PSYCHOLOGIA PRACY I BIZNESU

PSYCHOLOGIA PRACY I BIZNESU

Dodaj do ulubionych

PSYCHOLOGIA PRACY I BIZNESU studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku psychologia pracy i biznesu rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 15 września 2022 r. | psychologia pracy i biznesu - terminy rekrutacji >

Psychologia pracy i biznesu to specjalność na studiach psychologicznych, która powstała jako odpowiedź na potrzeby współczesnego świata i obecnego rynku pracy. Ich program jest niezwykle interdyscyplinarny i nastawiony na wykształcenie specjalistów z zakresu psychologii stosowanej, którzy idealnie odnaleźliby się w zawodzie psychoterapeuty oraz jemu pokrewnych.

Studia psychologiczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, a ich pozycja na liście najchętniej wybieranych kierunków jest niezmienna. Jednak wykształcenie dodatkowych umiejętności z zakresu funkcjonowania biznesu oraz znajomość zaburzeń psychicznych wywołanych przez współczesny tryb życia i pęd za karierą. Jeżeli więc jesteś osobą o szerokich zainteresowaniach, o dużej wrażliwości i empatii w stosunku do drugiego człowieka, to studia na kierunku psychologia pracy i biznesu są stworzone właśnie dla ciebie! Nie wahaj się i weź udział w rekrutacji, a przekonasz się że można połączyć swoją pasję ze zdobywaniem przyszłościowego wykształcenia.

 

Czego nauczysz się na kierunku psychologia pracy i biznesu?

W trakcie studiów zyskasz gruntowną wiedzę dotyczącą zagadnień psychologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem psychologii pracy. Jako student będziesz uczestniczył w niezwykle rozwijających zajęciach, na których dowiesz się więcej na temat poszczególnych działów psychologii oraz konkretnych szkół psychologicznych. Nauczysz się metod i technik kierowania biznesem oraz poznasz podstawy marketingu, a także zarządzania podmiotami gospodarczymi i zasobami ludzkimi.

Wszystkie warsztaty będą prowadzone przez wybitnych naukowców i praktyków, którzy podzielą się z tobą swoim długoletnim doświadczeniem i wiedzą. Ponadto, będziesz miał szansę rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z angielskiego, dzięki czemu zwiększysz swoje perspektywy zawodowe. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i rozwiniesz swoje kompetencje.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle rozwijających i unikatowych studiów uzyskasz cenne doświadczenie, wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, dzięki którym bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu ciekawych i dynamicznych branżach. Jako absolwent będziesz mógł pracować w różnorodnych organizacjach biznesowych oraz wszystkich instytucjach związanych z rynkiem pracy. Ponadto, będziesz posiadał wszelkie kwalifikacje do objęcia stanowisk kierowniczych i menadżerskich w małych firmach oraz dużych korporacjach.

Co więcej, idealnie odnajdziesz się w działach marketingu i zarządzania. Równie ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem jest założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Dobra znajomość specjalistycznego i ogólnego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku psychologia pracy i biznesu powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, geografii lub matematyki.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA PRACY I BIZNESU

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE PSYCHOLOGIA PRACY I BIZNESU JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

PSYCHOLOGIA PRACY I BIZNESU - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku psychologia pracy i biznesu

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA PRACY I BIZNESU:

 • znajomość podstaw zarządzania
 • znajomość podstaw marketingu
 • umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi
 • umiejętność kierowania biznesem
 • znajomość mechanizmów rynkowych
 • znajomość rynku finansowego
 • umiejętność budowania strategi marketingowych
 • znajomość mechanizmów działania i różnorodnych zachowań ludzkich
 • umiejętność działania w sytuacjach kryzysowych
 • znajomość współczesnego dorobku z zakresu nauk psychologicznych
 • znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia pracy i biznesu?

Psychologia jest niewątpliwie jedną z najbardziej uniwersalnych aspektów nauki, ponieważ wiele pozornie odrębnych dziedzin z powodzeniem korzysta z owoców pracy najwybitniejszych psychologów. Studia na kierunku psychologia pracy i biznesu umożliwiają przyswojenie wszechstronnej wiedzy i umiejętności, odnoszących się do najważniejszych interwencji psychologicznych, konkretnych działań zmierzających do poprawy ogólnego funkcjonowania psychofizycznego pacjenta, a także zrozumienia istotnych zależności pomiędzy środowiskiem zewnętrznym, a kształtowaniem emocjonalności ludzkiej. Psychologia pracy i biznesu stawia szczególny nacisk na zagadnienia związane ze światem reklamy, biznesowych negocjacji, mediacji oraz wpływu ogólnie rozumianej pracy zawodowej na życie jednostki.

Dobry psycholog wie, że wyciąganie jakichkolwiek wniosków na temat psychiki człowieka powinno zostać poprzedzone rzetelnymi badaniami. Dlatego studenci psychologii pracy i biznesu uczą się właściwego doboru narzędzi badawczych do konkretnego problemu, interpretacji statystycznej i wyciągania trafnych wniosków z uzyskanych wyników, a ponadto przeprowadzania rozmów na temat predyspozycji zawodowych danego klienta. Regularność zdobywania wiedzy i umiejętności da ci wybór studiów na kierunku psychologia pracy i biznesu w trybie dziennym. Jeśli jesteś zainteresowany edukacją weekendową, sprawdź, czy w ofercie wybranej przez ciebie uczelni znajdziesz ten kierunek w trybie niestacjonarnym.

Ile trwają studia na kierunku psychologia pracy i biznesu?

Kierunki studiów, wykładane na polskich uczelniach, można podzielić na takie, których przebieg zawiera w sobie dwa komplementarne cykle kształcenia oraz jednolite magisterskie. Psychologia pracy i biznesu należy do tej drugiej, zdecydowanie mniej licznej grupy. Co to oznacza w praktyce? Jako student tego rozwijającego i pragmatycznego kierunku zmierzysz się z pięcioma latami kształcenia, które zostaną zwieńczone uzyskaniem tytułu magistra oraz uprawnień do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA PRACY I BIZNESU:

 • działy marketingu
 • działy zarządzania
 • organizacje biznesowe
 • różnorodne korporacje
 • działy public relations
 • własna działalność gospodarcza
 • działy HR
 • międzynarodowe firmy i korporacje
 • kariera międzynarodowa
 • psychoterapeuta
 • psycholog

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA PRACY I BIZNESU

Komentarze (1)

Weronika odpowiedz

Długo się zastanawiałam nad podjęciem tego kierunku. Dodatkowo miałam dylemat czy ogarnę prace i studia. Koleżanka poleciła mi WSKZ bo mają studia realizowane online. Jak usłyszałam o formie onlina długo się nie zastanawiam i praktyczne od razu zapisałam się na studia. Właśnie kończę kierunek i jestem zadowolona :) Wszystko robię kiedy chce i nie musze się przejmować że z czymś nie zdążę

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia