia. Warto rozważyć zatem tę ścieżkę edukacji, ponieważ dzięki niej to ty znajdziesz się w grupie najbardziej pożądanych pracowników na aktualnym rynku pracy.

Dodatkowo dziś sektor przemysłu motoryzacyjnego rozwija się wyjątkowo prężnie. To w nim potrzebni są bowiem specjaliści, którzy zadbają chociażby o to, by zbilansowany rozwój motoryzacji odbywał się w zgodzie z naturą. Okazuje się zatem, że dziś: projektowanie, konstruowanie i programowanie wszelkich rozwiązań mechanicznych jest wyjątkowo na czasie. Możesz pracować także we wszelkich instytucjach, które zajmują się prowadzeniem testów nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Czekać na ciebie będą także wszelkie:

 • ośrodki badawcze
 • instytucje naukowe

 

Twoja kariera może rozwijać się także na arenie międzynarodowej, co znacznie uatrakcyjni twoje zarobki.

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)