Papiernictwo i poligrafia - Warszawa

Papiernictwo i poligrafia - Warszawa

Studia na kierunku papiernictwo i poligrafia w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Papiernictwo i poligrafia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

15.01.2024

Papiernictwo i poligrafia studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Papiernictwo i poligrafia w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Papiernictwo i poligrafia - Warszawa
Studia na kierunku papiernictwo i poligrafia w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku papiernictwo i poligrafia w Warszawie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 28 sierpnia 2024 r. | Papiernictwo i poligrafia Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku papiernictwo i poligrafia możesz podjąć na 1 uczelni publicznejPolitechnice Warszawskiej (Wydział Mechaniczny Technologiczny PW).
 

Opis kierunku

Papiernictwo i poligrafia to studia zadedykowane osobom, które nie boją się wyzwań stawianych przez przedmioty ścisłe! Studenci tego kierunku otrzymują bowiem rozległą wiedzę z matematyki, fizyki czy nawet informatyki. To ona pozwoli na dogłębne zrozumienie zagadnień papiernictwa, przetwórstwa papierniczego czy poligrafii. Studenci tego kierunku zostają również doskonale przygotowani do przyszłej pracy zespołowej dzięki zajęciom poświęconym zarządzaniu. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak m.in. komputerowe przetwarzanie obrazów graficznych, teoria barwy, cyfrowe techniki drukowania, technologia introligatorstwa, a także komputerowe projektowanie opakowań.

 

Praca po studiach

Kierunki takie jak papiernictwo i poligrafia mają charakter praktyczny. Ich absolwenci mogą być zatrudniani jako specjalistyczna kadra pracująca w przemyśle celulozowo-papierniczym. Czekać na nich będą również zakłady przetwórstwa papierniczego i poligraficznego oraz biura projektowe w zakresie tychże branż. Absolwenci znajdują zatrudnienie także w firmach wydawniczych, agencjach reklamowych, zakładach drukarskich oraz w instytucjach badawczych specjalizujących się w dziedzinie poligrafii.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek papiernictwo i poligrafia w Warszawie?

Pamiętaj, że studia o tym profilu znajdują się w kręgu zainteresowań wielu absolwentów szkół średnich, a na listach osób przyjętych znajdują się wyłącznie najlepsi kandydaci.

Jeśli chcesz być jednym z nich, swoje przygotowania powinieneś rozpocząć odpowiednio wcześnie. Wśród przedmiotów, zdawanych przez ciebie na maturze, powinny się znaleźć obligatoryjnie: matematyka, fizyka, czy nawet informatyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PAPIERNICTWO I POLIGRAFIA?

Studia na kierunku papiernictwo i poligrafia znajdują się od wielu lat w ofercie wielu ośrodków akademickich. Tak przygotowane oferty zawsze odzwierciedlają tendencje, jakie pojawiają się na aktualnym rynku zatrudnienia. Można śmiało napisać, że stoi za tym potęga rynku wydawniczego. Wystarczy odwiedzić dowolny salon prasowy, kiosk, czy księgarnię. Całe szczęście już dawno mamy za sobą czasy, gdy wszelkie publikacje wydawane były na szarym, cienkim papierze. Dziś konsumenci zwracają wybitnie uwagę na jakość.

Lecz czym właściwie zajmuje się papiernictwo i poligrafia? To szeroka dyscyplina, która obejmuje aspekty techniczne związane z wytwórstwem papieru oraz procesami drukarskimi. Pamiętaj, że sama miłość do książek nie wystarczy, byś z sukcesami realizował się na studiach o tym profilu. Mają one przede wszystkim charakter inżynieryjny, więc w kręgu twoich zainteresowań powinny znajdować się przede wszystkim zagadnienia ścisłe. Jeśli tak jest, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś rozpoczął studia na kierunku papiernictwo i poligrafia.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku papiernictwo i poligrafia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku papiernictwo i poligrafia w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Warszawie bacznie przyglądają się tendencjom, jakie panują na aktualnym rynku zatrudnienia. Takie obserwacje są szczególnie ważne, ponieważ dzięki temu kształcenie przyszłych specjalistów dostosowane będą do zapotrzebowania gospodarczego. To przyczyni się także do wspierania zawodowego startu młodych absolwentów uczelni. Kierunki studiów takie jak papiernictwo i poligrafia stanowią również bardzo atrakcyjną propozycję kształcenia. O tym, na jakiej uczelni w Warszawie będziesz się mógł realizować w tym zakresie, dowiesz się z działu poniżej.

Program dydaktyczny na tym kierunku ma niezwykle specjalistyczny charakter. I co warto podkreślić – dominują w nim przedmioty praktyczne oraz zawodowe, dzięki czemu charakter twojego wykształcenia będzie oparty na unikatowych umiejętnościach, za którymi stoją stabilne podstawy teoretyczne. Przedmioty, z którymi zetkniesz się podczas wszystkich lat kształcenia, to przykładowo:

  • metrologia mas włóknistych
  • maszyny i urządzenia w przemyśle celulozowo-papierniczym
  • systemy do druku cyfrowego

Uczelnie w Warszawie - kierunek papiernictwo i poligrafia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Mechaniczny Technologiczny PW) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku papiernictwo i poligrafia w Warszawie?

Studia na kierunku Papiernictwo i poligrafia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Papiernictwo i poligrafia w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PAPIERNICTWO I POLIGRAFIA?

Kierunki, które znajdują się w ofercie politechnik oraz uczelni technicznych zawsze wzbudzają duże zainteresowanie wśród absolwentów szkół średnich. Młodzi ludzie mają dziś bowiem świadomość, że to właśnie studia o tym profilu zapewnią im najwięcej zawodowych korzyści. A przecież każdy chce pracować z poczuciem, że to, co robi, odzwierciedla poziom jego wykształcenia.

Abiturienci papiernictwa i poligrafii nie powinni także martwić się o przyszłą pracę. Swoje zawodowe aktywności będą mogli bowiem rozpocząć w szeroko rozumianym przemyśle papierniczym i drukarskim. Czekać na nich będą przedsiębiorstwa nie tylko o zasięgu lokalnym, lecz także międzynarodowym. Statystyki pokazują bowiem, że dziś sektor gospodarczy związany z papiernictwem rozwija się wyjątkowo prężnie. Jako absolwent tego kierunku posiadać będziesz wiele unikatowych kompetencji, które zostaną docenione przez pracodawców.

Gdzie studiować na kierunku papiernictwo i poligrafia w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek papiernictwo i poligrafia w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Papiernictwo i poligrafia w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Papiernictwo i poligrafia Warszawa studia i stopnia

Papiernictwo i poligrafia Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Papiernictwo i poligrafia Warszawa studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku papiernictwo i poligrafia w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Papiernictwo i poligrafia w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia inżynierskie w Warszawie

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Papiernictwo i poligrafia w miastach

Nadchodzące wydarzenia