Inżynieria geoprzestrzenna - Warszawa

Inżynieria geoprzestrzenna - Warszawa

Studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Inżynieria geoprzestrzenna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

15.01.2024

Inżynieria geoprzestrzenna studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Inżynieria geoprzestrzenna - Warszawa
Studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna w Warszawie rozpocznie się 1 kwietnia 2024 r. i potrwa do 20 września 2024 r. | Inżynieria geoprzestrzenna Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku inżynieria geoprzestrzenna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT).
 

Opis kierunku

Inżynieria geoprzestrzenna jest interdyscyplinarnym kierunkiem, dzięki któremu można uzyskać rozległą wiedzę z pogranicza inżynierii lądowej, geodezji i kartografii, architektury i urbanistyki, informatyki czy geografii. Wiedza teoretyczna pozwoli bowiem na rozwój umiejętności między innymi z pozyskiwania i przetwarzania geodezyjnych, teledetekcyjnych i fotogrametrycznych danych. W siatce zajęć studenci mogą spodziewać się przedmiotów takich jak m.in. podstawy programowania, elementy hydrometeorologii, sieci teleinformatyczne w zastosowaniach geoprzestrzennych, fotogrametria satelitarna czy analizy przestrzenne.

 

Praca po studiach

Absolwenci inżynierii geoprzetrzennej przygotowani są do projektowania współczesnych systemów geoinformacyjnych, opracowywania aplikacji w różnorodnych środowiskach czy opracowywania danych z obrazowych systemów satelitarnych. Po zakończeniu kształcenia pracę znaleźć można w przedsiębiorstwach geodezyjnych. Absolwenci znajdują zatrudnianie na stanowiskach specjalisty systemów informacji geograficznej, inżyniera lądowego, konsultanta ds. środowiska, inżyniera pomiarów geodezyjnych czy analityka przestrzennego. Niektórzy postanawiają poświęcić się pracy naukowej, zostając badaczem w dziedzinie inżynierii geoprzestrzennej. Ponadto, dobrze odnajdą się w administracji publicznej lub organach inspekcji.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria geoprzestrzenna?

Maturzyści, którzy chcą rozpocząć studia powinni zorientować się, jakie są wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria geoprzestrzenna. Warszawa to jedno z potężniejszych miast akademickich, ale szansę na kształcenie mają ci maturzyści, którzy pochwalą się najlepszymi wynikami. W przypadku inżynierii geoprzestrzennej największe znaczenie będą mieć oczywiście kierunki ścisłe!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna?

Dziś erę papierowych map i planów mamy powoli za sobą. Wszystko przeniosło się do przestrzeni cyfrowej i to generuje zapotrzebowanie na nowe pokolenia inżynierów, którzy otrzymają unikalne kwalifikacje zawodowe.

Dlatego też studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna obfitują w szereg zajęć praktycznych pozwalających na pozyskanie doskonałych umiejętności zawodowych. Warto podkreślić jednak, że trzon stanowić będą przede wszystkim przedmioty oscylujące wokół najważniejszych zagadnień technicznych – matematyki, informatyki czy nawet fizyki. Już na pierwszy rzut oka widać więc, że studia na tym kierunku mają interdyscyplinarny charakter.

W programie kształcenia tego kierunku odnaleźć można przykładowo przedmioty takie jak: podstawy planowania przestrzennego i urbanistycznego, elementy hydrometrologii, bazy danych przestrzennych czy programowanie w systemach geograficznych. Już te przykłady przedmiotów pokazują, że studenci otrzymają przede wszystkim praktyczne wykształcenie!

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia I stopnia (inżynierskie);
  • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

Studenci swoją przygodę z kierunkiem takim jak inżynieria geoprzestrzenna w Warszawie rozpoczną od kształcenia I stopnia. To w trakcie trzech i pół roku nauki zdobędą oni podstawową wiedzę i kwalifikacje, które umożliwiają rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych. Warto jednak zadbać o pełnię wykształcenia i po otrzymaniu tytułu inżyniera rozpocząć studia II stopnia!

Inżynierię geoprzestrzenną można studiować wyłącznie w trybie stacjonarnym. Wiąże się to z dużą ilością ćwiczeń i zajęć praktycznych, które trudno byłoby zrealizować wszystkie podczas weekendowych zjazdów. Dlatego też studenci kształcenia stacjonarnego spotykać się będą regularnie w trakcie tygodnia. Nie będą oni również uiszczać opłat za czesne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W przypadku kierunku takiego jak inżynieria geoprzestrzenna największe znaczenie będą mieć przede wszystkim umiejętności praktyczne, które uda się otrzymać studentom podczas wszystkich semestrów kształcenia. Wystarczy pobieżnie przeanalizować program dydaktyczny, by zobaczyć, że studenci otrzymają rzetelne kwalifikacje zawodowe.

Do podstawowych umiejętności przyszłych inżynierów można zaliczyć więc projektowanie współczesnych systemów geoinformacyjnych, pozyskiwanie i opracowanie danych obrazowych z systemów satelitarnych, tworzenie modeli 3D miast i pojedynczych obiektów, wykonywanie zaawansowanych analiz przestrzennych.

Uczelnie w Warszawie - kierunek inżynieria geoprzestrzenna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna w Warszawie?

Studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna trwają 3,5 roku na studiach inżynierskich i 1,5 roku na studiach magisterskich.

Inżynieria geoprzestrzenna w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria geoprzestrzenna w Warszawie?

Studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna wyposażają studentów w bardzo praktyczne wykształcenie. Ich absolwenci mogą zatem szukać zatrudnienia we wszelkich instytucjach czy firmach, które zajmują się geodezją i świadczą usługi związane z inżynierią lądową.

Możliwe miejsca pracy dla absolwentów inżynierii geoprzestrzennej:

  • firmy geodezyjne;
  • firmy budowlane;
  • wydawnictwa kartograficzne;
  • instytucje badawcze i naukowe itd.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

INŻYNIERIA GEOPRZESTRZENNA - ważne informacje

inżynieria geoprzestrzenna studia

studia inżynierskie i techniczne w Warszawie

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria geoprzestrzenna Warszawa studia i stopnia

Inżynieria geoprzestrzenna Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria geoprzestrzenna Warszawa studia stacjonarne

Inżynieria geoprzestrzenna Warszawa studia niestacjonarne

Inżynieria geoprzestrzenna w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia