Pedagogika - Warszawa

Pedagogika - Warszawa

Studia na kierunku pedagogika w Warszawie możesz podjąć na 5 uczelniach publicznych oraz 12 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Pedagogika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych

Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia" w Warszawie

Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnie, gdzie pedagogika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Pedagogika - studia online stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: online

Specjalności na kierunku pedagogika - studia online

Pedagogika w Warszawie - uczelnie niepubliczne


Studia na kierunku lub specjalności Pedagogika w Warszawie możesz podjąć na pięciu niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: 

 

Pedagogika studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Warszawie

 

Pedagogika studia Warszawa - ceny uczelnie niepubliczne (prywatne) 2023

 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie – od 4240 zł
 • Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie – od 4340 zł
 • Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie - 4320 zł
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - 4900 zł
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie – od 4600 zł

 

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie to jedna z najpopularniejszych uczelni prywatnych w regionie. W jej ofercie możemy znaleźć wiele popularnych kierunków studiów, które cieszą się sporym uznaniem studentów. Społeczna Akademia Nauk w Warszawie oferuje swoim studentom wiele dodatkowych kursów oraz specjalności, dzięki czemu mogą oni poszerzać swoje kompetencje. Absolwenci Społecznej Akademii Nauk w Warszawie posiadają niezbędne umiejętności i kompetencje do odnalezienia się na rynku pracy.

 

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie ma w swojej ofercie najpopularniejsze kierunki studiów, które przekazują studentom wiedzę oraz umiejętności w wielu dziedzinach. Kandydaci na studia mogą wybierać między najpopularniejszymi kierunkami studiów oraz wieloma specjalnościami. Uczelnia kładzie szczególny nacisk na umiejętności praktyczne, a także naukę języków obcych, które są bardzo ważne we współczesnym świecie.

 

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie to kolejna uczelnia prywatna w regionie, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Specjalności oferowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Warszawie pozwalają studentom na zdobycie dodatkowych cennych umiejętności. Uczelnia wyróżnia się specjalnie opracowanym programem studiów, który kładzie nacisk na umiejętności praktyczne. Dodatkowym atutem Wyższej Szkoły Bankowej jest świetne podejście kadry pedagogicznej do studenta, ponieważ postawiono na indywidualne podejście do każdego.

 

Szkoła Główna Krajowa w Warszawie

Szkoła Główna Krajowa w Warszawie to uczelnia prywatna w Warszawie, która ma w swojej ofercie najpopularniejsze kierunki studiów. Doświadczona kadra pedagogiczna przekazuje studentom specjalistyczną wiedzę, a także kładzie nacisk na zdobywanie umiejętności praktycznych. Szkoła Główna Krajowa w Warszawie pozwala studentom na rozwijanie się w zakresie wielu umiejętności, które pozwalają na odnalezienie się na rynku pracy. 

 

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie to prywatna szkoła wyższa, która pozwala na rozwijanie się w zakresie wielu różnych umiejętności. To co wyróżnią Wyższą Szkołę Menedżerską w Warszawie to bez wątpienia nowoczesne spojrzenie na kształcenie, a także podejście do studenta. Studenci mają szansę na zdobycie solidnego wykształcenia oraz cennych kompetencji, które są cenne w dzisiejszym świecie. Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie prowadzi zajęcia na trzech instytutach Nauk Prawnych, Administracji i Bezpieczeństwa oraz Pedagogiki i Psychologii.

 

Szkoła Wyższa im Bogdana Jańskiego w Warszawie

Szkoła Wyższa im Bogdana Jańskiego w Warszawie to prywatna szkoła wyższa, która odznacza się nowoczesnym programem studiów, a także indywidualnym podejściem do studenta. W trakcie studiów studenci mają szansę na zdobycie wielu cennych umiejętności praktycznych, z zakresu wybranych specjalności. Absolwenci Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie są świetnie przygotowani do odnalezienia się na rynku pracy.

 

Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin w Warszawie

Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin w Warszawie to prywatna szkoła wyższa, która oferuje swoim studentom kilka najpopularniejszych kierunków studiów wśród kandydatów. Specjalnie opracowany program studiów pozwala studentom na nabycie specjalistycznej wiedzy, która jest niezwykle przydatna na współczesnym rynku pracy. Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin w Warszawie kładzie szczególny nacisk na samodzielność studentów, a także kompetencje miękkie absolwentów.

 

Uczelnia Korczaka w Warszawie

Uczelnia Korczaka w Warszawie to niepubliczna uczelnia w Polsce, która ma placówki w kilku miastach w Polsce – w tym w Warszawie. To, co wyróżnia Uczelnię Korczaka w Warszawie, to specjalnie odpracowany program studiów, który świetnie trafia do studentów, a także pozwala im na rozwijanie się w zakresie różnych wybranych przez nich dziedzin. Absolwenci tej szkoły wyższej są specjalistami w swoich dziedzinach, a także świetnie odnajdują się na współczesnym rynku pracy.

 

Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie to jedna z popularniejszych prywatnych szkół wyższych w regionie. Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie oferuje swoim studentom wiele kierunków studiów z różnymi specjalnościami, co pozwala na zdobycie wszechstronnej wiedzy i zostanie specjalistą w wybranej dziedzinie. Doświadczona kadra stawia na zdobywanie przez studentów umiejętności praktycznych, a także pracę w zespole, dzięki czemu absolwenci są świetnie przygotowani do wkroczenia w życie zawodowe.

 

Wyższa Szkoła Nauk Pedagogicznych w Warszawie

Wyższa Szkoła Nauk Pedagogicznych w Warszawie to jedna z niepublicznych uczelni, która kładzie nacisk na kształcenie studentów m.in. na przyszłych pedagogów oraz pracowników oświaty. Absolwenci Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie są świetnie przygotowani do pracy np. w szkołach, zakładach wychowawczych, a także ośrodkach karnych. Studia na Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie można podjąć na studiach I oraz II stopnia, a także na jednolitych magisterskich.

 

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie to jedna ze szkół wyższych w Warszawie, która oferuje wiele kierunków studiów oraz dyscyplin, które są istotne we współczesnym świecie. To, co wyróżnia Collegium Humanum - Szkołę Główną Menedżerską w Warszawie to specjalnie opracowany program studiów, a także centrum językowe, w którym studenci mogą podjąć dodatkowe kursy i szkolenia. Studia na Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie możesz podjąć w formie studiów jednolitych magisterskich, I oraz drugiego stopnia, a także podyplomowych.

 

 

 

23.06.2024

Pedagogika studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Pedagogika w Warszawie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 57 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu między innymi wychowawcy czy nauczyciela. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu podstaw wychowania i resocjalizacji czy metod pracy z grupą.

Pedagogika - Warszawa
Studia na kierunku pedagogika w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Pedagogika to interdyscyplinarny kierunek studiów, który zawiera elementy nauk społecznych, socjologicznych a nawet biologicznych. Studenci pedagogiki uczą się działań opiekuńczych, resocjalizacyjnych oraz zdobywają umiejętność prowadzenia zajęć dydaktycznych. Studia pedagogiczne w Warszawie  mają charakter teoretyczny, ale w ich programie znajdują się również liczne warsztaty, które pozwolą na rozwinięcie zdolności prowadzenia negocjacji, czy rozwiązywania sporów. Studia te łączą w sobie kilka specjalności z zakresu pedagogiki dzieci i młodzieży, a także dorosłych. Podczas kształcenia studenci mogą spodziewać się zajęć takich jak: teoria wychowania, planowanie rozwoju zawodowego terapeuty, stymulacja rozwoju umysłowego z metodyką czy andragogika ogólna.

Pedagogika to kierunek, który umożliwia studentom zrozumienie procesu nauczania i uczenia się. Studenci pedagogiki szkoleni są m.in. do wykonywania pracy opiekuńczo-wychowawczej na wszystkich szczeblach szkolnictwa. Absolwenci tego kierunku wykorzystują specjalistyczną wiedzę do diagnozowania i skutecznego rozwiązywania problemów pedagogicznych. Kompetencje pedagogów wykorzystywane są współcześnie w wielu dziedzinach zawodowych, które związane są nie tylko ze środowiskiem nauczycielskim, ale i społeczno-kulturowym.

Studia pedagogiczne przygotowują do podjęcia pracy w zawodzie pedagoga szkolnego, animatora kultury, czy doradcy zawodowego. Absolwenci pedagogiki mają szerokie możliwości rozwoju zawodowego, studia przygotowują ich do pracy z ludźmi w różnym wieku. Specjaliści nauk pedagogicznych poszukiwani są w świetlicach terapeutycznych, ośrodkach pomocy społecznej, placówkach wychowawczych oraz urzędach pracy.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku pedagogika w Warszawie rozpocznie się 1 maja 2024 r. i potrwa do 1 października 2024 r. | Pedagogika Warszawa - terminy rekrutacji >

Studia można podjąć na 18 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej i online). Ceny na pedagogice w Warszawie w 2024 r. zaczynają się od 3400 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 na UW wyniósł 50 punktów.

Gdzie studiować pedagogikę w Warszawie

W Warszawie pedagogikę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności w 6 uczelniach publicznychUniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (UMFC)Uniwersytecie Warszawskim (UW), Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie (CHAT), Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW), Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (APS), Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW) oraz 13 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych.

 

Gdzie studiować pedagogikę bezpłatnie w Warszawie

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku pedagogika, w roku akademickim 2024/2025, Uniwersytet Warszawski oferuje 60 miejsc, a Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oferuje 180 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne nauczanie oferuje również Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UW, SGGW, APS, UKSW oraz uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 3400 zł do 5800 zł za pierwszy rok studiów.

 

Kierunek pedagogika - uczelnie w Warszawie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek pedagogika w Warszawie

W procesie rekrutacji na studia w Warszawie na kierunku pedagogika w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. pedagogika Warszawa - przedmioty maturalne
Rekrutacja na uczelnie publiczne w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Oznacza to, że kandydaci do państwowych szkół wyższych powinni wykazać się wysokimi wynikami egzaminów maturalnych.

Kandydaci na pedagogikę w Warszawie muszą poświęcić dużą uwagę podstawowym przedmiotom maturalnym. Przyszli studenci powinni skupić się na języku polskim i matematyce. Niezbędna będzie znajomość języka obcego. W rekrutacji na ten kierunek brany jest pod uwagę także dowolny przedmiot dodatkowy.
 

Pedagogika Uniwersytet Warszawski - przedmioty maturalne

Kandydaci na studia 2024/2025 na kierunku pedagogika na Uniwersytecie Warszawskim wśród przedmiotów maturalnych muszą uwzględnić 4 wymagane przedmioty, do których należą język polski, matematyka, jeden język obcy (angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, rosyjski, portugalski, szwedzki, słowacki) oraz jeden przedmiot spośród: biologia, historia, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie, geografia lub filozofia. dowiedz się więcej

 

Pedagogika Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - przedmioty maturalne

W procesie rekrutacji 2024/2025 na pedagogikę w UKSW wymagane są 2 przedmioty maturalne: język polski i język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, matematyka lub biologia. dowiedz się więcej

 

Pedagogika Akademia Pedagogiki Specjalnej - przedmioty maturalne

Osoby, które chcą rozpocząć studia 2024/2025 na kierunku pedagogika w Akademii Pedagogiki specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, wśród przedmiotów maturalnych muszą uwzględnić 2 przedmioty maturalne: język polski i język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie. dowiedz się więcej
 

Pedagogika Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - przedmioty maturalne

Kandydaci na kierunek pedagogika w rekrutacji 2024/2025 prowadzonej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wśród przedmiotów maturalnych mogą uwzględnić: matematykę albo język polski, albo historię, albo biologię. dowiedz się więcej

 

Pedagogika Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie - przedmioty maturalne

Kandydaci na studia 2024/2025 na kierunek pedagogika w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie wśród przedmiotów maturalnych powinni uwzględnić 4 wymagane przedmioty maturalne: język polski, matematykę, język obcy nowożytny, a także jeden dowolny przedmiot inny niż te, które zostały wcześniej wskazane. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na pedagogikę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Warszawie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku pedagogika w Warszawie

Studia na kierunku pedagogika w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym jak i online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

 

Poziom i tryb studiów

poziom:

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Uczelnie w Warszawie - kierunek pedagogika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie (Wydział Nauk Społecznych) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia, II stopnia więcej
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Socjologii i Pedagogiki SGGW) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia" w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Nauk Pedagogicznych) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Warszawski (Wydział Pedagogiczny UW) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Warszawska Uczelnia Ekonomiczna stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku pedagogika w Warszawie: pedagogika społeczna, filozofia edukacji, indywidualna praktyka pedagogiczna, antropologia kulturowa, analiza doświadczeń, socjologia wychowania, psychologia rozwoju człowieka, wiedza o rodzinie, systemy wsparcia dziecka i rodziny, metody pracy z grupą.

Program studiów pedagogika w Warszawie przewiduje zajęcia poświęcone zagadnieniom związanym z np.: pedagogiką wczesnoszkolną lub szkolną czy opiekuńczo-wychowawczą. Ponadto studenci mogą rozwijać się w zakresie m.in.: animacji kultury lub poradnictwa.

W programie studiów na kierunku pedagogika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

Studenci zdobywają wiedzę z zakresu nauk takich jak np.: psychologia, socjologia czy filozofia. W trakcie zajęć przyszli specjaliści poznają najskuteczniejsze metody i techniki stosowane w pracy pedagogicznej, a także zbadają charakterystykę fizjologii i fizjonomii człowieka. Ponadto zapoznają się oni z prawidłowymi i nieprawidłowymi wzorcami zachować, a także rozwijają swoją wrażliwość na zjawiska społeczne.
 

Nabywane umiejętności

Pedagogika to nauka poświęcona zagadnieniom związanym w szczególności np. z pracą z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi lub z osobami niepełnosprawnymi lub zmagającymi się z problemami natury wychowawczej lub edukacyjnej. Interdyscyplinarny charakter tej dziedziny pozwala studentom zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie m.in.: kulturoznawstwa, antropologii, filozofii, psychologii, zarządzania, socjologii czy etyki. Pedagogika pozwala studentom zrozumieć np. procesy rozwojowe człowieka na różnych etapach jego życia, a także społęczne, kulturowe i emocjonalne podstawy funkcjonowania ludzi.

Studenci pedagogiki uczą się m.in.: rozpoznawać oraz zwalczać zjawiska patologiczne w środowisku społecznym; diagnozować i rozwiązywać problemy edukacyjne, wychowawcze i społeczne człowieka na dowolnym etapie jego życia; przeprowadzania interwencji kryzysowej w różnorodnych środowiskach; prowadzenia działalności doradczej w zakresie projektowania ścieżki edukacyjno-zawodowej; wspierania procesów socjalizacji i resocjalizacji; organizowania pracy instytucji opiekuńczych, wychowawczych lub edukacyjnych.

Absolwenci pedagogiki mogą podjąć pracę np. na stanowisku doradczym, opiekuńczym, wychowawczym, kierowniczym, analitycznym, eksperckim lub związanym z komunikacją społeczną, animacją kultury, resocjalizacją, dydaktyką czy marketingiem. Pedagodzy wyróżniają się kompetencjami, które cenione są w różnorodnych środowiskach zawodowych. Dzięki temu osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą szukać zatrudnienia np. w przedsiębiorstwach i korporacjach, instytucjach kultury, jednostkach oświatowych czy w biurach doradczych i w mediach.

Polecane: 

 

Jakie są specjalności na kierunku pedagogika w Warszawie

Współczesne studia z pedagogiki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

 

Po jakim profilu na kierunek pedagogika w Warszawie

Studia na kierunku pedagogika w Warszawie nie wymagają specjalnego przygotowania przed ich rozpoczęciem. Liczy się powołanie i zaangażowanie w trakcie studiów. Najpierw trzeba się jednak na nie dostać. Dlatego najłatwiej mogą mieć absolwenci liceów ogólnokształcących. Humanistyczny charakter studiów sprawia, że poradzą sobie tam osoby, które uczęszczały do klas humanistycznych, bądź geograficznych.

Otwartą drogę na pedagogikę w Warszawie ma jednak każdy absolwent dowolnej szkoły. To dlatego, że podczas procesu rekrutacyjnego uwzględniane są zarówno przedmioty humanistyczne, jak i przedmioty ścisłe. Ważne jest jednak to, by były one dobrze zdane na maturze.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku pedagogika w Warszawie są trudne

Pedagogika to jeden z takich kierunków, który poza predyspozycjami do nauki, wymaga także powołania. Charakter tych studiów, opiera się na umiejętności podtrzymywania i nawiązywania kontaktów z ludźmi. Program nauczania, poza użytkową wiedzą, kształtuje u studentów wiele umiejętności miękkich.

Studia na pedagagice nie są uważane za trudne, ponieważ sama nauka nie stanowi wielkiego wyzwania i humaniści nie powinni mieć problemu na tych studiach. Należy się jednak przykładać. To między innymi dlatego, że pedagogika w Warszawie, kładzie nacisk na zdobywanie umiejętności praktycznych, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane w przyszłej pracy.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na pedagogice w Warszawie

Studia pedagogiczne nie należą do najbardziej wymagających kierunków. Jak na każdych studiach zdarzają się jednak takie przedmioty, które zapadają w pamięć studentom. W przypadku pedagogiki, mogą być to zajęcia np. z metod badań pedagogicznych, diagnostyki pedagogicznej, czy dydaktyki ogólnej.

Studenci spotykają różne trudności, w zależności od wybranej ścieżki kształcenia. W przypadku wszystkich specjalności jest jednak pewne, że będąc studentem pedagogiki, trzeba lubić zajęcia warsztatowe, ponieważ program jest wypełniony ćwieczeniami.

 

Czy studia na kierunku pedagogika w Warszawie to studia z przyszłością

Studia pedagagogiczne nie tyle mają przyszłość, ca za przyszłość odpowiadają. To dlatego, że pedagodzy pomagają prawidłowo kształtować postawy kolejnych pokoleń. Studia na tym kierunku w Warszawie, pozwalają nie tylko zdobyć dyplom, ale przede wszystkim przekazują niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwalają absolwentom na pracę jako najlepsi specjaliści w tej dziedzinie.

Pedagodzy pracują nie tylko z dorastającymi pokoleniami, ale także z ludźmi w pełni ukształtowanymi. Przeprowadzają procesy resocjalizacyjne, czy pełnią rolę coachów, którzy pomagają w rozwoju kompetencji u osób dorosłych. Obszerny charakter i duża liczba specjalności na studiach pedagogicznych sprawia, że każdy absolwent tego kierunku znajdzie odpowiednią ścieżkę rozwoju dla siebie.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na pedagogikę w Warszawie

Pedagogika to kierunek, na który co rok zgłasza się wielu kandydatów. Przez duży limit osób i wiele uczelni oferujących te studia, nie ma dużej konkurencji w trakcie rekrutacji. Podstawą, która decyduje o dostaniu się na pedagogikę w Warszawie, są dobre wyniki z egzaminu maturalnego.

Planując studia na pedagogice, trzeba dobrze przemyśleć wybór przedmiotów rozszerzonych. Największą szansę daje zdawanie: języka polskiego, matematyki, biologii, historii, WOSu, geografii oraz języka obcego. Dobre wyniki z tych przedmiotów, pozwolą cieszyć się z dostania na wymarzone studia.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku pedagogika w Warszawie jest matematyka

Pedagogika w Warszawie to studia, które skupiają się przede wszystkim wokół nauk humanistycznych. Siatka przedmiotów pełna jest wykładów, warsztatów i ćwiczeń, które przygotowują do przyszłej pracy w roli pedagoga lub opiekuna. Studia kładą też nacisk na rozwijanie umiejętności interpersonalnych.

Ze względu na swój humanistyczny charakter, studia pedagogiczne nie mają zajęć z matematyki. Ponadto matematyka nie jest także częścią składową żadnego z wykładanych przedmiotów. Podstawowe umiejętności matematyczne mogą się jednak przydać podczas przyszłej pracy z dziećmi.

 

Czy warto iść na pedagogikę

Pedagogika jest niezwykle popularnym kierunkiem, ponieważ przekazuje niezwykle istotną wiedzę. Ponadto, jest kierunkiem, który umożliwia rozwijanie różnych zainteresowań, ponieważ bardzo często programy nauczania oferują studentom specjalności. Pedagogika rozwija umiejętności, które można wykorzystać na różne sposoby.

Oprócz wspomnianych już poradni psychologiczno- pedagogicznych, czy pogotowiach opiekuńczych, absolwenci tego kierunku mogą pracować między innymi w: placówkach edukacji dorosłych, ośrodkach edukacji twórczej, instytucjach pośrednictwa pracy i doradztwa zawodowego, placówkach wsparcia dziennego, czy placówkach kultury.

Sprawdź czy warto iść na studia

 

Pedagogika studia podyplomowe w Warszawie

Absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich (dowolnego kierunku studiów) mogą uzupełnić lub zdobyć nowe kwalifikacje uczęszczając na studia podyplomowe z zakresu pedagogiki. Są to zazwyczaj studia płatne, które trawją od 2 do 4 semestrów.

Sprawdź 

 

Ile trwają studia na kierunku pedagogika w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku pedagogika w Warszawie

Studia na kierunku pedagogika w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) – w zależności od typu studiów.

Sprawdź 

Pedagogika w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po pedagogice

Absolwenci pedagogiki mogą szukać zatrudnienia zarówno w publicznych, jak i prywatnych instytucjach, organizacjach czy przedsiębiorstwach. Studenci mogą zdobywać kompetencje niezbędne do wykonywania takich zawodów jak m.in.: nauczyciel, animator, opiekun czy wychowawca. Specjaliści pedagogiki mogą prowadzić różnorodne działania, wśród których wyróżnić można usługi takie jak np.: mediacja, coaching, doradztwo zawodowe czy mentoring.

czytaj dalej praca po pedagogice

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po pedagogice w Warszawie

Pedagogika to dziedzina, która głównie kojarzy się z pracą z najmłodszymi. Jest to jednak tylko jedna z wielu możliwości zawodowych, dla osób po tym kierunku. Absolwenci tego kierunku pracują nie tylko w szkołach, przedszkolach czy ośrodkach wychowawczych. W swojej pracy często zajmują się problemami osób dorosłych oraz seniorów.

Możliwość pracy z wieloma grupami osób otwiera większe perspektywy zawodowe. To sprawia, ze absolwenci pedagogiki nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Ich umiejętności doceniane są w ośrodkach kultury, ośrodkach terapii, działach HR, firmach szkoleniowych i coachingowych czy w fundacjach.

 

Ile zarabia się po pedagogice

Absolwenci studiów na kierunku Pedagogika wyróżniają się wszechstronnym wykształceniem, czyli takim, które można wykorzystać w różnych miejscach i na wiele sposobów. Współczesna Pedagogika nie jest wyłącznie dziedziną skupioną na wychowaniu i edukacji najmłodszych. Zajmuje się ludźmi w każdym wieku, jak również ludźmi z różnymi potrzebami. Z tego powodu absolwentów tego kierunku można spotkać między innymi w: poradniach psychologiczno- pedagogicznych, pogotowiach opiekuńczych, placówkach penitencjarnych, czy świetlicach środowiskowych.

Średnie zarobki absolwentów Pedagogiki w 2024 roku:

 • pedagog szkolny – 4400 złotych
 • pedagog w poradni psychologiczno- pedagogicznej – 6600 złotych
 • pedagog resocjalizacyjny – 6600 złotych
 • doradca zawodowy – 4700 złotych
Jak wygląda rekrutacja na studia na pedagogikę w Warszawie

Jak wygląda rekrutacja na studia na pedagogikę w Warszawie

Kiedy już poznasz swoje wyniki maturalne i stwierdzisz, że dają ci one realną szansę na poszerzenie grona studentów Pedagogiki w Warszawie, będziesz musiał wziąć udział w elektronicznej rejestracji kandydatów poprzez odpowiedni formularz aplikacyjny, znajdujący się na stronie internetowej wybranej uczelni. 

Pedagogika - rekrutacja na uczelniach w Warszawie:

sprawdź rekrutacja na studia w Warszawie

 

Jakie przedmioty liczą się na pedagogikę w Warszawie

Planowanie studiów, to proces, który rozpoczyna się najpóźniej przy wyborze przedmiotów maturalnych. Aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia, przy deklaracji maturalnej warto przemyśleć wybór przedmiotów rozszerzonych. W przypadku studiów na kierunku pedagogika, podczas rekrutacji uwzględniane są wyniki z egzaminu z biologii, języka polskiego, matematyki, WOSu, historii lub geografii. Jednym z obowiązkowych przedmiotów jest język obcy, a jako dodatkowe traktowane są m.in. filozofia, historia sztuki, historia muzyki, chemia, fizyka lub informatyka.

Sprawdź pedagogika Warszawa - przedmioty maturalne

 

Jakie progi na pedagogikę w Warszawie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na architekturę na Uniwersytecie Warszawskim na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej 50 punktów.

czytaj dalej:

 

Ile procent z matury na pedagogikę w Warszawie

Po przeliczeniu wymaganego progu punktowego wynika, że aby dostać się na ten kierunek na Uniwersytecie Warszawskim, trzeba było osiągnąć 50% z czterech wymaganych egzaminów na poziomie rozszerzonym. Wśród nich jest język polski, matematyka, język obcy i jeden z obowiązkowych dodatkowych przedmiotów.

Uwzględniając wyniki z egzaminów z poziomu podstawowego, trzeba było zdobyć 76% z trzech wymaganych przedmiotów i tyle samo procent osiągnąć z rozszerzonego przedmiotu dodatkowego. Warto jednak pamiętać, że wymagania mogą się zmienić w zależności od liczby kandydatów.

sprawdź kalkulator procentów

 

Limity miejsc

O przyjęciu kandydatów na poszczególne kierunki studiów decydują wyniki postępowania kwalifikacyjnego, w ramach którego tworzona jest lista rankingowa. Liczba miejsc na określonych kierunkach jest ograniczona.

Limity miejsc na kierunku pedagogika w Warszawie:

 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie: -
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie: 180
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie: 50
 • Uniwersytet Warszawski: 60

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Informacja o odrzuceniu lub przyjęciu kandydata na wybrany kierunek studiów zostaje udostępniona w systemie IRK lub ERK w indywidualnie ustalonym przez uczelnię terminie. Kandydaci mogą zapoznać się z wynikami rekrutacji dzięki danym umieszczonym w ich prywatnych profilach. W ten sposób mogą oni poznać liczbę punktów zdobytych w trakcie postępowania kwalifikacyjnego, a także dowiedzieć się, które miejsce na liście rankingowej zajęli.

 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Warszawie:

 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie – lipiec 2024
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – lipiec 2024
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - lipiec 2024
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – 22 lipca 2024
 • Uniwersytet Warszawski – 22 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Zakwalifikowani kandydaci mogą dostarczać dokumenty rekrutacyjne za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej, a także osobiście – bezpośrednio do siedziby wybranej uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne najczęściej składać można tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci mają na to zazwyczaj kilka dni, dlatego należy pospieszyć się z dopełnieniem wszystkich niezbędnych formalności. Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu dokumentów rekrutacyjnych może zakończyć się dla kandydata skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Warszawie:

 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie – lipiec 2024
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie – lipiec 2024
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – lipiec 2024
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – lipiec 2024
 • Uniwersytet Warszawski – od 23 do 25 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie warto studiować pedagogikę w Warszawie

Pedagogika jest niezwykle popularnym kierunkiem, jak również jednym z najczęściej występujących w ofertach dydaktycznych. Kandydaci na studia w Warszawie mają zatem bardzo szeroki wybór i mogą zdecydować się na naukę zarówno w uczelni publicznej, jak i niepublicznej szkole wyższej.

Pedagogika studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Warszawie:

 • Uniwersytet Warszawski
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

dowiedz się więcej

 

Lista uczelni publicznych, w których można studiować Pedagogikę jest długa. A ile uczelni niepublicznych oferuje kształcenie? W tym zakresie również znajduje się kilka propozycji, które kandydaci na studia powinni rozważyć.

Pedagogika studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Warszawie:

 • Collegium Humanum – Szkoła Główna Menedżerska
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych
 • Społeczna Akademia Nauk
 • Uczelnia Społeczno- Medyczna
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych

dowiedz się więcej

Ile kosztują studia na kierunku pedagogika w Warszawie

Studia stacjonarne na kierunku pedagogika w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku pedagogika w Warszawie? Ceny w 2024 roku wahają się od 3400 zł do 5800 zł za pierwszy rok studiów.

Pedagogika studia Warszawa - ceny 2024

 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie – 5800 zł
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie – od 5040 zł
 • Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie – od 4600 zł
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - 5600 zł
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie - 4000 zł
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna – od 3400 zł
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - 4000 zł

Sprawdź

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować pedagogikę w Warszawie

Studia na kierunku pedagogika w Warszawie można podjąć w ramach studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych w sześciu uczelniach publicznych:

 • Uniwersytet Warszawski
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

 

Ponadto studia stacjonarne, niestacjonarne lub online oferuje kilka warszawskich uczelni prywatnych:

 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie
 • Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Europejska Uczelnia Informatyczno-Ekonomiczna w Warszawie
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin w Warszawie
 • Uczelnia Korczaka w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Nauk Pedagogicznych w Warszawie
 • Collegium Humanum – Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie.

Gdzie studiować pedagogikę bezpłatnie w Warszawie

Bezpłatne studia na kierunku pedagogika można podjąć w ramach studiów stacjonarnych w następujących szkołach wyższych w Warszawie:

 

 • Uniwersytet Warszawski
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

 

Gdzie studiować pedagogikę niestacjonarnie w Warszawie

Niestacjonarną naukę na kierunku pedagogika oferuje wiele szkół wyższych w Warszawie, wśród których znajdują się m.in.:

 

 • Uniwersytet Warszawski
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie
 • Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

 

Dowiedz się więcej pedagogika w Warszawie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na pedagogice w Warszawie

Studia niestacjonarne na kierunku pedagogika w Warszawie są płatne we wszystkich szkołach wyższych, a cena za jeden rok akademicki wynosi od 4000 zł do 5500 zł. ceny - pedagogika Warszawa > 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety w Warszawie nie ma bezpłatnych studiów niestacjonarnych na kierunku pedagogika. Osoby, którym zależy na podjęciu bezpłatnej nauki na studiach pedagogicznych, powinny zdecydować się na aplikowanie na studia stacjonarne do jednej z publicznych szkół.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Pedagogika Warszawa studia i stopnia

Pedagogika Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Pedagogika Warszawa studia stacjonarne

Pedagogika Warszawa studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku pedagogika w Warszawie

Studia I stopnia

Rozwiń

Studia II stopnia

Rozwiń

Pedagogika w Warszawie

Aktualności rekrutacyjne

Pokaż wszystkie

Zobacz, co wybierają inni

Pokaż wszystkie

Jakie opinie mają studia na kierunku Pedagogika w Warszawie?

Wybór kierunku kształcenia nie jest łatwą decyzją. A wybór miejsca, w którym będziemy się uczyć może być jeszcze większym problemem. Czy ma znaczenie miasto, w którym się uczymy? Oczywiście, że tak. Zatem, jakie ma kierunek Pedagogika w Warszawie opinie?
 
Angelika, studentka Pedagogiki mówi:
„Studiując Pedagogikę w Warszawie otworzyłam oczy. Zrozumiałam jak wiele osób potrzebuje wsparcia, w różnej formie i intensywności. Wtedy też zdałam sobie sprawę, że dobrze wybrałam kierunek studiów i dobrze wybrałam przyszły zawód.”

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia pedagogiczne wybrać

Studia na kierunku pedagogika - wszystko co musisz wiedzieć

Studia pedagogiczne w Warszawie

Jakie są kierunki pedagogiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Pozostałe uczelnie w Warszawie na których jest kierunek PEDAGOGIKA

komentarze (1)

Kasia odpowiedz

Ja wstępnie myślę o pracy jako pedagog, moja ciocia właśnie na tym stanowisku pracuje i jest zadowolona. Dopiero zaczynam pedagogikę studiować, ale już powoli myślę co dalej. Wydaje mi się, że bym się spełniała jako pedagog szkolny właśnie. Ja robię akurat studia online na WSKZ, bo tam znalazłam sporo specjalizacji i możliwość nauki online.

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia