Studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.
Opis kierunku
Studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. opieki, rozwoju i edukacji dziecka, zapewnienia dzieciom odpowiedniego wsparcia czy inicjowania współpracy między instytucjami wspomagającymi dzieci i rodziny.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy, biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, WOS.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, jako asystenci rodziny czy na stanowiskach związanych z pieczą zastępczą.
Rekrutacja na studia na kierunek Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna, w przypadku studiów I stopnia, wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Z kolei rekrutacja na studia II stopnia bierze pod uwagę średnią ocen ze studiów oraz ocenę na dyplomie.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Nic nie znaleziono
Studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. wybranych zagadnień prawa, pracy opiekuńczo-wychowawczej, pedagogiki resocjalizacyjnej, wiedzy o sztuce i kulturze czy polityki społecznej. Program studiów zakłada również, że studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi pedagogiki zdrowia, zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania czy pieczy zastępczej.
Studenci kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna mogą zdobyć wiedzę o funkcjonowaniu organizacji pozarządowych, wybranych instytucji wsparcia dziecka i rodziny oraz zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. wyzwań opieki nad seniorem, diagnostyki i poradnictwa wychowawczego czy rozwoju człowieka w cyklu życia.
Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna: gry i zabawy – metodyka, psychospołeczne aspekty niepełnosprawności, interwencja kryzysowa.
Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. pedagogiki, psychologii i socjologii, a także zrozumienia istoty i specyfiki opieki i wychowania skoncentrowanych na dziecku. Program studiów zakłada również, że studenci zdobędą wiedzę o kontekstach procesów edukacyjnych.
Kierunki studiów takie jak Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna dają studentom możliwość zdobycia nie tylko wiedzy, ale i umiejętności wykorzystania jej w praktyce, poprzez realizowane w toku studiów praktyki w placówkach oświatowych i opiekuńczo-socjalnych.
Studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia na kierunku Pedagogika trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w placówkach oświatowych, placówkach wsparcia dziennego, wychowawczych i opiekuńczych czy instytucjach pieczy zastępczej, a także jako pedagogowie w szkole. Mogą także znaleźć zatrudnienie w żłobkach, jako asystenci rodziny czy pracownicy pomocy społecznej i socjalnej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna:
MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA I SZKOLNA
Popularne
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|