Automatyka i robotyka - Wrocław
Dodaj do ulubionych

23.01.2023

Automatyka i robotyka studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku automatyka i robotyka w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

We Wrocławiu automatykę i robotykę możesz studiować w ramach kierunkui na 1 uczelni publicznych: Politechnice Wrocławskiej (PWR) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
Osoby, które aplikują na kierunek automatyka i robotyka zdobędą kompleksową wiedzę techniczną, fizyczną, matematyczną oraz informatyczną. Co więcej nauczą się projektowania, realizacji i eksploatacji inteligentnych systemów oraz procesów technologicznych. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób analizować układy automatyki oraz układy sterowania mikroprocesorowego urządzeń przemysłowych.
Automatyka i robotyka należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrane była przez ponad 8 tys. kandydatów.
 
Specjalności
Współczesne studia z automatyki i robotyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu: przemysł 4.0, przemysłowy internet rzeczy, robotyka ... specjalności na automatyce i robotyce we Wrocławiu >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku automatyka i robotyka w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane jest złożenie dokumentów. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku automatyka i robotyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 8340 zł. Wykaz opłat za studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu >
 
Praca po studiach
Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w gałęziach gospodarki, wykorzystujących proces automatyzacji. Absolwenci znajdą zatrudnienie w biurach projektowych, branży IT oraz w ośrodkach naukowo-badawczych. Dobrym rozwiązaniem może być również założenie własnej działalności gospodarczej o profilu związanym ze swoim wykształceniem.

czytaj dalej wszystko o Automatyka i robotyka - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek automatyka i robotyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Automatyka i robotyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Politechnika Wrocławska

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Automatyka i robotyka we Wrocławiu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku automatyka i robotyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka

 

Studia inżynierskie we Wrocławiu na kierunku automatyka i robotyka kształcą najlepszych specjalistów, ale też szansę na naukę na tym kierunku mają jedynie najlepsi. Zatem, aby stać się jednym z tych studentów, musisz jak najlepiej przygotować się do egzaminu dojrzałości. W swoich planach maturalnych obligatoryjnie uwzględnij przedmioty takie jak: matematyka, fizyka, język polski oraz dowolnie wybrany język obcy nowożytni. Pamiętaj, że szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych mają jedynie te osoby, które większość z tych przedmiotów zdawały na poziomie rozszerzonym. Przed tobą bardzo intensywny czas – wykorzystaj go dobrze.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Automatyka i robotyka w mieście Wrocławiu

Jak wyglądają studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu?

1. Dla kogo ten kierunek

Rozwój cywilizacyjny sprawia, że człowiek wciąż szuka nowych możliwości, które dają coraz to lepsze możliwości komfortowego życia. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie myślał o tym, że drukarka 3d będzie mogła stworzyć model zastawki serca dla noworodka. Nikt nie marzył, że na salach operacyjnych pojawią się roboty, wspierające bardzo precyzyjną pracę chirurgów. Gospodynie domowe nawet nie przypuszczały, że ubicie bezy na ciasto zajmie im pięć minut. Przykłady można mnożyć bez końca – te bardziej i mniej przyziemne. Jedno jest pewne – to wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie towarzyszył temu nieustający rozwój techniki oraz mechanizmów, które jej towarzyszą.
Jeżeli odnajdujesz w sobie duszę finezyjnego konstruktora, który dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom chce tworzyć inteligentne technologie, ułatwiające życie, to studia na kierunku automatyka i robotyka są dla ciebie stworzone. Pamiętaj, że studia na tym kierunku mają wysoce ścisły charakter, a ty musisz szczególnym zainteresowaniem darzyć takie dyscypliny jak matematyka oraz fizyka.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku automatyka i robotyka możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program kształcenia i gdzie studiować

Studia inżynierskie na kierunku automatyka i robotyka zaliczają się do bardzo prestiżowego grona. W praktyce oznacza to, że kształcenia nie możesz rozpocząć na każdej uczelni we Wrocławiu. To taki kierunek, który zadedykowany jest tylko dla najlepszych absolwentów szkół średnich. Zatem studia we Wrocławiu na kierunku automatyka i robotyka możesz rozpocząć na Politechnice Wrocławskiej oraz na Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej. Możliwość rozpoczęcia nauki tylko na tych dwóch uczelniach w mieście pokazuje elitarność tego kierunku, którego absolwenci będą prawdziwymi specjalistami na rynku pracy.
Program kształcenia na kierunku automatyka i robotyka ma bardzo interdyscyplinarny, ale i praktyczny charakter. Jak sama nazwa kierunku wskazuje, studenci będą poznawać zagadnienia związane z dwiema dziedzinami – automatyką, która łączy się ze sterowaniem procesami oraz robotyką. To z kolei bardzo rozległa dyscyplina, obejmująca mechanikę, sensorykę, cybernetykę i wiele innych skomplikowanych kwestii, z którymi zetkną się wszyscy studenci.


4. Praca po studiach

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak automatyka i robotyka dają bardzo wiele rozwijających możliwości zawodowych. Właściwie każda osoba, która decyduje się na kształcenie wyższe, myśli o tym, czy w przyszłości będzie mieć szansę na pracę, która odpowiada jej kwalifikacjom. Absolwenci Politechniki Wrocławskiej w ogóle nie powinni mieć tego problemu, ponieważ to oni otrzymują najbardziej atrakcyjne posady.
Jako absolwent automatyki i robotyki możesz znaleźć pracę właściwie w każdej gałęzi przemysłu, ponieważ dziś stabilny i stały rozwój danego sektora zależny jest przede wszystkim od nieustannego wdrażania nowych technologii. Oprócz tego na kreatywnych inżynierów czekają różnego rodzaju biura projektowe i konstrukcyjne, jednostki badawcze oraz instytucje zajmujące się wdrażaniem oraz testowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych.

Uczelnie we Wrocławiu, które mają w swojej ofercie studia na kierunku automatyka i robotyka starają się, by naukę mogły rozpocząć wszystkie osoby, które mają ambicje. Czasami z różnych przyczyn nie można uczęszczać na zajęcia organizowane w trybie stacjonarnym. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie kształcenia zaocznego. Każda osoba, która chciałby rozwijać się dalej, może podjąć takie studia. Mają one postać zjazdów naukowych, które organizowane są w weekendy. Należy tylko pamiętać, że większość materiału teoretycznego studenci muszą opanowywać we własnym zakresie oraz muszą oni uiszczać opłaty za czesne.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku automatyka i robotyka musi obejmować wiele interdyscyplinarnych zagadnień, tak by studenci otrzymali jak najbardziej wszechstronne wykształcenie. Oczywiście, jak zapewne się domyślasz – podstawy automatyki i robotyki opierają się na dwóch ścisłych dyscyplinach – matematyce oraz fizyce. Tylko ich perfekcyjne opanowanie sprawi, że studenci będą mogli poszerzać swoją wiedzę i umiejętności o mechanizmy sterowania i projektowaniem robotów. Zagadnienia, z jakimi będą zapoznawać się wszystkie osoby na tym kierunku, to przykładowo:

 • algorytmy decyzyjne i obliczeniowe;
 • informatyka przemysłowa;
 • kinematyka robotów;
 • analiza sygnałów sterowania itd.

 

Wszystkie przedmioty, które znajdują się w siatce programowej kształcenia na kierunku automatyka i robotyka mają wysoce specjalistyczny i wąski charakter. Jednak blok zajęć podstawowych to jeszcze nie wszystko. Studenci będą musieli dodatkowo wybrać jedną ze specjalizacji:

 • roboty mobilne;
 • technologie informacyjne w automatyce;
 • komputerowe systemy zarządzania procesami produkcyjnymi itd.

 

Zatem przed studentami automatyki i robotyki stoi naprawdę bardzo dużo wyzwań intelektualnych. Oprócz rozbudowanej wiedzy muszą oni rozwijać przede wszystkim swoje umiejętności związane z projektowaniem oraz konstruowaniem mechanizmów, które będą wykorzystywane w różnorodnych sektorach przemysłowych – od spożywczego po medyczny. Dodatkowo inżynierowie tej dyscypliny muszą dysponować wieloma kompetencjami miękkimi, ponieważ powodzenie realizacji konkretnego projektu zależy od bardzo dobrej współpracy wielu osób.

Ile trwają studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu?

Studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu można podzielić na dwa komplementarne cykle kształcenia. W Polsce to najbardziej popularny podział, który obejmuje większość kierunków. Jednak nauka na politechnice nieznacznie różni się pod względem podziału od uniwersytetów. Na politechnice studia pierwszego stopnia trwają siedem lub osiem semestrów i kończą się przystąpieniem do obrony pracy inżynierskiej. 

Jednak ukończenie studiów pierwszego stopnia nie daje jeszcze pełni możliwości. Aby móc rozwijać swoją karierę zawodową z maksymalnymi sukcesami, potrzebne jest kształcenie na drugim stopniu. W przypadku studiów na kierunku automatyka i robotyka trwa ono trzy lub cztery semestry. Studenci w trakcie tego czasu znacznie poszerzają swoją wiedzę i piszą pracę dyplomową. Na koniec nauki otrzymują oni tytuły magistrów, które otwierają wszystkie drzwi do pełnego rozwoju zawodowego.

Automatyka i robotyka w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier / magister

Jaka praca po studiach na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu?

Polskie ośrodki akademickie starają się przygotowywać takie oferty kształcenia wyższego, które w przyszłości będą mogły zostać przekute w stabilne zatrudnienie. Dziś sama wiedza to zbyt mało, aby liczyć na dobrą pracę. Podczas rozmów kwalifikacyjnych oceniane są przede wszystkim umiejętności oraz doświadczenie kandydatów. Na szczęście studia na kierunku automatyka i robotyka kształcą właśnie pod tym kątem. Wiedza oczywiście stanowi bardzo ważny aspekt w tok studiów, jednak studenci uczestniczą w szeregu ćwiczeń, projektów oraz staży, które mają dbać o ich umiejętności – tak bardzo doceniane przez pracodawców.

Studia na kierunku automatyka i robotyka oferują bardzo atrakcyjną pracę w przyszłości, zatem ukończenie kształcenia to niewątpliwie inwestycja na lata. Inżynierowie mogą znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach przemysłowych, w których wdraża się wciąż nowe mechanizmy związane ze sterowanie. Zatem będą to przykładowo gałęzie takie jak przemysł:

 • motoryzacyjny;
 • lotniczy;
 • medyczny;
 • metalurgiczny;
 • chemiczny itd.

 

Właściwie to absolwenci automatyki i robotyki mogą sami wybrać ten sektor, w którym chcieliby pracować. To jedna z nielicznych grup zawodowych, która może dowolnie wybierać spośród wielu atrakcyjnych ofert zatrudnienia, pojawiających się na rynku. Absolwenci wrocławskich uczelni mogą rozwijać się na stanowiskach związanych z projektowaniem, testowaniem, konstruowaniem, czy programowaniem różnego rodzaju mechanizmów sterowania. Warto podkreślić, że podczas wszystkich lat kształcenia, studenci rozwijają swoje kompetencje językowe, które pozwalają na rozpoczęcie pracy nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej, co też może znacznie przełożyć się na atrakcyjność zarobków.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Automatyka i robotyka?

Studia na kierunku Automatyka i robotyka otwierają wiele ścieżek kariery. Najczęściej wybieranymi zawodami są: automatyk, konstruktor robotyki oraz kierownik utrzymania ruchu. Jakie obowiązki do nich należą i ile zarabiają miesięcznie?

 

Automatyk

Automatyk może podjąć pracę m.in. w sektorze produkcji. Zajmuje się on obsługą i funkcjonowaniem maszyn i urządzeń produkcyjnych od strony technicznej. Automatyk kontroluje przebieg montażu, remontów lub modernizacji wymagających tego maszyn. Zajmuje się także prowadzaniem dokumentacji i nadzorowaniem projektów, dotyczących automatyzacji i robotyki, a także przeznaczanych na te cele funduszy. Mediana zarobków automatyka wynosi 6280 zł brutto miesięcznie.

 

Konstruktor

Do codziennych zadań konstruktora zalicza sie prowadzenie i kontrola nad realizowanymi pracami konstrukcyjnymi, sprawdza, czy prace idą zgodnie z planem. Zajmuje się również opracowywaniem wykazów kompletacyjnych, a także przeprowadza badania atestowe, które są niezbędne do dopuszczenia budynku do użytku. Konstruktor odpowiada również prowadzenie dokumentacji, w której muszą znajdować się wszystkie niezbędne testy oraz pozwolenia. Mediana zarobków konstruktora wynosi 5990 zł brutto miesięcznie.

 

Kierownik utrzymania ruchu

Kierownik utrzymania ruchu odpowiada głównie za zapewnienie ciągłości utrzymania ruchu produkcji oraz systemów automatyki wykorzystywanych np. w maszynach. Odpowiada także za przygotowywanie planów remontowych, które wykonuje na podstawie analiz stanu technicznego, a następnie dopatruje wykonywanych prac. Odpowiada również za ścisłą współpracę z działem produkcji, prowadzenie dokumentacji i utrzymywanie kontaktu z kontrahentami. Mediana zarobków kierownika utrzymania ruchu wynosi około 8080 zł brutto.

Źródła: wynagrodzenia.pl/ pracuj.pl (marzec 2022)

 

*Musisz pamiętać, że wynagrodzenia mogą się różnić pomiędzy sobą, na co wpływa kilka czynników. Zróżnicowanie w stawkach uzależnione jest od wykształcenia, ukończonych dodatkowych kursów i szkoleń, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków obcych, wielkości firmy czy miejsca pracy – wynagrodzenia bardzo często różnią się w zależności od województwa, a nawet miasta.

Gdzie studiować na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Wrocławskiej oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku automatyka i robotyka, w roku akademickim 2022/2023, Politechnika Wrocławska oferuje 165 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni niepublicznej. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 8340 zł.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie we Wrocławiu:

 

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

 

Limity miejsc

Aby dostać się na studia, należy pomyślnie przejść postępowanie kwalifikacyjne, w ramach którego tworzona jest lista rankingowa. O przyjęciu kandydatów na wybrane kierunki studiów decyduje liczba punktów przez nich zdobyta.

Limity miejsc na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu:

 • Politechnika Wrocławska: 165

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Niestacjonarne studia w uczelniach publicznych oraz studia w prywatnych szkołach wyższych są zazwyczaj płatne. Osoby, którym zależy na podjęciu bezpłatnej nauki, mogą rozpocząć studia w trybie stacjonarnym w uczelni publicznej.

 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej – 8340 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji na wybrane kierunki kandydaci mogą poznać dzięki informacjom publikowanym przez uczelnie w systemie IRK lub ERK. Informacje dotyczące listy osób zakwalifikowanych oraz liczby punktów uzyskanych przez kandydatów publikowane są w prywatnych profilach w określonym przez uczelnię terminie.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Politechnika Wrocławska – 11.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Termin doręczenia kompletu dokumentów może różnić się w poszczególnych uczelniach – jest on ustalany indywidualnie przez każdą placówkę. Uczelnie zazwyczaj przyjmują dokumenty rekrutacyjne, które zostały dostarczone przez kandydata osobiście do siedziby szkoły wyższej lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej czy elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne zazwyczaj można składać zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci mają na to najczęściej zaledwie kilka dni – należy dopełnić formalności w określonym przez uczelnię terminie, w przeciwnym wypadku kandydat może zostać skreślony z listy osób, które zostały przyjęte na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Politechnika Wrocławska – od 12.07.2022 do 16.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek automatyka i robotyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Wrocławska (Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek automatyka i robotyka we Wrocławiu?

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek automatyka i robotyka we Wrocławiu?

Jeżeli studia na kierunku automatyka i robotyka wydają ci się fascynujące, to musisz najpierw bardzo dobrze zastanowić się, czy są w istocie stworzone dla ciebie. Kierunki politechniczne nie należą do tej grupy, na której odnajdzie się większość absolwentów szkół średnich. Jest wręcz przeciwnie – to studia jedynie dla najlepszych. Zatem odpowiedz sobie na kilka pytań, które być może pomogą ci podjąć decyzję na przyszłość:

 • Czy nauka matematyki i fizyki to dla ciebie jedynie intelektualne wyzwanie?
 • Czy od zawsze interesowały cię nowinki technologiczne?
 • Czy masz w głowie mnóstwo pomysłów, które potrafisz przekuć w konkretne projekty?

Oczywiście na podstawie tych pytań wciąż ciężko stwierdzić, czy odnajdziesz się na studiach na kierunku automatyka i robotyka. Jednak jeżeli odpowiedziałeś na nie twierdząco, to jest szansa, że nie nauka na tym kierunku przyniesie ci dużo inspiracji.

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Nie zapominaj, że na początku musisz wziąć udział w bezwzględnym procesie rekrutacji. Liczba miejsc jest ograniczona, co oznacza, że na jedno miejsce przypada kilku kandydatów. Twoja aplikacja będzie atrakcyjna jedynie wtedy, gdy zdobędziesz jak najlepsze wyniki podczas egzaminu dojrzałości z przedmiotów takich jak:

 • matematyka;
 • fizyka;
 • język obcy nowożytni.

 

Być może jesteś jedną z tych osób, które lubią poszerzać swoją wiedzę w taki sposób, który wykracza poza ramy szkoły średniej. Jeżeli tak, to warto, abyś pomyślał o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To propozycja tylko dla najbardziej ambitnych, jednak nagroda jest wyjątkowo cenna! Jeżeli będziesz jej laureatem lub finalistą, to miejsce na listach osób przyjętych masz niemalże zapewnione. W przypadku studiów na kierunku automatyka i robotyka weź pod uwagę:

 • Olimpiadę Matematyczną, Fizyczną lub Chemiczną;
 • Olimpiadę Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

 

Pamiętaj także o terminowym uiszczeniu wszystkich opłat rekrutacyjnych. Obowiązują one na większości uczelni i to od daty przelewu zależy, czy weźmiesz udział w procedurze. Gdy już dostaniesz się na wymarzony kierunek, to będziesz musiał dostarczyć do dziekanatu zestaw wstępnych dokumentów – skany dowodu osobistego, zdjęcia do legitymacji oraz oczywiście świadectwo maturalne.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

AUTOMATYKA I ROBOTYKA - ważne informacje

automatyka i robotyka studia

studia inżynierskie i techniczne we Wrocławiu

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu?

Studia na kierunku automatyka i robotyka wiążą się z bardzo intensywnym czasem nauki. Jednak jej zadośćuczynieniem są perspektywy bardzo atrakcyjnej pracy w przyszłości.

Artur, student Politechniki Wrocławskiej, mówi:

To bardzo otwarta branża, w której ciągle coś się dzieje. Swoją wiedzę można poszerzać także poza murami uczelni – targi, staże, praktyki, kursy. Wiem, że to bardzo konkretny fach, więc nie boję się o swoją przyszłość. Automatyka i robotyka nie może być jednak przypadkowym wyborem. Tutaj przyda się bardzo dużo determinacji.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Automatyka i robotyka Wrocław studia i stopnia

Automatyka i robotyka Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Automatyka i robotyka Wrocław studia stacjonarne

Automatyka i robotyka Wrocław studia niestacjonarne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

architektura
mechatronika
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wydział Nauk Społecznych, Wydział Humanistyczny, Wydział Teologiczny oraz Wydział Prawa i Administracji UŚ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/397da-US-Katowice.jpg Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski
 • Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJuZqGraPpD0cRMBocD0T8VY8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8caa-awl-wroclaw.jpg Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu