Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa - Warszawa

Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa - Warszawa

Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa - Warszawa

Studia w Warszawie

automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa

Odkryj automatykę, robotykę, informatykę przemysłową w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa to kierunek, dzięki któremu można otrzymać wszechstronne wykształcenie z pogranicza różnorodnych dyscyplin ścisłych. Studenci otrzymują stabilną wiedzę matematyczną, fizyczną czy informatyczną. To bardzo dobrze przyswojone podstawy teoretyczne pozwolą na świadomą naukę programowania, projektowania i konstruowania nowoczesnych urządzeń usprawniających przemysł.

Po zakończeniu kształcenia absolwenci automatyki, robotyki, informatyki przemysłowej nie muszą obawiać się o brak ofert zatrudnienia. Czekać na nich będzie zatrudnienie we wszelkich przedsiębiorstwach przemysłowych o różnorodnych profilach działalności (przemysł motoryzacyjny, rolniczy, spożywczy itd.). Sektor informatyczny czy ośrodki badawczo-rozwojowe to miejsca, w których również będzie czekać praca!

 

czytaj dalej wszystko o Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunek automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie?

Ten profil kształcenia ma do zaoferowania dla swoich studentów naprawdę wiele. Próg uczelni przekraczają jednak wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. Jeśli chcesz być jednym z nich, powinieneś odpowiednio wcześnie przygotować się do procedury rekrutacyjnej.

Nie powinno cię zdziwić, że priorytet powinny dla ciebie stanowić przedmioty takie jak: matematyka, fizyka, czy informatyka. To od nich w dużej mierze zależy, czy znajdziesz się na listach osób przyjętych na wymarzone studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYKA, ROBOTYKA, INFORMATYKA PRZEMYSŁOWA?

Ostatnie dziesięciolecia to przede wszystkim nieustanny rozwój cywilizacyjnych. Nie tak odległe czasy przedwojenne i współczesność dzieli prawdziwa otchłań. Niektórzy ludzie pamiętają jeszcze czasy, gdzie posiadanie telewizora oznaczało synonim bogactwa. Dziś nawet nie wyobrażamy sobie, że najnowsze zdobycze techniki mogłyby być nam odebrane. Oznacza to, że na rynku nieustannie potrzebni są nowi inżynierowie i konstruktorzy, którzy czuwać będą nad zbilansowanym rozwojem technicznym.

Studia na kierunku automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa tworzą zatem innowacyjną propozycję kształcenia, która zaadresowana jest przede wszystkim do pasjonatów nauk ścisłych, których fascynuje świat nauki i techniki. Jeśli chciałbyś rozpocząć przygodę z tym kierunkiem studiów, musisz pamiętać jedynie, że oprócz wszechstronnych zainteresowań technicznych powinna towarzyszyć ci przede wszystkim rozbudowana wiedza z przedmiotów ścisłych, ponieważ to ona stanowić będzie dla ciebie punkt wyjścia podczas nauki wyższej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od trzech i pół roku do czterech lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Dziś rynek zatrudnienia został zdominowane przez oferty przygotowane dla absolwentów uczelni technicznych. Ośrodki akademickie w Polsce bacznie przyglądają się tym trendom i starają się zapewniać swoim studentom jak najlepsze wykształcenie. Uczelnie w Warszawie – jak na stolicę przystało – również przygotowały ciekawą ofertę kształcenia, który zaspokoi intelektualną ciekawość pasjonatów nauki. Studia na kierunku automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa znalazły się w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że na tej uczelni rozwiniesz kwalifikacje ścisłe.

Sama nazwa kierunku wskazuje, że ma on charakter interdyscyplinarny. Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa mają jednak wspólny człon dydaktyczny. Mowa oczywiście o jednej z najpotężniejszych dziedzin, czyli o królowej nauk – matematyce. To jej doskonałe opanowanie stanowić będzie podstawę nauki każdego studenta. Znajomość prawideł matematyki pozwoli bowiem na szersze zrozumienie skomplikowanych zagadnień ścisłych, które dotyczą przykładowo:

 • projektowania części maszyn
 • programowania

 

Ile trwają studia na kierunku automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie?

Studia na kierunku Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie

 • Politechnika Warszawska

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUTOMATYKA, ROBOTYKA, INFORMATYKA PRZEMYSŁOWA?

Kierunki studiów, które znalazły się w ofercie politechnik, przynoszą współcześnie najlepsze perspektywy związane z przyszłym zatrudnieniem. Jeśli zatem w kręgu twoich zainteresowań znajdują się treści ścisłe, to śmiało wykorzystaj ich potencjał. Kierunki inżynieryjne zagwarantują ci bowiem nie tylko wiedzę, lecz szereg kompetencji, które zostaną od razu docenione przez pracodawców.

Studia w Warszawie na kierunku automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa przygotują cię do pracy w różnorodnych sektorach gospodarczych, gdzie wykorzystywane są najnowsze zdobycze technologiczne. Może to być przykładowo przemysł:

 • motoryzacyjny
 • lotniczy
 • medyczny

 

Poza tym czekają na ciebie wszelkie instytucje, które zajmują się wdrażaniem zautomatyzowanych mechanizmów. Możesz rozpocząć także pracę w obecnie bardzo popularnej branży IT.

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)