Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika – studia podyplomowe

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika – studia podyplomowe

Dodaj do ulubionych

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika – studia podyplomowe

 

Dla kogo ten kierunek

Oligofrenopedagogika to obszar pedagogiki, który zajmuje się prowadzeniem działań edukacyjnych oraz rehabilitacyjnych przeznaczonych dla osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną. Studia podyplomowe prowadzone w tym obszarze są skierowane do osób, które posiadają wykształcenie wyższe na kierunkach nauczycielskich i pedagogicznych. Jeśli jesteś absolwentem tych studiów i zdecydowałeś, że swoją przyszłość zawodową chciałbyś poświęcić pracy z osobami niepełnosprawnymi to koniecznie powinieneś zapoznać się z możliwościami jakie oferują studia podyplomowe na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika!

 

Program studiów i przedmioty

Jakie zagadnienia są proponowane przyszłym uczestnikom? Program studiów obejmuje przedmioty, które skupiają się na rozwijaniu umiejętności prowadzenia diagnozy potrzeb osób niepełnosprawnych w zakresie kształcenia, jak również dopasowywania odpowiednich metod pracy. Dodatkowo poznasz różne modele nauczania osób z niepełnosprawnością intelektualną, a zdobyta wiedza w tym temacie pomoże Ci w planowaniu programów edukacyjnych. Co jeszcze? Na pewno możesz spodziewać się tematów, dotyczących skutecznych sposobów wspierania rozwoju swoich podopiecznych.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie posiadając dodatkowe umiejętności? Zdobyte wykształcenie ułatwi Ci dotychczasową pracę, jeżeli posiadasz już doświadczenie zawodowe w tym obszarze, ponieważ uaktualnisz wiedzę i zapoznasz się z nowymi technikami. Natomiast jeżeli chciałbyś spróbować swoich sił w nowym dla siebie obszarze, to podpowiemy Ci, że nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w przedszkolach oraz szkołach specjalnych. Inną propozycją są placówki zajmujące się wczesnym wspomaganiem oraz prowadzeniem rehabilitacji. Jeśli fascynuje Cię praca z ludźmi, nie boisz się wyzwań i uważasz, że w tym obszarze pracy będziesz mógł się spełniać zawodowo, nie czekaj dłużej i aplikuj na studia podyplomowe na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika!

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EDUKACJA I REHABILITACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ - OLIGOFRENOPEDAGOGIKA – STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • znajomości zagadnień z obszaru psychologii oraz pedagogiki
  • diagnozowania potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną
  • tworzenia programów edukacyjno-wychowawczych
  • znajomości metod pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną

Jak wyglądają studia na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika – studia podyplomowe?

 

1. Typ i tryb studiów

Studia podyplomowe na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika można realizować tylko w trybie zaocznym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk humanistycznych i pedagogicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – oligofrenopedagogika będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami społecznymi, pedagogicznymi i humanistycznymi. Ponadto rozwiniesz swoją wiedzę z obszaru szeroko pojętej medycyny. W planie zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

  • Rozwój mowy i języka u dzieci i osób niepełnosprawnych intelektualnie
  • Medyczne aspekty funkcjonowania dzieci i osób niepełnosprawnych intelektualnie
  • Oligofrenopedagogika

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – oligofrenopedagogika wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się dokonywać diagnozy psychologicznej dzieci i osób z niepełnosprawnością. Ponadto rozwiniesz zdolności z obszaru dydaktyki i pedagogiki, które wykorzystasz podczas pracy z dziećmi. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia podyplomowe na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – oligofrenopedagogika będą trwały trzy semestry.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika

Absolwent kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik przedszkola lub szkoły specjalnej
  • pracownik ośrodków rehabilitacyjnych
  • pracownik placówek zajmujących się wczesnym wspomaganiem rozwoju

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Humanistyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUKACJA I REHABILITACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ - OLIGOFRENOPEDAGOGIKA – STUDIA PODYPLOMOWE

Komentarze (2)

Hej P odpowiedz

Ja też po oligo- na WSKZ i polecam :))

P. odpowiedz

Zgadzam się z artykułem :). Studia podyplomowe to naprawdę dobra rzecz dla osób, które nie chcą stać w miejscu. Sama ukończyłam oligofrenopedagogikę w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego i uważam, że ta wiedza na pewno przyda mi się w obecnej pracy i zaowocuje w przyszłości. Pozdrawiam :)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia