Optoelektronika - Warszawa

Optoelektronika - Warszawa

Studia na kierunku optoelektronika w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Optoelektronika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie optoelektronika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Fizyka techniczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku fizyka techniczna

12.01.2024

Optoelektronika studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Optoelektronika w Warszawie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Optoelektronika - Warszawa
Studia na kierunku optoelektronika w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku optoelektronika w Warszawie rozpocznie się 1 kwietnia 2024 r. i potrwa do 9 września 2024 r. | Optoelektronika Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku optoelektronika możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznychPolitechnice Warszawskiej (Wydział Fizyki PW) oraz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (Instytut Optoelektroniki WAT, Wydział Inżynierii Mechanicznej PW).
 

Opis kierunku

Optoelektronika – co to właściwie za dziedzina? Jest jedną z dyscyplin technicznych, które zajmuje się wykorzystywaniem specyficznych właściwości światła. Studenci podczas pierwszych semestrów kształcenia poznają najważniejsze tajniki matematyki, informatyki czy fizyki. Będzie to potrzebne do kolejnych etapów nauki, które skupiają się na nauce projektowania i wykorzystywania nowoczesnych systemów optoelektronicznych. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak np.: optyka, podstawy elektroniki kwantowej, materiałoznawstwo optoelektroniczne, technika światłowodowa, satelitarne przyrządy optyczne czy laserowe systemy łączności.

 

Praca po studiach

Zdobycze optoelektroniki wykorzystywane są dziś w niemal każdej dziedzinie przemysłu. Rozbudowana wiedza techniczna pozwoli podjąć pracę w firmach zajmujących się wytwarzaniem specjalistycznego sprzętu — np. urządzeń laserowych. Na absolwentów czeka więc sektor IT, motoryzacyjny, medyczny. Znajdą oni zatrudnienie m.in. w jednostkach służby zdrowia, zajmujących się obsługą i serwisem laserowych urządzeń medycznych, przedsiębiorstwach eksploatujących zaawansowane technicznie środki transportu, a także w instytucjach naukowo-badawczych specjalizujących się w technologiach kosmicznych i satelitarnych. Części osób nieobca będzie także współpraca z Siłami Zbrojnymi RP.

 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek optoelektronika w Warszawie?

Studia na kierunku optoelektronika zarezerwowane są dla najlepszych abiturientów szkół średnich. Uczelnie w Warszawie przyjmują tych kandydatów, którzy zdobyli najwyższe wyniki podczas egzaminów maturalnych.

Jeżeli zależy ci, by znaleźć się także na listach osób przyjętych, to swojej nauki nie możesz odkładać na później. Wśród przedmiotów, które powinieneś zdawać na maturze, powinny znaleźć się między innymi: matematyka, informatyka, fizyka, czy nawet fizyka z astronomią.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU OPTOELEKTRONIKA?

Dla wielu osób słowo „optoelektronika” może brzmieć jak czarna magia. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że jest to dziedzina nauki, która towarzyszy nam w codziennym życiu. Nie każdy po prostu musi się zastanawiać, jak choćby działa jego wyświetlacz w telefonie. Laikom wystarczy, że będą mogli ujrzeć na nim zdjęcia, filmy, teksty w jak najlepszej jakości. O to, by byśmy my mogli komfortowo korzystać między innymi z naszych wyświetlaczy, dbają właśnie optoelektronicy. Optoelektronika jest to bowiem nauka, która zajmuje się wykorzystaniem właściwości światła w celu przekazywania informacji.

Studia na kierunku optoelektronika zadedykowane są przede wszystkim dla umysłów ścisłych. Jeśli nie boisz się wyzwań, jakie współcześnie stawia nam chociażby matematyka i fizyka, to możesz śmiało pomyśleć o rozpoczęciu swojej przygody edukacyjnej właśnie na tym kierunku. Musisz odpowiednio wcześnie zastanowić się, czy studia, gdzie wszystkie zajęcia mają profil ścisły, będą ci sprawiać intelektualną satysfakcję.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku optoelektronika możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku optoelektronika w Warszawie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak optoelektronika nie mogą znajdować się w ofercie każdego ośrodka akademickiego. To ścisły profil kształcenia sprawdza, że uczelnie powinny dysponować doskonale wyposażone sale ćwiczeniowe i kadrę wykładowców, która posiada rozbudowaną wiedzę z zakresu tej dyscypliny. Optoelektronika stanowi pewnego rodzaju prestiżową niszę, dlatego jeżeli studia na tym kierunku będziesz chciał rozpocząć w Warszawie, to czeka na ciebie propozycja uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej.

W siatce programowej znajdziesz wiele fascynujących przedmiotów, swoją przygodę z optoelektroniką zaczniesz od doskonałego opanowania podstawowych nauk ścisłych, wśród których naczelne miejsce zajmować będzie matematyka, fizyka oraz informatyka. Jeśli zaczniesz przeglądać program kształcenia studiów na kierunku optoelektronika, to nie powinieneś być szczególnie zdziwiony, gdy znajdziesz w nim przedmioty takie jak:

  • elektronika ciała stałego
  • metody optymalizacji
  • czujniki światłowodowe
  • projektowanie urządzeń optoelektronicznych

Uczelnie w Warszawie - kierunek optoelektronika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Instytut Optoelektroniki) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku optoelektronika w Warszawie?

Studia na kierunku Optoelektronika w Warszawie trwają 1,5 roku (studia II stopnia).

Optoelektronika w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU OPTOELEKTRONIKA?

Kierunki ścisłe bardzo chętnie wybierane są przez zdolnych absolwentów szkół średnich przede wszystkim ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Wykształcenie inżynieryjne gwarantuje bowiem konkretny fach, a co za tym idzie – pracę. Na rynku zatrudnienia nieustannie pojawią się nowe oferty dedykowane właśnie dla inżynierów, którzy gotowi są poprawiać jakość naszego życia i funkcjonowania w świecie.

Studia na kierunku optoelektronika nie odstają pod tym względem od innych kierunków ścisłych. Absolwenci warszawskich uczelni mogą liczyć na zatrudnienie we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach, które zajmują się wytwarzaniem przykładowo wyświetlaczy. Czekają na ciebie także:

  • biura projektowe
  • ośrodki badawczo-rozwojowe

 

gdzie pracować będziesz nad twórczym wykorzystaniem potencjału światłowodów. Warto podkreślić, że w przypadku tak prestiżowych kierunków kształcenia możesz liczyć na bardzo szybki rozwój zawodowy na skali międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku optoelektronika w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz jako specjalność na Politechnice Warszawskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek optoelektronika w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Optoelektronika w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Optoelektronika Warszawa studia i stopnia

Optoelektronika Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Optoelektronika Warszawa studia stacjonarne

Optoelektronika w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia inżynierskie w Warszawie

Politechnika Warszawska kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia