GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES

GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES

Studia na kierunku global and development studies możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Global and development studies stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES studia-kierunek studiów

Studia na kierunku global and development studies to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku global and development studies
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku global and development studies rozpocznie się 4 czerwca 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | global and development studies - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku global and development studies możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | global and development studies - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku global and development studies najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język angielski, język niemiecki, język francuski, język hiszpański, język włoski, język polski, język rosyjski.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku global and dvelopment studies:

 • język angielski,
 • język francuski,
 • język hiszpański,
 • język niemiecki,
 • język polski,
 • język rosyjski,
 • język włoski.

 

Dodatkowo, ze względu, na to że językiem wykładowym jest angielski, kandydaci są zobowiązani do przedstawienia certyfikatu potwierdzającego znajomość języka na poziomie B2. W przypadku braku takiego dokumentu, trzeba odbyć rozmowę kwalifikacyjną, która sprawdzi twoje kompetencje językowe.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES:

Czego nauczysz się na kierunku global and development studies?

Przede wszystkim, ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, przyswoisz wiedzę z wielu dziedzin. Zapoznasz się z zagadnieniami z obszaru prawa, polityki, gospodarki, historii, kultury i stosunków społecznych. Ponadto zgłębisz tematykę globalizacji i dowiesz się w jakim kierunku rozwija się współczesny świat.

Co więcej, po ukończeniu studiów, będziesz potrafił analizować procesy polityczne, gospodarcze i ekonomiczne oraz oraz zrozumiesz jaki mają wpływ na dzisiejszą rzeczywistość. Wykładowcy przekażą Ci także informacje o zagrożeniach, jakie niesie za sobą globalizacja i rozwój technologiczny oraz nauczą Cię jak można im przeciwdziałać.

W trakcie studiów, będziesz mógł się skupić zarówno na problemach dotyczących całego świata, jak i tych dotykających tylko konkretny obszar. Dodatkowo, podczas trzyletniego kursu, pogłębisz swoje kompetencje językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii, co z pewnością wpłynie na zwiększenie twoich perspektyw zawodowych.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • wiedzy na temat globalizacji
 • umiejętności rozumienia procesów politycznych i ekonomicznych
 • znajomości metod przeciwdziałania zagrożeniom
 • specjalistycznego języka angielskiego
 • wiedzy z zakresu: ekonomii, gospodarki, historii, kultury, prawa i stosunków społecznych

Jak wyglądają studia na kierunku global and development studies?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek global and development studies jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku global and development studies możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk społecznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student powyższego kierunku będziesz mógł korzystać z szerokiej oferty zajęć oraz wykładów akademickich o tematyce związanej z naukami społecznymi, ekonomicznymi, politycznymi czy humanistycznymi.

W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • Społeczeństwo w dobie globalizacji
 • Polityka wielokulturowości
 • Międzynarodowe organizacje polityczne i gospodarcze
 • Współczesne partie i ideologie

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku global and development studies zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej karierze zawodowej. Jako student nauczysz się zasad nowoczesnego zarządzania międzynarodowego oraz marketingu.

Ponadto, dowiesz się w jaki sposób analizować wybrane zjawiska społeczne, gospodarcze oraz kulturowe. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszym, niezwykle dynamicznie zmieniającym się świecie, istnieje wiele zagrożeń związanych z postępem technologicznym i globalizacją. Dlatego też, istotne stało się wykształcenie specjalistów z obszarów stosunków międzynarodowych, którzy mogliby przeciwdziałać rożnego rodzaju niebezpieczeństwom, wynikającym z rozwoju.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle nowatorski i przyszłościowy kierunek global and development studies. Ich interdyscyplinarny charakter, zakłada kształcenie z zakresu kilku dyscyplin jednocześnie. Studia te przygotowują studentów do podjęcia zatrudnienia na wielu stanowiskach, także poza granicami kraju, ponieważ wykłady i ćwiczenia odbywają się w języku angielskim.

Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, którą interesują problemy współczesnego świata, a do tego doskonale władasz językiem obcym, to studia na kierunku global and development studies, powinny być twoim wyborem.

 

5. Gdzie studiować global and development studies

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek global and development studies:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku global and development studies trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia na kierunku global and development można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów będziesz miał wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Rozwiniesz swoje kompetencje z obszaru ekonomii, socjologii czy gospodarki. Tak wysokie kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy na wielu stanowiskach. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w różnorodnych instytucjach i przedsiębiorstwach.

Będziesz posiadał umiejętności niezbędne do rozpoczęcia pracy w administracji publicznej. Co więcej, biegła znajomość branżowego języka angielskiego zapewni Ci miejsce w międzynarodowych firmach i korporacjach.

Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w branży kulturalnej lub w mediach i wydawnictwach. Ponadto, jako absolwent studiów pierwszego stopnia będziesz mógł kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych z zakresu nauk politycznych, ekonomii oraz stosunków międzynarodowych.

 

Absolwent kierunku global and development studies znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • administracja publiczna
 • korporacje międzynarodowe
 • media
 • wydawnictwa
 • branża kulturalna
 • organizacje pozarządowe
 • firmy prywatne
 • kariera międzynarodowa

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Global and development studies studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Global and development studies studia I stopnia

Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku GLOBAL AND DEVELOPMENT STUDIES

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Krasińskiego 2 , 40-952 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJMzdCNXnPFkcRnpvBHk_LeXE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bb5e1-uczelnia-metropolitarna.jpg Uczelnia Metropolitalna
 • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
 • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Komentarze (0)