Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych - Warszawa

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych - Warszawa

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych - Warszawa

Studia w Warszawie

automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych

Odkryj automatyzację i robotyzację porcesów produkcyjnych w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Współczesny przemysł – aby był jak najbardziej efektywny – powinien korzystać z nowoczesnych zdobyczy technologicznych. Dlatego też kierunki takie jak automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych cieszą się dużym zainteresowaniem. Kształcą one bowiem specjalistów, którzy będą wiedzieli, jakie rozwiązania wdrożyć, by usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Studenci w trakcie kształcenia otrzymują rozległą wiedzę inżynieryjną, uczą się programowania czy nawet projektowania nowoczesnych maszyn!

Po zakończeniu kształcenia na absolwentów czekać będą różnorodne przedsiębiorstwa produkcyjne. Sektor motoryzacyjny, rolniczy, lotniczy, spożywczy – to właśnie tam i w wielu innych miejscach absolwenci wdrażać będą efektywne rozwiązania usprawniające codzienną pracę!

 

czytaj dalej wszystko o Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie?

Jak zapewne się domyślasz – studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych mają profil ścisły. Oznacza to w praktyce, że i w procesie rekrutacji największe znaczenie mają przedmioty właśnie z tych obszarów. Musisz mieć bowiem perfekcyjnie opanowaną wiedzę i umiejętności z matematyki i fizyki.

Twoim dodatkowym atutem będzie bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Pamiętaj też o tym, by większość z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym. Wtedy będziesz mieć duże szanse, że znajdziesz się na listach osób przyjętych na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH?

Dziś mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jaką we współczesnym świecie odgrywa rola produkcji. To dzięki jej sprawnemu działaniu mamy nieustanny dostęp do wszelkich dóbr konsumpcyjnych. Przed współczesną produkcją stoi również niemało wyzwań. Specjaliści nieustannie doskonalą ją i robią wszystko, by te działania przynosiły najlepsze efekty. Jak udoskonalić produkcję? Jak sprawić, że jej wydajność będzie jeszcze większa? Jak pomagać pracownikom produkcji dodatkowymi systemami wspomagającymi?

W praktyce oznacza to, że na rynku nieustannie potrzebni są specjaliści, którzy doskonalić będą te procesy. Uczelnie w Warszawie przychodzą naprzeciw tym wymaganiom i przygotowały unikalny kierunek studiów – automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych. Kto odnajdzie się na tych studiach? Przede wszystkim pasjonaci przedmiotów ścisłych, którzy chcieliby pracować w przyszłości w jednym z najpotężniejszych sektorów gospodarczych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcji w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych to stosunkowo młoda propozycja kształcenia, którą można odnaleźć na rynku akademickim. Uczelnie bacznie obserwują trendy na rynku pracy i starają się aktualizować swoje propozycje w sposób, odzwierciedlający zapotrzebowanie na pracowników. Dlatego też jeśli swoją przygodę akademicką chcesz rozpocząć w stolicy, to otrzymasz taką możliwość, ponieważ studia w Warszawie na tym unikalnym kierunku rozpoczniesz na Politechnice Warszawskiej.

Co znajduje się w programie tego typu kierunków? Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że czeka cię mnóstwo zajęć poświęconych podstawowym naukom ścisłym. Ich perfekcyjne opanowanie pozwoli ci bowiem na wdrożenie w dużo bardziej skomplikowane zagadnienia. Podczas trwania nauki na tym kierunku dowiesz się bowiem, jak różnorodnie wspomagać procesy produkcyjne i je automatyzować. Czekają na ciebie przedmioty poświęcone:

 • programowaniu
 • konstruowaniu
 • projektowaniu procesów produkcyjnych

Ile trwają studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie?

Studia na kierunku Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie

 • Politechnika Warszawska

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH?

Kierunki studiów takie jak automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych cieszą się ostatnio dużą popularnością, ponieważ młodzi absolwenci szkół średnich dostrzegają ich duży potencjał zawodowy. Dziś każdy chce bowiem zdobyć takie wykształcenie, który pozwoli na znalezienie satysfakcjonującej i dobrej pracy. Uczelnie w Warszawie robią zatem wszystko, by spełnić te duże wymagania.

Absolwenci tego kierunku mają szczęście, ponieważ będą jedną z najbardziej rozchwytywanych grup zawodowych. Mogą oni znaleźć pracę w potężnej branży produkcyjnej i wybrać ten sektor, który wyda się im najbardziej interesujący. Pasjonaci motoryzacji mogą rozwijać się w tej branży produkcyjnej. Poza tym na zdolnych inżynierów czekają także inne obszary:

 • lotniczy
 • kosmonautyczny
 • rolniczy
 • spożywczy
 • i wiele innych

 

Studia na tym kierunku przygotowują także do pracy w różnego rodzaju instytucjach badawczych, czy testowych.

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)