Etyka - mediacje i negocjacje

Etyka - mediacje i negocjacje

Studia na kierunku etyka - mediacje i negocjacje możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Etyka - mediacje i negocjacje stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Etyka – mediacje i negocjacje studia - kierunek studiów

Studia na kierunku etyka - mediacje i negocjacje to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku etyka - mediacje i negocjacje
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku etyka - mediacje i negocjacje możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | etyka - mediacje i negocjacje - uczelnie >

Opis kierunku

Jak prawidło się komunikować? Jakie techniki negocjacyjne wdrażać, by osiągnąć sukces w biznesie? Pytania tego typu gnębią niejednego przedsiębiorcę. Naprzeciw wzywaniom współczesnej komunikacji wychodzą więc studia takie jak etyka – mediacje i negocjacje. Ten kierunek wyposaża studentów nie tylko w wiedzę teoretyczną dotyczącą kodeksów etycznych. Uczą się oni między innymi, jak stosować metody perswazji i skutecznego przekonywania oraz konstruowania ugód czy umów negocjacyjnych.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku etyka - mediacje i negocjacje najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy, historia, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Każdy student również potrafi analizować i wyjaśniać przyczyny konfliktów, a także wie, jak wybierać strategie i techniki negocjacyjne oraz właściwe procedury stosowane w mediacjach. Absolwenci po zakończeniu kształcenia swoją karierę mogą rozwijać między innymi w placówkach socjalnych, oświatowych czy nawet w sektorze związanym z sądownictwem!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku etyka - mediacje i negocjacje:

 

 • język obcy,
 • język polski,
 • historia,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Etyka - mediacje i negocjacje - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując etykę – mediacje i negocjacje

Program studiów i przedmioty

Etyka – mediacje i negocjacje to unikatowy kierunek łączący możliwość nauczania etyki lub filozofii z kompetencjami w zakresie mediacji i negocjacji w różnych środowiskach.

Czego nauczysz się w ramach tych studiów? Przede wszystkim skupisz się na wiedzy z zakresu głównych koncepcji etycznych, norm i wartości moralnych w kodeksach etycznych. Z drugiej strony czekają na Ciebie zajęcia praktyczne z analizy i wyjaśniania zaistniałych konfliktów oraz sposobów ich skutecznego rozwiązywania.

Co więcej, nauczysz się stosować techniki mediacyjne w sprawach cywilnych, karnych i rodzinnych. Jako absolwent będziesz umieć także sporządzać umowy i spisywać ugody mediacyjne. Te studia dają tez ciekawą możliwość udziału w wielu ogólnopolskich inicjatywach, takich jak: Międzynarodowe Forum Etyczne, Konferencje Jaspersowskie czy Ogólnopolskie Filozoficzne Forum Młodych.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • podstawowej wiedzy o powiązaniach etyki z filozofią oraz jej znaczenia w kształtowaniu kultury,
 • różnych sposobów argumentacji z zakresu etyki, podstawowych metod rozumowania i wnioskowania,
 • świadomości rozwoju języka etycznego i historycznej zmienności jego znaczeń,
 • wiedzy o konfliktach społecznych i możliwych sposobach ich rozwiązywania,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku etyka – mediacje i negocjacje?

 

1. Tryb i typ studiów

Nowatorski kierunek, jakim jest etyka – mediacje i negocjacje można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które w pełni chcą poświęcić się rozwojowi naukowemu. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu nauki z innymi aktywnościami, na przykład z pracą zawodową, to zdecyduj się na studia zaoczne. 

 

Studia na kierunku etyka - mediacje i negocjacje możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Tematyka zajęć na kierunku etyka – mediacje i negocjacje będzie oscylować wokół kwestii powiązanych z naukami społecznymi, psychologicznymi, etycznymi oraz filozoficznymi.

W siatce zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów, takich jak: podstawy prawa cywilnego, socjologia moralności, prawo gospodarcze, czy dylematy etyki politycznej.  

Wszyscy studenci będą mieli okazję poznać regulacje prawne dotyczące prowadzenia negocjacji oraz zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu psychologii oraz różnorodnych koncepcji filozoficznych i etycznych. Ponadto, wykształcisz cenne umiejętności praktyczne.

Nauczysz się sporządzania umów i ugód mediacyjnych, profesjonalnych wystąpień publicznych czy odpowiedniej oceny i diagnozy konkretnych wzorców zachowań.

Jako student, rozwiniesz także swoje kompetencje miękkie takie jak komunikatywność, asertywność czy zdolność pracy w grupie, które są niezwykle cenne w pracy mediatora.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Szukasz ciekawego, interdyscyplinarnego kierunku, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności w dziedzinie studiów humanistycznych? Jesteś osoba wygadaną, pełną energii i zawsze masz milion pomysłów na minutę? Jeżeli posiadasz zatem te kompetencje interpersonalne to na pewno odnajdziesz się na kierunku Etyka – mediacje i negocjacje!

 

4. Gdzie studiować etykę - mediacje i negocjacje

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek etyka - mediacje i negocjacje:

Ile trwają studia?

Studia na kierunku etyka - mediacje i negocjacje trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek etyka – mediacje i negocjacje można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Pierwsza opcja będzie idealna dla absolwentów szkół średnich, którym zależy na uzyskaniu wyższego wykształcenia. W tym przypadku, studia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Absolwenci zdobędą tytuł magistra, który otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku etyka – mediacje i negocjacje

Praca po studiach

Studia na kierunku Etyka – mediacje i negocjacje dadzą Ci możliwość zdobycia wszechstronnego wykształcenia w zakresie nauk humanistycznych. A gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent tych studiów? Po ukończeniu edukacji będziesz mógł podjąć pracę jako nauczyciel etyki lub filozofii.

Co więcej, pracę znajdziesz również jako mediator w sprawach cywilnych, karnych i rodzinnych. Jak widzisz możliwości jest sporo, więc jeżeli jesteś osobą, która doskonale odnajduje się w relacjach międzyludzkich to powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki kariery zawodowej.

 
Absolwent kierunku etyka – mediacje i negocjacje znajdzie zatrudnienie jako:
 • mediator w sprawach cywilnych, karnych i rodzinnych,
 • pracownik firmy marketingowej,
 • nauczyciel etyki lub filozofii w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,
 • pracownik firmy zajmującej się public relations,
 • pracownik firmy w szeroko pojętych mass media.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Etyka - mediacje i negocjacje studia niestacjonarne

Etyka - mediacje i negocjacje studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Etyka - mediacje i negocjacje studia I stopnia

Etyka - mediacje i negocjacje studia II stopnia

Zobacz inne kierunki humanistyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Etyka - mediacje i negocjacje

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (1)

Arek odpowiedz

Osobom zainteresowanym uzupełnieniem wiedzy z zakresu mediacji mogę polecić podyplomówkę na WSKZ-cie- ja jestem w trakcie realizacji pierwszego semestru i jestem zadowolony. Całość nauki online, a materiały są dobrej jakości.