GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES

GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES

GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszym, niezwykle dynamicznie zmieniającym się świecie, istnieje wiele zagrożeń związanych z postępem technologicznym i globalizacją. Dlatego też, istotne stało się wykształcenie specjalistów z obszarów stosunków międzynarodowych, którzy mogliby przeciwdziałać rożnego rodzaju niebezpieczeństwom, wynikającym z rozwoju.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle nowatorski i przyszłościowy kierunek global and development studies. Ich interdyscyplinarny charakter, zakłada kształcenie z zakresu kilku dyscyplin jednocześnie. Studia te przygotowują studentów do podjęcia zatrudnienia na wielu stanowiskach, także poza granicami kraju, ponieważ wykłady i ćwiczenia odbywają się w języku angielskim. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, którą interesują problemy współczesnego świata, a do tego doskonale władasz językiem obcym, to studia na kierunku global and development studies, powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku global and development studies?

Przede wszystkim, ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, przyswoisz wiedzę z wielu dziedzin. Zapoznasz się z zagadnieniami z obszaru prawa, polityki, gospodarki, historii, kultury i stosunków społecznych. Ponadto zgłębisz tematykę globalizacji i dowiesz się w jakim kierunku rozwija się współczesny świat.

Co więcej, po ukończeniu studiów, będziesz potrafił analizować procesy polityczne, gospodarcze i ekonomiczne oraz oraz zrozumiesz jaki mają wpływ na dzisiejszą rzeczywistość. Wykładowcy przekażą Ci także informacje o zagrożeniach, jakie niesie za sobą globalizacja i rozwój technologiczny oraz nauczą Cię jak można im przeciwdziałać.

W trakcie studiów, będziesz mógł się skupić zarówno na problemach dotyczących całego świata, jak i tych dotykających tylko konkretny obszar. Dodatkowo, podczas trzyletniego kursu, pogłębisz swoje kompetencje językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii, co z pewnością wpłynie na zwiększenie twoich perspektyw zawodowych.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów będziesz miał wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Rozwiniesz swoje kompetencje z obszaru ekonomii, socjologii czy gospodarki. Tak wysokie kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy na wielu stanowiskach. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w różnorodnych instytucjach i przedsiębiorstwach.

Będziesz posiadał umiejętności niezbędne do rozpoczęcia pracy w administracji publicznej. Co więcej, biegła znajomość branżowego języka angielskiego zapewni Ci miejsce w międzynarodowych firmach i korporacjach. Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w branży kulturalnej lub w mediach i wydawnictwach. Ponadto, jako absolwent studiów pierwszego stopnia będziesz mógł kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych z zakresu nauk politycznych, ekonomii oraz stosunków międzynarodowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku global and development studies powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język polski, matematyka, język obcy. Dodatkowo, ze względu, na to że językiem wykładowym jest angielski, kandydaci są zobowiązani do przedstawienia certyfikatu potwierdzającego znajomość języka na poziomie B2. W przypadku braku takiego dokumentu, trzeba odbyć rozmowę kwalifikacyjną, która sprawdzi twoje kompetencje językowe.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES:

 • wiedza na temat globalizacji
 • umiejętność rozumienia procesów politycznych i ekonomicznych
 • znajomość metod przeciwdziałania zagrożeniom
 • specjalistyczny język angielski
 • wiedza z zakresu: ekonomii, gospodarki, historii, kultury, prawa i stosunków społecznych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES:

 • administracja publiczna
 • korporacje międzynarodowe
 • media
 • wydawnictwa
 • branża kulturalna
 • organizacje pozarządowe
 • firmy prywatne
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES

Komentarze (0)