ARTETERAPEUTA, ANIMATOR KULTURY I TWÓRCA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

ARTETERAPEUTA, ANIMATOR KULTURY I TWÓRCA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Arteterapeuta, animator kultury i twórca rękodzieła artystycznego - studia podyplomowe

Studia na kierunku arteterapeuta, animator kultury i twórcy rękodzieła artystycznego to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku arteterapeuta, animator kultury i twórca rękodzieła artystycznego - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności arteterapeuta, animator kultury i twórca rękodzieła artystycznego - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | arteterapeuta, animator kultury i twórca rękodzieła artystycznego - studia podyplomowe - uczelnie >

Kierunek przeznaczony jest dla absolwentów szkół wyższych, w tym m.in. głównie kierunków pedagogicznych, plastycznych, psychologicznych czy kulturoznawstwa. Studia będą także odpowiednie dla pracowników placówek edukacyjnych, wychowawczych, kulturalnych i terapeutycznych, którzy chcieliby zwiększyć swoją wiedzę w zakresie arteterapii.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Kierunek arteterapeuta, animator kultury i twórcy rękodzieła artystycznego przeważnie jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od ukończonej specjalizacji. Kandydaci powinni mieć tytuł magistra, licencjata lub inżyniera, wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami. Na kierunku może być ograniczona ilość miejsc, dlatego warto jak najwcześniej się zarejestrować.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ARTETERAPEUTA, ANIMATOR KULTURY I TWÓRCA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARTETERAPEUTA, ANIMATOR KULTURY I TWÓRCY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO?

Kierunek arteterapeuta, animator kultury i twórcy rękodzieła artystycznego realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Część zajęć może się jednak odbywać online za pomocą narzędzi do nauki zdalnej lub platform e-learingowych. Wiedzę przekazują zazwyczaj pracownicy akademiccy uczelni i praktycy zajmujący się m.in. tańcem, muzyką i szeroko pojętą plastyką, a także psycholodzy i terapeuci. Studenci mogą wziąć udział w wykładach i ćwiczeniach podnoszących ich kompetencje zawodowe.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku arteterapeuta, animator kultury i twórcy rękodzieła artystycznego możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku arteterapeuta, animator kultury i twórcy rękodzieła artystycznego mogą zapoznać się z rolą aktywności artystycznej w edukacji i terapii różnych grup wiekowych. Otrzymują wiedzę z zakresu psychologii i uczą się pracy zespołowej. Mogą poznać różne rodzaje arteterapii np. przez muzykę, taniec, rysunek czy rzeźbę. Często ćwiczą także swoje umiejętności artystyczne przez tworzenie rękodzieła.

Tematy, które mogą zostać poruszone podczas zajęć na kierunku arteterapeuta, animator kultury i twórcy rękodzieła artystycznego to np.:

 • elementy psychologii klinicznej i psychopatologii
 • metodyka pracy animatora kultury
 • etyka i warsztat działań arteterapeutycznych
 • ekosztuka

Oprócz zajęć omawiających tematykę terapii sztuką mogą się pojawić wykłady i ćwiczenia pozwalające na zapoznanie się z trendami w kulturze i sztuce. Słuchacze mają okazję nauczyć się promować działania kulturalne i angażować w nie lokalną społeczność. Dodatkowo często dowiadują się, jak zorganizować m.in. pikniki, wystawy, spektakle i inne wydarzenia związane ze sztuką.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARTETERAPEUTA, ANIMATOR KULTURY I TWÓRCY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO?

Studia na kierunku arteterapeuta, animator kultury i twórcy rękodzieła artystycznego trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARTETERAPEUTA, ANIMATOR KULTURY I TWÓRCY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO?

Absolwenci kierunku arteterapeuta, animator kultury i twórcy rękodzieła artystycznego mają wiele możliwości zatrudnienia. Mogą pracować w placówkach wychowawczych i edukacyjnych wykorzystując poznane na studiach metody terapii sztuką. Inną możliwością są działania promujące i rozpowszechniające kulturę. Absolwenci mogą samodzielnie organizować warsztaty, pikniki i inne wydarzenia nawiązujące np. do lokalnej twórczości i rzemiosła.

Miejsca, w których może szukać zatrudnienia absolwent kierunku arteterapeuta, animator kultury i twórcy rękodzieła artystycznego to m.in.:

 • ośrodki wychowawcze
 • placówki kulturalne
 • placówki oświatowe
 • ośrodki terapeutyczne

 

Zobacz inne kierunki Pedagogiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Pedagogiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARTETERAPEUTA, ANIMATOR KULTURY I TWÓRCA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni