Fizjoterapia - Poznań

Fizjoterapia - Poznań

Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Fizjoterapia +

Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej AWF w Poznaniu  stopień: () ,
forma:

Wydział Nauk o Zdrowiu AWF w Poznaniu  stopień: (Jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne

15.03.2024

Fizjoterapia studia Poznań 2024 | woj. wielkopolskie

Fizjoterapia w Poznaniu to 5-letnie studia (jednolite magisterskie). Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej. Ceny na fizjoterapii w Poznaniu w 2024 r. zaczynają się od 6600 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 wyniósł: na UMP 57 punktów, na AWF 230 pkt.

Fizjoterapia - Poznań
Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu rozpocznie się 13 maja 2024 r. i potrwa do 9 września 2024 r. | Fizjoterapia Poznań - terminy rekrutacji >

Gdzie studiować fizjoterapię w Poznaniu

W Poznaniu fizjoterapię możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychUniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu UMP), Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu AWF) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu, Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu.

W rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku fizjoterapia, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oferuje 125 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne studia oferuje również Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. 

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni niepublicznej. Ceny wahają się od 6600 zł do 7200 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek fizjoterapia - uczelnie w Poznaniu

Sprawdź

 

Jakie wymagania na kierunek fizjoterapia w Poznaniu

W procesie rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku fizjoterapia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. fizjoterapia poznań - przedmioty maturalne.

 

Fizjoterapia Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – przedmioty maturalne

Na kierunek fizjoterapia w rekrutacji 2024/2025 na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu obowiązują wyniki z egzaminów z biologii. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na fizjoterapię w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Poznaniu przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu

Fizjoterapia to kierunek, na którym studenci zdobywają zaawansowaną wiedzę na temat funkcjonowania ciała. Program studiów obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, podczas których przyszli absolwenci zdobywają umiejętności niezbędne do leczenia zaburzeń układu ruchu. W programie kształcenia przewidziane są zajęcia skupiające się m.in. na genetyce, biologii medycznej, komunikacji klinicznej, kinezyterapii czy ekonomii i systemie ochrony zdrowia oraz zarządzaniu i marketingu.

Studenci fizjoterapii zdobywają doświadczenie w pracy m.in. z osobami starszymi, kobietami w ciąży oraz dziećmi. Fizjoterapeuci mają wiele możliwości zawodowych. Mogą pracować w miejscach zajmujących się opieką zdrowotną takich jak: szpitale, poradnie i gabinety rehabilitacyjne, domy opieki słonecznej, uzdrowiska czy hospicja.

Fizjoterapeuci swoją pracę mogą wykonywać również w prywatnych gabinetach, ich praca może mieć również charakter mobilny za pośrednictwem przeprowadzania wizyt w domach pacjentów. Absolwenci fizjoterapii często znajdują zatrudnienie w klubach sportowych, na siłowniach oraz w klinikach odnowy biologicznej. Umiejętności zdobyte w trakcie studiów pozwalają także na prowadzenie własnej działalności.

 

Poziom i tryb studiów

 

Uczelnie w Poznaniu - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej AWF w Poznaniu) więcej
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu AWF w Poznaniu) stacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne jednolite więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Studiując "fizjoterapię" można poznać ludzką anatomię: układ kostny, mięśniowy czy nerwowy. Na zajęciach mają miejsce także zajęcia praktyczne, które przygotowują studenta do pracy z pacjentem. Można dowiedzieć się tam w jaki sposób wykonywać masaże lecznicze, sportowe lub rehabilitacyjne, by przyniosły oczekiwane rezultaty.

W programie studiów znajduje się także psychologia, by przyszły absolwent wiedział jak rozmawiać we swoim podopiecznym. Studia przygotowują do profesjonalnej pracy z ciałem oraz umysłem. Niektóre uczelnie wysyłają swoich studentów na letnie kursy lub obozy fizjoterapeutyczne.

Przedmioty, jakie napotka na swojej drodze większość studentów Fizjoterapii, to między innymi:

 

Nabywane umiejętności

Studia na kierunku fizjoterapia przygotowują studentów do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. W trakcie nauki studenci zdobywają wiedzę z zakresu m.in. anatomii, fizjologii, biomechaniki, kinezyterapii, masażu, terapii manualnej, fizykoterapii, neurologii, ortopedii, pediatrii oraz psychologii. Studenci uczą się również przeprowadzania badań diagnostycznych, sporządzania planów terapeutycznych i prowadzenia terapii fizycznych. Kompetencje fizjoterapeutów cenione są również w środowisku np. sportowym.

Po ukończeniu studiów, absolwenci mogą pracować jako fizjoterapeuci w różnych instytucjach, takich jak np. szpitale, przychodnie, ośrodki rehabilitacyjne, sanatoria, kliniki sportowe czy gabinety prywatne. Mogą również pracować jako specjaliści w dziale rehabilitacji w firmach lub instytucjach rządowych. Wymagana jest wówczas znajomość specjalistycznych technik rehabilitacyjnych i kwalifikacji menedżerskich, aby skutecznie zarządzać pracą całego zespołu. Inną opcją dla absolwentów jest otwarcie własnego gabinetu fizjoterapeutycznego lub pracy jako freelancer.

Polecane:

 

Ile trwają studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu

Studia na kierunku Fizjoterpia w Poznaniu trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Sprawdź

 

Po jakim profilu na kierunek fizjoterapia w Poznaniu

Solidna wiedza z biologii to baza, na której budować można sukces na studiach z fizjoterapii w Poznaniu. Dobra znajomość tej dziedziny podstawa dobrze zdanej matury, która przy wysokim poziomie konkurencji na te studia jest kluczowa, by rozpocząć swoją akademicką przygodę.

Najlepiej jest więc iść na ten kierunek po liceum ogólnokształcącym o profilu matematyczno-fizycznym, bądź biologiczno-chemicznym. Bez problemu na studiach z fizjoterapii w Poznaniu powinni odnaleźć się także absolwenci klas medycznych.

Sprawdź

 

Czy studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu są trudne

Fizjoterapia to dziedzina tak zaawansowana jak budowa człowieka, bo to anatomia jest najważniejszym przedmiotem dla studentów tego kierunku. Poza godzinami spędzonymi nad książkami z anatomii, studenci będą musieli zapoznawać się także z podstawami innych przedmiotów medycznych i z nauk o zdrowiu, jak fizjologia, biochemia, kinezjologia czy biologia medyczna.

Podstawą tych studiów jest także poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności społecznych. Dobry kontakt z pacjentem jest niezbędny w przyszłej pracy fizjoterapeuty. Dlatego w programie studiów można znaleźć zajęcia z psychologii, które też potrafią stanowić wyzwanie.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na fizjoterapii w Poznaniu

Fizjoterapia to kierunek medyczny, dlatego kandydaci na te studia muszą spodziewać się wielu ciężarów. Kłopoty mogą sprawiać takie przedmioty jak biochemia, biologia medyczna oraz fizjologia. Wszystko zależy jednak od osobistych predyspozycji studenta. Niektórym problem mogą sprawiać przedmioty, które skupiają się na społecznym charakterze tego kierunku.

Wśród najtrudniejszych przedmiotów jest jednak jeden, który zawsze jest postrachem studentów fizjoterapii. To anatomia, bez której nie można sobie wyobrazić przyszłej pracy jako fizjoterapeuta. Zaawansowana wiedza na temat mięśni, kości i stawów to podstawa tego zawodu.

 

Czy studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu to studia z przyszłością

Niwelowanie wad postawy, leczenie kontuzji, pomaganie osobom z niepełnosprawnościami, to tylko część misji, którą pełnią fizjoterapeuci. Pomocy fizjoterapeuty może potrzebować niemal każdy, a to sprawia, że zawód ten zawsze będzie miał wzięcie. Aby być dobrym fizjoterapeutą warto mieć jednak do tego powołanie, dlatego że podstawą pracy jest kontakt z pacjentem.

Absolwenci fizjoterapii w Poznaniu mogą pracować w placówkach rehabilitacyjnych, ośrodkach medycyny sportowej, poradniach fizjoterapeutycznych, uzdrowiskach. Fizjoterapeuci często decydują się także na ropoczęcie własnej działalności.

Sprawdź

 

Jak trudno się dostać na studia na fizjoterapię w Poznaniu

Fizjoterapia to kierunek, który stale przyciąga dużą liczbę kandydatów. Ze względu na to, że studia mają charakter medyczny to poziom osób wybierających fizjoterapię jest wysoki. Dlatego też nie każdy może dostać się na te studia. Podstawą, która może to zapewnić jest dobra wiedza biologiczna, potwierdzona bardzo dobrze zdaną maturą na poziomie rozszerzonym. W przypadku niektórych uczelni, decydować mogą także wyniki z innych przedmiotów.

Pewne miejsce na studiach mają za to laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych stopnia centralnego z biologii, fizyki lub matematyki.

Sprawdź

 

Czy na studiach na kierunku fizjoterapia w Poznaniu jest matematyka

Fizjoterapia w Poznaniu to kierunek studiów, który złożony jest z przedmiotów, które skupiają się wokół przedmiotów medycznych i z nauk o zdrowiu takich jak: anatomia, fizjologia czy biochemia. Siatkę przedmiotów uzupełniają przedmioty, na których kształtowane są umiejętności praktyczne. Mimo swojego ścisłego charakteru, studia te nie mają zajęć z matematyki. Ponadto matematyka nie jest także częścią składową żadnego z wykładanych przedmiotów. 

 

Czy warto iść na Fizjoterapię?

Fizjoterapia należy do obszaru studiów medycznych, co od razu powinno stanowić istotną podpowiedź: są to studia wymagające, w trakcie których zdobywa się obszerną wiedzę oraz liczne umiejętności. Ponadto, są to studia przygotowujące do pracy z drugim człowiekiem, a zatem niezwykle ważne są określone cechy charakteru, takie jak cierpliwość i wyrozumiałość. Czy Fizjoterapia to kierunek perspektywiczny? Tak. Odpowiedź tę potwierdzają badania ukazujące, że na skutek wypadków i schorzeń coraz więcej osób ma problemy z poruszaniem się i samodzielnym funkcjonowaniem.

Sprawdź czy warto iść na studia

Jaka praca po fizjoterapii

Studenci kierunku fizjoterapia w Poznaniu nauczą się kształtować, podtrzymywać i przywracać funkcje ruchowe osobom chorym i niepełnosprawnym. Ponadto poznają techniki fizjoterapii oraz masażu, które wykorzystają w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Co więcej, rozwiną kompetencje psychologiczne oraz komunikacyjne, które są niezwykle ważne w pracy z pacjentami.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w szpitalach, specjalistycznych przychodniach, gabinetach masażu, poradniach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, ośrodkach spa i wellness, sanatoriach oraz domach opieki społecznej.

Czytaj dalej praca po fizjoterapii

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po fizjoterapii w Poznaniu

Specjaliści z dziedziny fizjoterapii nie powinni mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Swoją wiedzę i umiejętności mogą wykorzystać w pracy terapeuty w placówkach medycznych i rehabilitacyjnych, w ośrodkach sportowych, na siłowniach oraz w ośrodkach opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Popularnym rozwiązaniem jest otworzenie także własnego gabinetu.

 

Praca fizjoterapeuty to szereg możliwości. Najlepsi mogą liczyć na pracę w profesjonalnych klubach sportowych czy zapewniać wsparcie na zawodach sportowych. Środowisko sporotwe jest naturalne dla fizjoterapeutów, dlatego też odnajdują się w klubach fitness czy siłowniach.

 

Ile zarabia się po Fizjoterapii?

Absolwenci studiów na kierunku Fizjoterapia to specjaliści. Specjaliści od bardzo istotnych zadań, do których należą kształtowanie, podtrzymywanie oraz przywracanie funkcji ruchowych osobom chorym i osobom z niepełnosprawnościami. Z racji tego, że fizjoterapeuci pracują z różnymi osobami, a zatem zajmują się różnymi schorzeniami i dolegliwościami, można ich spotkać w wielu miejscach; od gabinetów rehabilitacyjnych po kluby sportowe. A jak prezentują się ich zarobki?

Średnie zarobki absolwentów Fizjoterapii w 2023 roku:

 • fizjoterapeuta z własnym gabinetem – 4000 złotych
 • fizjoterapeuta sportowy – 5000 złotych
 • fizjoterapeuta w szpitalu – 3500 złotych

Jak wygląda rekrutacja na fizjoterapię

Fizjoterapia należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2023/2024 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 13  tys. kandydatów (o 2553 więcej niż rok wcześniej).

sprawdź rekrutacja na studia w Poznaniu

 

Ile osób na miejsce na fizjoterapię w Poznaniu

Fizjoterapia w Poznaniu należy do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Poznaniu. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwerystet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu aplikowało 624 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się prawie 5 kandydatów.

 

Jakie przedmioty liczą się na fizjoterapię w Poznaniu

Planowanie studiów, to proces, który rozpoczyna się najpóźniej przy wyborze przedmiotów maturalnych. Aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia, przy deklaracji maturalnej warto przemyśleć wybór przedmiotów rozszerzonych.

W przypadku studiów na kierunku fizjoterapia w Poznaniu wymagane przedmioty różnią się w zależności od uczelni. Wśród przedmiotów liczących się podczas rekrutacji można wymienić biologię, matematykę, język polski, język obcy, geografię, fizykę czy wiedzę o społeczeństwie.

 

Jakie progi na fizjoterapię w Poznaniu

 

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na fizjoterapię na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej: na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu 302 punktów, na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 57 pkt.

 czytaj dalej:

 

Ile procent z matury na fizjoterapię w Poznaniu

Po przeliczeniu wymaganego progu punktowego na wartość procentową, wynika, że aby dostać się na ten kierunek na Uniwersytet Medyczny w Poznaniu wystarczyło osiągnąć 57% z egzaminu z biologii na poziomie rozszerzonym.

W przypadku studiów na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego, uwzględniane były wyniki z kilku przedmiotów zdawanych na maturze. Aby mieć pewne miejsce na fizjoterapii trzeba było zdobyć 61% z podstawowego polskiego, matematyki i języka obcego oraz tyle samo procent z rozszerzonej biologii.

sprawdź kalkulator procentów

 

Limity miejsc

Kandydaci na określone kierunki studiów przyjmowani są na podstawie listy rankingowej – lista miejsc na poszczególnych uczelniach jest ograniczona, dlatego kandydaci obejmowani są postępowaniem kwalifikacyjnym.

Limity miejsc na kierunku fizjoterapia w Poznaniu:

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu: 112
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: 125

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji w poszczególnych uczelniach kandydaci otrzymują poprzez system IRK lub ERK – informacja o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu na wybrane studia pojawia się w określonym terminie w indywidualnym profilu kandydata. Dzięki temu może on dowiedzieć się, ile punktów zdobył w procesie rekrutacyjnym oraz które miejsce zajął na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – lipiec 2024
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu - lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Zakwalifikowani na studia kandydaci mogą złożyć dokumenty rekrutacyjne za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej (w zależności od decyzji szkoły wyższej). Zazwyczaj jednak kandydaci przekazują dokumenty bezpośrednio w siedzibie uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kandydaci, którzy pomyślnie przeszli przez proces rekrutacji, powinni złożyć kompletny zestaw dokumentów rekrutacyjnych w wyznaczonym przez daną uczelnię terminie. Należy pamiętać o tym, że spóźnienie lub niespełnienie wymagań rekrutacyjnych może skutkować dla kandydata skreśleniem go z listy osób zakwalifikowanych na dane studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – lipiec 2024
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu – lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie warto studiować Fizjoterapię?

Fizjoterapia jest kierunkiem, który coraz łatwiej odnaleźć w ofertach dydaktycznych. Jest to kierunek, które występują w katalogach edukacyjnych rozmaitych uczelni, nie tylko tych o medycznym profilu kształcenia.

Fizjoterapia studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego
 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego

dowiedz się więcej fizjoterapia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Fizjoterapia jest kierunkiem, który wybiera coraz większe grono kandydatów. Rosnąca popularność sprawia, że w Poznaniu kierunek ten oferuje również uczelnia niepubliczna.

 

Fizjoterapia studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Poznaniu:

 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej

dowiedz się więcej fizjoterapia w Poznaniu - uczelnie prywatne

Ile kosztują studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oferuje 125 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne studia oferuje również Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na fizjoterapii w Poznaniu? Ceny wahają się od 6600 zł do 7200 zł za pierwszy rok studiów. 

Sprawdź

 

Fizjoterapia studia Poznań - ceny 2024.

 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu – od 6600 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować fizjoterapię w Poznaniu

W Poznaniu fizjoterapię można podjąć na dwóch uczelniach publicznych: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz na dwóch niepublicznych szkołach wyższych: Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu oraz Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu.

Gdzie studiować fizjoterapię bezpłatnie w Poznaniu

Fizjoterapię w Poznaniu można studiować bezpłatnie w formie stacjonarnej na: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, gdzie obowiązuje konkurs świadectw. 

Gdzie studiować fizjoterapię niestacjonarnie w Poznaniu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku ekonomia w Poznaniu można podjąć na 2 prywatnych uczelniach Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu oraz Akademii Nauk Stosowanych im. Mieszka I w Poznaniu.

Ile kosztują studia niestacjonarne na fizjoterapii w Poznaniu

Finanse w przypadku studiów są niezwykle ważne, dlatego warto pamiętać, że studia niestacjonarne na uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku fizjoterapia w Poznaniu wahają się od 6600 zł do 7200 zł za pierwszy rok studiów.

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne, które oferowane są przez poznańskie uczelnie są płatne, niezależnie od tego czy jest to uczelnia publiczna czy prywatna. Wyjątkiem są jedynie studnia stacjonarne na uczelniach publicznych, które są bezpłatne. 

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Poznań studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Poznań studia stacjonarne

Fizjoterapia Poznań studia niestacjonarne

Fizjoterapia w Poznaniu

 • Fizjoterapia w Poznaniu - studia niestacjonarne

  Studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu możesz podjąć w trybie niestacjonarnym na jednej uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a także na dwóch niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu.

  Studia niestacjonarne na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu w ostatnich latach stają się coraz popularniejsze, co wiąże się z ich większą elastycznością i możliwością połączenia nauki np. z pracą. Kandydaci mogą wybierać między studiami zaocznymi oraz wieczorowymi. Czym się różnią?

  Studia zaoczne trwają zazwyczaj w wybranych terminach zjazdów, w weekendy już od samego rana aż do wieczora. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które cenią sobie elastyczność i chcą połączyć pracę zawodową razem ze studiami.

  Następną opcją są studia wieczorowe, na których zajęcia rozpoczynają się już przed południem, dlatego są wieczorowe tylko z nazwy. Przed aplikacją na studia wieczorowe warto odpowiednio wcześniej sprawdzić, czy odpowiada nam plan zajęć.

  Pamiętaj, że studia niestacjonarne są płatne – niezależnie od typu uczelni.

  Fizjoterapia studia niestacjonarne - uczelnie w Poznaniu

   

  WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

  Uczelnie w Poznaniu - studia niestacjonarne na kierunku fizjoterapia

  Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

  Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

  Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
  tryb: niestacjonarne

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu?

Coraz poważniej rozważasz podjęcie studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, ale wciąż nie jesteś do końca przekonany, czy są to studia dla ciebie? Z pewnością zapoznanie się z opiniami starszych kolegów, mających do czynienia z tym kierunkiem, pomoże ci w dokonaniu najlepszego z możliwych wyborów.

Agnieszka, absolwentka studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, mówi:

„Od zawsze pasjonował mnie świat leków i innych substancji ziołowych i chemicznych, mających wpływ na zdrowie człowieka. Ponadto moimi ulubionymi przedmiotami w szkole były biologia oraz chemia. W związku z tym wybór był prosty – kierunek Fizjoterapia. A dlaczego zdecydowałam się na Poznań? To proste. Nie wyobrażałam sobie spędzić czasu poświęconego na edukację nigdzie indziej. Teraz mam świetną pracę i udane życie.”

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Pozostałe uczelnie w Poznaniu na których jest kierunek FIZJOTERAPIA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
 • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
 • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski