Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika - studia podyplomowe

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika - studia podyplomowe

Studia na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania

   Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu

   Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika – studia podyplomowe

    

   Dla kogo ten kierunek

   Studia na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2023/2024
   Forma studiów zjazdy
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika - studia podyplomowe - uczelnie >

   Oligofrenopedagogika to obszar pedagogiki, który zajmuje się prowadzeniem działań edukacyjnych oraz rehabilitacyjnych przeznaczonych dla osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną. Studia podyplomowe prowadzone w tym obszarze są skierowane do osób, które posiadają wykształcenie wyższe na kierunkach nauczycielskich i pedagogicznych.

   Jeśli jesteś absolwentem tych studiów i zdecydowałeś, że swoją przyszłość zawodową chciałbyś poświęcić pracy z osobami niepełnosprawnymi to koniecznie powinieneś zapoznać się z możliwościami jakie oferują studia podyplomowe na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika!

    

   Program studiów i przedmioty

   Jakie zagadnienia są proponowane przyszłym uczestnikom? Program studiów obejmuje przedmioty, które skupiają się na rozwijaniu umiejętności prowadzenia diagnozy potrzeb osób niepełnosprawnych w zakresie kształcenia, jak również dopasowywania odpowiednich metod pracy.

   Dodatkowo poznasz różne modele nauczania osób z niepełnosprawnością intelektualną, a zdobyta wiedza w tym temacie pomoże Ci w planowaniu programów edukacyjnych. Co jeszcze? Na pewno możesz spodziewać się tematów, dotyczących skutecznych sposobów wspierania rozwoju swoich podopiecznych.

    

   Praca po studiach

   Gdzie znajdziesz zatrudnienie posiadając dodatkowe umiejętności? Zdobyte wykształcenie ułatwi Ci dotychczasową pracę, jeżeli posiadasz już doświadczenie zawodowe w tym obszarze, ponieważ uaktualnisz wiedzę i zapoznasz się z nowymi technikami. Natomiast jeżeli chciałbyś spróbować swoich sił w nowym dla siebie obszarze, to podpowiemy Ci, że nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w przedszkolach oraz szkołach specjalnych.

   Inną propozycją są placówki zajmujące się wczesnym wspomaganiem oraz prowadzeniem rehabilitacji. Jeśli fascynuje Cię praca z ludźmi, nie boisz się wyzwań i uważasz, że w tym obszarze pracy będziesz mógł się spełniać zawodowo, nie czekaj dłużej i aplikuj na studia podyplomowe na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika!

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • znajomości zagadnień z obszaru psychologii oraz pedagogiki
   • diagnozowania potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną
   • tworzenia programów edukacyjno-wychowawczych
   • znajomości metod pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną

   Jak wyglądają studia na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika – studia podyplomowe?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Studia podyplomowe na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika można realizować tylko w trybie zaocznym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.

   Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk humanistycznych i pedagogicznych.

   Studia na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Program nauczania na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – oligofrenopedagogika będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami społecznymi, pedagogicznymi i humanistycznymi. Ponadto rozwiniesz swoją wiedzę z obszaru szeroko pojętej medycyny. W planie zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Rozwój mowy i języka u dzieci i osób niepełnosprawnych intelektualnie
   • Medyczne aspekty funkcjonowania dzieci i osób niepełnosprawnych intelektualnie
   • Oligofrenopedagogika

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – oligofrenopedagogika wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się dokonywać diagnozy psychologicznej dzieci i osób z niepełnosprawnością. Ponadto rozwiniesz zdolności z obszaru dydaktyki i pedagogiki, które wykorzystasz podczas pracy z dziećmi. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia podyplomowe na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – oligofrenopedagogika będą trwały trzy semestry.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika

   Absolwent kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik przedszkola lub szkoły specjalnej
   • pracownik ośrodków rehabilitacyjnych
   • pracownik placówek zajmujących się wczesnym wspomaganiem rozwoju

   Zobacz inne kierunki humanistyczne

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Miasta, które oferują studia na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika - studia podyplomowe

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (2)

   Hej P odpowiedz

   Ja też po oligo- na WSKZ i polecam :))

   P. odpowiedz

   Zgadzam się z artykułem :). Studia podyplomowe to naprawdę dobra rzecz dla osób, które nie chcą stać w miejscu. Sama ukończyłam oligofrenopedagogikę w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego i uważam, że ta wiedza na pewno przyda mi się w obecnej pracy i zaowocuje w przyszłości. Pozdrawiam :)