Etyka – mediacje i negocjacje

Etyka – mediacje i negocjacje

Etyka – mediacje i negocjacje studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Szukasz ciekawego, interdyscyplinarnego kierunku, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności w dziedzinie studiów humanistycznych? Jesteś osoba wygadaną, pełną energii i zawsze masz milion pomysłów na minutę? Jeżeli posiadasz zatem te kompetencje interpersonalne to na pewno odnajdziesz się na kierunku Etyka – mediacje i negocjacje!

 

Program studiów i przedmioty

Etyka – mediacje i negocjacje to unikatowy kierunek łączący możliwość nauczania etyki lub filozofii z kompetencjami w zakresie mediacji i negocjacji w różnych środowiskach. Czego nauczysz się w ramach tych studiów? Przede wszystkim skupisz się na wiedzy z zakresu głównych koncepcji etycznych, norm i wartości moralnych w kodeksach etycznych. Z drugiej strony czekają na Ciebie zajęcia praktyczne z analizy i wyjaśniania zaistniałych konfliktów oraz sposobów ich skutecznego rozwiązywania. Co więcej, nauczysz się stosować techniki mediacyjne w sprawach cywilnych, karnych i rodzinnych. Jako absolwent będziesz umieć także sporządzać umowy i spisywać ugody mediacyjne. Te studia dają tez ciekawą możliwość udziału w wielu ogólnopolskich inicjatywach, takich jak: Międzynarodowe Forum Etyczne, Konferencje Jaspersowskie czy Ogólnopolskie Filozoficzne Forum Młodych.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Etyka – mediacje i negocjacje dadzą Ci możliwość zdobycia wszechstronnego wykształcenia w zakresie nauk humanistycznych. A gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent tych studiów? Po ukończeniu edukacji będziesz mógł podjąć pracę jako nauczyciel etyki lub filozofii. Co więcej, pracę znajdziesz również jako mediator w sprawach cywilnych, karnych i rodzinnych. Jak widzisz możliwości jest sporo, więc jeżeli jesteś osobą, która doskonale odnajduje się w relacjach międzyludzkich to powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki kariery zawodowej.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na etykę – mediacje i negocjacje, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, matematyka, język obcy nowożytny.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ETYKA – MEDIACJE I NEGOCJACJE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE ETYKA – MEDIACJE I NEGOCJACJE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ETYKA – MEDIACJE I NEGOCJACJE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Humanistyczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując etykę – mediacje i negocjacje

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • podstawowej wiedzy o powiązaniach etyki z filozofią oraz jej znaczenia w kształtowaniu kultury,
  • różnych sposobów argumentacji z zakresu etyki, podstawowych metod rozumowania i wnioskowania,
  • świadomości rozwoju języka etycznego i historycznej zmienności jego znaczeń,
  • wiedzy o konfliktach społecznych i możliwych sposobach ich rozwiązywania,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

  Jak wyglądają studia na kierunku etyka – mediacje i negocjacje?

  Nowatorski kierunek, jakim jest etyka – mediacje i negocjacje można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które w pełni chcą poświęcić się rozwojowi naukowemu. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu nauki z innymi aktywnościami, na przykład z pracą zawodową, to zdecyduj się na studia zaoczne. W tym przypadku zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru.

  Tematyka zajęć na kierunku etyka – mediacje i negocjacje będzie oscylować wokół kwestii powiązanych z naukami społecznymi, psychologicznymi, etycznymi oraz filozoficznymi. W siatce zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów, takich jak: podstawy prawa cywilnego, socjologia moralności, prawo gospodarcze, czy dylematy etyki politycznej. Wszyscy studenci będą mieli okazję poznać regulacje prawne dotyczące prowadzenia negocjacji oraz zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu psychologii oraz różnorodnych koncepcji filozoficznych i etycznych. Ponadto, wykształcisz cenne umiejętności praktyczne.

  Nauczysz się sporządzania umów i ugód mediacyjnych, profesjonalnych wystąpień publicznych czy odpowiedniej oceny i diagnozy konkretnych wzorców zachowań. Jako student, rozwiniesz także swoje kompetencje miękkie takie jak komunikatywność, asertywność czy zdolność pracy w grupie, które są niezwykle cenne w pracy mediatora.

  Ile trwają studia?

  Kierunek etyka – mediacje i negocjacje można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Pierwsza opcja będzie idealna dla absolwentów szkół średnich, którym zależy na uzyskaniu wyższego wykształcenia. W tym przypadku, studia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Absolwenci zdobędą tytuł magistra, który otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku etyka – mediacje i negocjacje

  Absolwent kierunku etyka – mediacje i negocjacje znajdzie zatrudnienie jako:
  • mediator w sprawach cywilnych, karnych i rodzinnych,
  • pracownik firmy marketingowej,
  • nauczyciel etyki lub filozofii w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,
  • pracownik firmy zajmującej się public relations,
  • pracownik firmy w szeroko pojętych mass media.

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ETYKA – MEDIACJE I NEGOCJACJE

  Komentarze (0)